ערעורה של ברק נתניה נדחה

ועדת הערעורים של מנהלת הליגה בראשותו של אבנר קופל דחתה את הערעור של נתניה על הפסדה למ.כ. הבקעה. בנתניה יערערו שוב

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריה ליבנת
אריה ליבנת

ועדת הערעורים של מנהלת הליגה, בהרכב יו"ר המנהלת אבנר קופל, המנכ"ל עדלי מרכוס והיועץ המשפטי עו"ד חגי אשלגי, דחתה הבוקר את הערעור שהגישה ברק נתניה על הפסדה למ.כ. הבקעה במשחק המכריע על העלייה לרבע גמר הפלייאוף. הבקעה ניצחה 79-78 מקליעת עונשין של דיון דאוול אחרי עבירה טכנית ששרק יערי רייניש 0.8 שניות לסיום בגלל פריצה של אנשים מהספסל למגרש. נתניה טענה כי רייניש פעל בניגוד לחוקה בכך שהלך בזמן אמת למוניטור כדי לבדוק אם היתה פריצה של קהל למגרש. על פי החוקה שופט צריך ללכת למוניטור רק כדי לבדוק זמנים או אם שחקן דרך על קו השלוש.

הועדה צפתה בקלטת המשחק, שמעה את דבריהם של יו"ר ברק נתניה צבי ליבר ויו"ר הבקעה מוטי אמסלם, קיבלה הסבר של רייניש במכתב. חוות הדעת של היועץ המשפטי של איגוד הכדורסל עו"ד רונן ויינברגה הגיעה למסקנה כי העבירה הטכנית התקבלה כדין. לטענת הועדה השופטים הלכו למוניטור אחרי השלשה שקלע יהוא אורלנד כדי לבדוק אם נותר עוד זמן וגילו כי יש עוד 0.8 שניות, בשלב זה החליט רייניש לפסוק על עבירה טכנית נגד ספסל נתניה בגלל חדירת אנשים בלתי מורשים מהספסל לתחום המגרש בטרם הסתיים המשחק.
לאחר שועדת המנהלת דחתה את הערעור, יכולה ברק נתניה לערער תוך שבוע על תוצאת המשחק בפני בית הדין העליון של האיגוד והיא אכן מתכוונת לעשות זאת. נתניה הודיעה למנהלת כי לא תופיע למשחק מול מכבי חיפה שהיה אמור להתקיים מחר בפתיחת הפלייאוף התחתון ולכן הפלייאוף יידחה.

דני פרנקו. האם נתניה תגיע בסופו של דבר לפלייאוף?צילום: ספי מגריזו


הקבוצה הגיבה לתקשורת: "לצערנו וועדת הליגה והגביע, דחתה את ערעור המועדון. הוועדה לא מצאה את האומץ לבוא ולייצר תקדים אשר יקדם את העיקרון שניצחון מושג אך ורק במגרש. יש לנו תחושה קשה בעקבות תגובת שופט המשחק, יערי רייניש, אשר עומדת בניגוד מוחלט לאירועים שהתרחשו בפועל במגרש והיא לא נכונה בלשון ההמעטה. גרינטפוס נתניה, תפנה לבית הדין העליון של איגוד הכדורסל, בו אנו רואים כמוסד שיכול לקחת על עצמו את האחריות לקבלת תוצאה הוגנת, שם נוכל לזמן את כל הנוגעים בדבר, מה שנמנע מאיתנו בשלב הזה. בבית הדין העליון, נקווה למצוא דרך שמקדשת את התוצאה שנקבעת במגרש ולא בדרך אחרת. ליבנו עם אלפי אוהדי הקבוצה שקיוו שהצדק ינצח, אולם לא נרים ידיים עד אשר הצדק יצא לאור".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ