אריה ליבנת
אריה ליבנת

מנהלת הליגה תקיים ביום שישי הבא, ה-4 במאי כנס מקצועי בו ידונו נציגי הקבוצות בשיטת המשחקים ומספר הזרים בעונה הבאה וכן בנושאים כלליים והצעות לקידום הליגה. לפי ההסכם שנקבע בין מנהלת הליגה לארגון השחקנים לשנתיים הנוכחיות, העונה ובעונה הבאה ישנן שתי חלופות – חוק רוסי או ארבעה זרים בלבד בטופס.

העונה בחרה המנהלת באופציה השנייה, אולם רוב הקבוצות מעוניינות להחזיר את החוק הרוסי כשניתן יהיה לרשום בטופס המשחק חמישה זרים. גם ארגון השחקנים תומך ברעיון הזה כדי להבטיח 40 דקות לישראלים במשחק. מה שעדיין לא ברור זה כמה זרים תוכל כל קבוצה לרשום בו זמנית באיגוד הכדורסל - המספר ינוע בין שישה לשמונה.

הבעלים של גלבוע/גליל, חיים אוחיון אמר להארץ כי "רוב הקבוצות חושבות שמה שמתאים לליגה זה שלושה זרים, אבל אנחנו מוכנים לשכב על הגדר בשביל מכבי ולאפשר חמישה זרים וחוק רוסי. אנחנו בעד כדורסל ישראלי ורוצים לקדם את השחקנים הישראלים. שיחקנו השבוע נגד לבסקי סופיה וראיתי איך הכדורסל בבולגריה הולך בדרך הנכונה. אם לא נקדם שחקנים מקומיים עוד חמש שנים בולגריה תעבור אותנו".

הפועל ירושלים ומכבי תל אביב. בכל מקרה, לא תהיה חזרה לסדרות חצי גמר וגמרצילום: ניר קידר

לגבי שיטת המשחקים ישנן שתי אופציות עיקריות – הראשונה היא להמשיך את הפיינל-פור, האופציה השנייה היא לקיים בין ארבע מנצחות סדרות רבע גמר הפלייאוף בית של שני סיבובים, ששה משחקים לכל קבוצה, כשהקבוצה שתזכה במירב הנקודות תוכתר לאלופה. בעונת 2004/05 התקיים בית עליון עם ארבע קבוצות בסיומן השתיים הראשונות, מכבי ת"א והפועל ת"א העפילו לסדרת הגמר. אלא שהפעם לא תתקיים סדרה על הטבעת. שיטה זו הונהגה פעם אחת בכדורסל הישראלי, בעונת 1981/82, אז התקיים בית בין שלוש הקבוצות המובילות, מכבי ת"א, הפועל ר"ג והפועל ת"א.

אוחיון תומך רק באופציה של הפיינל-פור ובכל מקרה שולל כל אפשרות להחזרת סדרות הפלייאוף בחצי הגמר והגמר. "אנחנו מוכנים לבטל את הפיינל-פור רק בתנאי שתהיה תקרת שכר לשחקנים ותקרת תקציב לקבוצות כדי שתהיה ליגה תחרותית ושיוויונית. הסדרות יחזרו רק אם תהיה תקרת תקציב פי 3 לעומת תקציב המינימום, כלומר 15 מליון שקל. שקל ולא דולר! הפיינל-פור נועד לטובת מכבי, הוא נותן להם יתרון של 500%, גם בהבדלי התקציב וגם שהם משחקים באולם שלהם מול הקהל הביתי שלהם, 8,500 אוהדים שלהם ואצלנו בקושי 1,500".

שינוי נוסף שמסתמן בעונה הבאה – הקבוצה האחרונה מתוך ה-12 בליגת העל תרד ללאומית והראשונה בלאומית תעלה במקומה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ