אגייאר נכנס לפעולה

שינוי ראשון בצוות הניהולי של הפועל ירושלים: דני כהן, המנהל המקצועי בשני העשורים האחרונים ואי של שקט במערכת הלחוצה, הולך הביתה

יואב בורוביץ', "כל העיר"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יואב בורוביץ', "כל העיר"

שינוי ראשון שמסתמן מאז מינוי הדירקטוריון החדש: המנהל המקצועי, דני כהן, צפוי לעזוב בסיום העונה. "אני לא מתפרנס מהפועל ואם אעבוד תחת תנאים שלא נעימים לי, לא אמשיך", ציין כהן השבוע בשיחה עם "ספורט כל העיר".

מדובר במי שלמעשה אחראי לצד המקצועי מטעם ההנהלה בשנתיים האחרונות, לאחר פעילות התנדבותית ענפה בשני העשורים האחרונים במסגרת הקבוצה. כהן, בן 53, נחשב למקורבו של דני קליין, אך כיום הוא דמות עצמאית ומאוד אהודה על כל אנשי המועדון. ואולם, הדירקטוריון החדש בראשות יעקב לירז, נציגו הבכיר של הבעלים העיקרי גומא אגייאר, מתעתד לערוך שינויים במתווה הניהולי־מקצועי. "אנחנו ראינו לאן הקבוצה הגיעה בשנים האחרונות וברור שמעתה נעשה כאן דברים אחרת", אמר אחד מחברי הדירקטוריון החדשים עם מינויו לתפקיד. כהן אינו מוכן להרחיב בנוגע ליחסיו מול הדירקטוריון, אך הוא מודה בכך ש"הם רוצים לעשות כאן דברים אחרת ואין ספק כי דברים ישתנו. אני עושה את העבודה שלי מתוך אהבה והנאה ואני לא אשאר כאן אם לא איהנה". 

כהן התמנה לתפקידו הנוכחי לאחר שקליין רצה מישהו מטעמו שילווה את הצוות המקצועי וגם יפקח עליו. "לכן אני לא ממש מנהל מקצועי", טוען כהן, "לטעמי, המנהל המקצועי הוא המאמן כי הוא זה שעומד על הקווים. אני צריך לעזור למאמן בקשר מול ההנהלה. להיות שם בשבילו, לייעץ לו, וגם לפקח עליו יחד עם חברי ההנהלה האחרים".

קשריו של כהן היו טובים מאוד גם עם קטש וגם עם דרוקר. "למרות שהם שני מאמנים שונים בתכלית", הוא מבהיר, "קטש טען שהוא לא מכיר סוכנים. לכן אני הפניתי אותו לסוכנים שהציעו לו שחקנים. הוא בחר בכל השחקנים שהגיעו לכאן בשנתיים האחרונות. אני לא בחרתי אף שחקן למרות שאישרתי אותם. כשעודד חשב שקוקיה צריך לעזוב לראשון כי הוא לא יקבל מספיק דקות אז דני ואני לא הסכמנו לכך כי ראינו בקוקיה סמל ולכן הוא נשאר. אבל לא כפינו על עודד אף שחקן. במקרה של דרוקר, מדובר באנציקלופדיה לשוק הכדורסל. לכן אין מה להפנות אותו לסוכנים. אבל אני נהניתי לעבוד גם לצד עודד וגם לצד שרון".

אגייאר (משמאל) וקליין בימים יפים יותר. עתידה של הפועל ירושלים לא ברור כעתצילום: אוליבייה פיטוסי

כהן, מהדמויות הוותיקות והאהודות במערכת, מצליח לעתים להשרות לא מעט שקט על קבוצה שפרסומה הוא על חוסר השקט והלחץ שמקיפים אותה. מהשקט הזה נהנים המאמנים, השחקנים ולעתים אף קליין, שלא צריך לדאוג לעניינים המקצועיים ביומיום. אלא שכוחו של קליין נשחק והולך ולכן גם כהן אינו מוגן. ספק אם אגייאר ימנה אדם אחר במקומו כי נראה שדרוקר לא יסכים לכך. עם זאת, ברור כי הפועל צריכה להקים משרד ג'נרל מנג'ר, שיהיה מורכב מהג'נרל מנג'ר עצמו וגם מכמה עובדים תחתיו. הג'נרל מנג'ר לא רק ממנה מאמן ובוחר אילו שחקנים יוחתמו אלא גם אחראי על כל אגף הסקאוטינג של כל היריבות בארץ ובאירופה, של שחקנים בליגה ובעולם שניתן להחתים, וגם של שחקני נוער מובילים.

כיום כל הפונקציות הללו לא קיימות והפועל נפגעת מכך כבר שנים רבות. קליין אינו האיש שהוביל למהפכה המקצועית. ספק אם אגאייר יהיה האיש. אך לאבד את דני כהן, שעדיין יכול לתרום לא מעט בליווי הקבוצה וצוות המאמנים, יהיה צעד לא חכם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ