בדיקת "הארץ" |

סידור משחקי הסיבוב השלישי התבסס על הפסד של הבקעה למכבי ת"א

לפי הלוח החדש, אם הבקעה תנצח את מכבי תוחלף הביתיות בשלושה משחקים, אך בדיקה מעלה כי לא רק סדר המשחקים ישתנה במקרה של הפתעה אלא גם המשחקים עצמם. יו"ר הבקעה: "זה מעליב"

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריה ליבנת
אריה ליבנת

מנהלת ליגת העל פרסמה אמש (ראשון) לאחר סיום המחזור האחרון בעונה הרגילה את לוח המשחקים של הבית העליון (1-6) והבית התחתון (7-11). בסוף הלוח נכתבה הערה: "במידה ומ.כ. הבקעה תנצח את מכבי תל אביב במשחק ההשלמה ב-31 במארס תוחלף הביתיות בשלושה משחקים בבית התחתון".

הבעיה היא שאם הבקעה תנצח את מכבי ותסיים את הליגה הרגילה במקום השמיני, לוח המשחקים שלה יהיה שונה מהלוח המקורי שנקבע עבור הקבוצה שתסיים במקום השמיני. במקרה כזה גם לוח המשחקים של נתניה שתסיים במקום התשיעי יהיה שונה מהמקורי. השוני הוא לא רק בסדר המשחקים אלא במשחקים עצמם. כך שיוצא כי המנהלת קבעה את לוח המשחקים תוך שהיא מתבססת על ההנחה שהבקעה תפסיד למכבי תל אביב.

הקבוצה שבמקום השמיני היתה אמורה לארח את המקום ה-11 ולהתארח אצל המקום העשירי. בפועל, אם הבקעה תסיים במקום השמיני היא תארח את העשירית בני השרון ותתארח אצל ה-11 מכבי חיפה. אם נתניה תסיים במקום התשיעי היא תתארח בבני השרון ותארח את חיפה, ההיפך מהלוח המקורי. לעומת זאת אם הבקעה תפסיד למכבי, תסיים במקום התשיעי ונתניה במקום השמיני - לוח המשחקים של שתיהן יהיה זהה ללוח המקורי שנקבע.

דיוויד בלו ויוגב אוחיון ממכבי מול שמוליק ברנר מהבקעה. במנהלת לא נותנים לו סיכוי מול האלופהצילום: ספי מגריזו

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים מספורט הארץ ישירות אליכם

חשוב לציין שבמנהלת קבעו את הלוח הכי הוגן שניתן היה לעשות בהתחשב בהחלטה שהבקעה, שמשחקת במוצאי שבת מול מכבי, תהיה חופשית במחזור הראשון של הבית העליון שיחול למחרת. לוח המשחקים שומר על המצב בו כל קבוצה מקיימת שני משחקי בית ושני משחקי חוץ כשהקבוצה שתסיים במקום השמיני תארח את זו שבמקום התשיעי במשחק שחשוב במאבק על העלייה לפלייאוף העליון. אבל עדיין, אין סיבה שבגלל בעיית תאריכים, לא רק סדר המשחקים ישתנה אלא גם הביתיות בשני משחקים.

מהמנהלת נמסר בתגובה: "לוח המשחקים נקבע בהתאם לאילוצים שנובעים מהתחשבות בקבוצות שמשחקות באירופה (מכבי תל אביב, א.ל.). היה חשוב לשמור על מצב שלכל קבוצה יהיו שני משחקי בית ושני משחקי חוץ. אף קבוצה לא נפגעת מלוח המשחקים".

אך מי שנפגעה בכל זאת, אם לא מלוח המשחקים השונה אז מהפרסום המוקדם עוד בטרם התקיים משחק ההשלמה, היא מ.כ. הבקעה. היו"ר, מוטי אמסלם אמר ל"הארץ": "אמרתי למנהלת שהם יכולים לבטל את הפיינל-פור ולתת את גביע האליפות או הצלחת למכבי. לפרסם לוח משחקים מתוך הנחה שאנחנו מפסידים למכבי זה כבר מעליב. למה לא פרסמו לוח משחקים לפי זה שאנחנו מנצחים את מכבי ולמטה יכתבו 'אם מכבי תנצח אז לוח המשחקים יהיה שונה'. זה בדיוק כמו ששתי דקות לפני סוף גמר הגביע כבר חרטו את השם של מכבי על הגביע".

לוח המשחקים אם נתניה תסיים במקום השמיני והבקעה בתשיעי

נתניה: בני השרון (חוץ), הבקעה (בית), אשדוד (חוץ), חופשית, חיפה (בית)
הבקעה: חופשית, נתניה (חוץ), חיפה (חוץ), אשדוד (בית), בני השרון (בית)

לוח המשחקים אם נתניה תסיים בתשיעי והבקעה בשמיני

נתניה: בני השרון (חוץ), הבקעה (חוץ), אשדוד (בית), חופשית, חיפה (בית)
הבקעה: חופשית, נתניה (בית), חיפה (חוץ), אשדוד (חוץ), בני השרון (בית)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ