אבנר קופל מוריד את הגונג על צביקה שרף

יו"ר איגוד הכדורסל שלח מכתב לרגולטור בו טען כי הפרשן לא יכול להופיע ברדיו וב"יציע העיתונות" בזמן שהוא מריץ עצמו מולו בבחירות

אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריה ליבנת

המירוץ לתפקיד יו"ר איגוד הכדורסל מתחמם. לאחר שהועלה בשבועות האחרונים שמו של צביקה שרף כמועמד לרוץ מול אבנר קופל בבחירות, שלח בימים האחרונים יו"ר האיגוד ומינהלת הליגה מכתב למנשה סמירה, מנכ"ל הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, ולניצן חן, יו"ר מועצת הכבלים והלוויין, בו ביקש כי שרף יפסיק לדבר על הנושא בתכניות הטלוויזיה והרדיו בהן הוא לוקח חלק.

שרף, מאמן מכבי תל אביב ונבחרת ישראל לשעבר, הינו פאנליסט קבוע ב"יציע העיתונות" בערוץ הספורט ומגיש ברוטציה את תכנית הספורט היומית ב-103FM. הוא הביע דעתו על הבחירות בתכניות הללו ואף תקף לא פעם את קופל במסגרתן. לטענת קופל, כפל התפקידים הללו אינו תקין ומעלה חשש לקידום עצמי במהלך השידורים.

שרף טרם הודיע אם יתמודד בבחירות ליו"ר האיגוד שייערכו בארבעה ביוני, אך הודה כי פנו אליו מספר גורמים וכי הוא שוקל זאת. "כמו שקופל עובד בביטוח, גם לי יש עבודה ואני עובד בה", אומר שרף, "נכון לרגע זה אני לא רץ, אלא בוחן את הדברים. נכון לעכשיו אני לא רואה שיטת בחירות שאפשר להצליח בה. לאיגוד יש פירושים שונים ומשונים למושג 'בחירות חשאיות'. אשב עם משפחתי ועם חבריי ואחליט אם לרוץ".

צביקה שרף. חוזר לעיר הייןצילום: נמרוד גליקמן

מאיגוד הכדורסל נמסר: "כנראה שמר שרף לא מבין כי בחירות לגוף ציבורי-ספורטיבי הן לתפקיד שנעשה בהתנדבות ולכן יש להן כללים משלהן ויש לשמור על כללי הזהירות וההגינות המרביים, קרי הפסקת כל פעילותו כפרשן וכבעל דעה בענייני האיגוד, ראה ערך יאיר לפיד. יש להזכיר למועמד כי התפקיד נעשה בהתנדבות, עובדה שאינה נמצאת בלקסיקון של מר שרף, ראה תביעתו המופרזת נגד איגוד הכדורסל על השלמות פיצויים, על בקשה להוצאות ועל פיצויי הלנת שכר לכאורה. איגוד הכדורסל כגוף ציבורי, פונה בקריאה לערוץ הספורט ולרדיו 103, שנמצאים תחת פיקוח ציבורי, לנהוג על פי כללי האתיקה המקובלים וטוב כי יעשו זאת מיוזמתם לאור פנייתנו לרגולטור".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ