דרוקר: “מרגיש שעברתי הרבה מאוד עם הקבוצה הזאת”

שרון דרוקר הצליח לייצב את הספינה אבל את הפיינל-פור הוא יראה בטלוויזיה. כעת הוא מסכם חצי עונה בהפועל י-ם ומביט קדימה

יואב בורוביץ
כל העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
יואב בורוביץ
כל העיר

הקדנציה השנייה של שרון דרוקר על הקווים במלחה עוד לא סגרה חמישה חודשים, אבל המאמן מסיים את העונה מותש. “אני מרגיש שעברתי הרבה מאוד עם הקבוצה הזאת”, סיפר יומיים לאחר , שמצטרף להדחות מוקדמות מומהיורוקאפ ולמעשה משלים את העונה הכי חלשה של הקבוצה בעשורים האחרונים, עם מאזן של 17 ניצחונות אל מול 19 הפסדים. הקבוצה, רק נזכיר, לא סיימה עם מאזן שלילי מאז סוף שנות ה־80. דרוקר, שהוביל את ירושלים למאזן 11-9, הגיע למצב נתון לא פשוט עם תום עידן עודד קטש בבירה, שנמשך כשנה וחצי. הוא אמנם הצליח לשפר את היכולת הקבוצתית, אך זה היה לא מספיק.

“בתקופה שלי היו עליות וירידות”, מנתח דרוקר, “כשהגעתי לכאן מצאתי קבוצה די מפורקת ונדרשה ממני עבודה מאוד קשה כדי לייצב את המצב. היתה המון עבודה על כדורסל, כמו גם על דברים מנטליים. עשיתי שיחות אישיות וקבוצתיות, דרשתי לא מעט. אני מרגיש שהחבר’ה הגיבו לזה טוב בסך הכל. אין ספק שהקבוצה השתפרה. הגענו לסדרת רבע הגמר מול חולון עם יתרון ביתיות והיינו צריכים כבר להוביל 0-2, אבל כמה טעויות קריטיות גרמו לנו לאבד את המשחק השני שכבר היה לנו ביד.

אנחנו קבוצה הגנתית טובה יותר טובה מהתקפית ואני חושב שבסך הכל שיחקנו גם הגנה טובה מאוד לכל אורך המפגשים מול חולון. השארנו אותה על 70 נקודות ומטה כמעט בכל המשחקים. אבל אי הצלחתנו לתרגם את זה ליכולת התקפית סבירה, לצד כמה טעויות לא מחויבות בזמנים הכי קריטיים, הביאו לכך שבסופו של דבר שילמנו ביוקר. לא יכולות להיות לי טענות לשחקנים שבאמת שפכו את הלב על הפרקט בכל רגע נתון. בשום שנייה לא נשברנו. אם כשהגעתי לפה ראיתי קבוצה שבמינוס עשר נקודות מתנהגת כאילו היא במינוס 30, אז עכשיו ידענו לחזור מפיגורים. ידענו לשחק הגנה. אבל היה חסר לנו עוד קצת, וזה מאוד חבל ומאוד כואב”.

שרון דרוקר. מאמן הפועל ירושלים יכול לחייך, לאחר ניצחון הערב בראשון לציוןצילום: ספי מגריזו

זה כואב לך יותר מסיומות עונה אחרות שהיו לך במהלך הקריירה? או שמדובר בסך הכל בסיום עונה כמו כל סיום עונה אחר?

“אמנם לא פתחתי את העונה עם הקבוצה וגם לא בחרתי את סגל השחקנים, אבל מהרגע שבאתי לכאן השחקנים האלה שלי. עברתי איתם כברת דרך משותפת. אני מרגיש שהם היו מחויבים לקבוצה ולי. אני מאוד מחובר אליהם ולכן זה מאוד כואב לי. אבל מצד שני, אני כן יודע להעריך את העבודה ואת השיפור שעשינו כאן”.

די ברור ששחקנים רבים יעזבו ותצטרכו לבנות סגל חדש.

“זה באמת נראה כך. המצב של לא מעט שחקנים בקבוצה מעורפל, אבל מה שיותר חשוב - לא ידוע מה תהיה הסיטואציה של הקבוצה בדיוק, כלומר מי ינהל, מה יהיה גובה התקציב, אם נשחק ביורוקאפ או לא ומה יהיו החוקים לגבי כמות הזרים בליגה. לכן ברור שאנחנו נצטרך לעשות פה הרבה מאוד עבודה, וחשוב יהיה להתחיל כמה שיותר מוקדם את בניית הסגל לקראת העונה הבאה. אבל קודם כל צריך לחכות ולראות לאיזה כיוון אנחנו הולכים כדי שנדע מה האפשרויות ומה המגבלות שלנו”.

קבוצה בסימן שאלה

דרוקר לא היה מעוניין בשבוע שעבר להתייחס , זה שלמעשה מינה אותו לתפקיד. המהלך כזכור, התבצע באישור נציגיו של גומא אגייאר, שהשפעתם במועדון התחזקה בחודשים האחרונים וצפויה להמשיך להתחזק גם בעונה הבאה. גורם בכיר בדירקטוריון, טען השבוע כי “שרון הוא דמות שלגמרי מקובלת עלינו. לכל חברי הדירקטוריון יש הערכה מלאה אליו וברור שהוא יישאר בקבוצה. אנחנו מאוד שמחים שדרוקר הוא חלק מהעתיד של הפועל ירושלים”.

אז את תמיכת נציגי הדירקטוריון נראה שיש לך. איך העבודה מולם?

“בינתיים אני חייב לומר שהעבודה שלי מול כל הגורמים מאוד חיובית. אני מודע לכך שעדיין לא ברור מי יהיה זה שינהל בעונה הבאה, אבל אני משוכנע שהמצב של הקבוצה יהיה טוב מאוד. זה מועדון גדול מדי עם מסורת גדולה. מבחינתי, בטוח שאהיה כאן גם בעונה הבאה. הגעתי לירושלים מתוך בחירה, ושום הצעה מאירופה או מקבוצה אחרת בארץ לא מעניינת אותי. מבחינתי ירושלים זה אתגר גדול מאוד. ההזדמנות לבנות כאן קבוצה לעונה הבאה מרגשת אותי”.

דני קליין. דרוקר אינו מעוניין להתייחס לסיטואציה של יו"ר הקבוצה, זה שלמעשה מינה אותו לתפקידצילום: ספי מגריזו

ועדיין, קיימת אי בהירות סביב הרבה מאוד שחקנים. בריאן ראנדל, מהמנהיגים המשמעותיים של הקבוצה, אכן יעזוב?

“כן, בריאן כנראה ילך. לא בגלל אי שביעות מקצועית אלא כיוון שסיטואציית המס שלו משתנה מאוד לאחר ארבע שנים בארץ, מה גם שהוא עצמו רוצה לעזוב”.

וסטרוברי?

“דיברתי עם די ג’יי היום ואמרתי לו שאשאר איתו בקשר בזמן הקרוב. אין ספק שדי ג’יי הוא שאלה מאוד גדולה. זה שחקן שהיו איתו בעיות מוקדם יותר העונה, אבל הוא עשה התקדמות אדירה. הוא אתלט והוא שחקן נשמה והוא שומר מצוין. אולי אין לו את היד הכי טובה בעולם, אבל הוא שחקן שתרם לנו השנה לא מעט. זה בהחלט מוקדם מדי כדי לדעת אם הוא יישאר. כי כפי שאמרתי, נצטרך לראות מה התקציב שלנו ובאלו עמדות אנחנו נצטרך שחקנים חדשים”.

ומה עם נעימי?

“יובל לא יעבור לקבוצה אחרת בארץ. אירופה? אולי. אבל גם במקרה שלו עוד מאוד מוקדם לדעת”.

אתה יכול להצליח עם רכז כמו נעימי? הוא מתאים לפילוסופיה שלך?

“גם יובל עשה התקדמות גדולה. הוא משתפר ומשתדל. יובל צריך שחקנים מסוימים שישחקו לצדו. לדעתי זה התאים מאוד לצד יוגב אוחיון. לצד גוני יזרעאלי זה מתאים פחות, כי הם לא ממש משלימים זה את זה. אנחנו נצטרך לראות מי הגארדים שלנו ויובל יצטרך לראות אם הוא רוצה להישאר".

נעימי (מימין), חוזר למדים האדומיםצילום: ספי מגריזו

גרונפלד וכדיר?

“לשניהם יש חוזה לעונה הבאה. לגבי גרונפלד, ברור שהציפיה ממנו היתה ליותר. אבל הוא נאבק העונה בלא מעט פציעות. הוא גם מאוד חסר לנו בסדרה מול חולון. בנוגע לכדיר אני ממש לא יודע אם הוא יישאר. זה תלוי גם בו וגם בנו, ועוד מוקדם מדי לומר”.

בראדלי, שחקן שהבאת ממכי אשדוד, הציג בהתחלה יכולת טובה, אבל בשורה התחתונה הוא איכזב.

“אני לא יודע אם הוא איכזב, אבל ברור שהוא יכול היה לתת יותר. יש לו יכולות, אבל דברים פחות התחברו לפעמים. גם בנוגע אליו, אני לא יודע לומר לך אם הוא יישאר או יעזוב”.

אירופה תחילה

כשלוקחים בחשבון שגם מזרחי, יזרעאלי ותומאס ימצאו את עצמם בעונה הבאה באכסניה חדשה, ניתן להבין כי לפחות שלושה רבעים מסגל הקבוצה ישתנה. לדרוקר כבר יש קנדידטים על הכוונת. “אני מכיר היטב את השוק”, הוא מדגיש, “אך ברור כי התקציב יצטרך להיקבע לפני שניכנס לפעולה”.

מה בנוגע לצוות המקצועי?

“עדיין לא דיברתי עם אף אחד. בהזדמנות הזאת אני רוצה לומר שמאוד נהניתי לעבוד עם דרור (כהן) ואיתן (בן אליהו). גם העבודה מול אנשי ההנהלה והמינהלה היתה מצוינת. יש כאן אנשים שנותנים את החיים עבור הקבוצה ומגיע להם קרדיט. גם בעונה שלא כל כך הולך”.

ועדיין, תצטרך אולי לבחור עוזרים חדשים ובטח שחקני רכש. נראה שיש לך יותר עבודה בקיץ מאשר בעונה הסדירה.

“זו היתה עונה עם לא מעט עבודה, למרות ששיחקנו רק פעם בשבוע. הגעתי אחרי שכבר הודחנו מאירופה, וזו לא סיטואציה פשוטה. שחקנים רוצים לשחק יותר, וגם הקבוצה כולה מחוברת יותר ככל שהיא משחקת יותר. אבל זו היתה המציאות. בעונה הבאה חשוב מאוד שנהיה ביורוקאפ, גם אם לא העפלנו לפיינל פור. אנחנו עדיין לא יודעים מה יהיה בעניין הזה, אבל ברור שביול”ב יודעים מי זו הפועל ירושלים והם ירצו אותה שם. קבוצה כמו מכבי אשדוד, גם אם תסיים שלישית, ככל הנראה לא תוכל לעמוד בדרישות שכרוכות בהשתתפות במפעל אירופי. אז הכי חשוב שנהיה באירופה. לפי ההחלטה הזו ולפי התקציב אני אוכל להתחיל לעבוד - לעקוב אחרי שחקנים ולבצע החתמות מתאימות. צריך להבין שזה גם לא רק עבודה שלי וכל מהלך דורש אישור. באמת צפויה לנו עבודה רבה, אבל חייבים לעשות אותה באופן יסודי ורציני כדי שבעונה הבאה תהיה לנו קבוצה הרבה יותר טובה מבעונה הנוכחית. אני מאמין שזה אפשרי, ואני מתכוון לעשות הכל כדי שכך אכן יהיה”.

שרון דרוקר. הפועל ירושלים הובסה הערב בידי הגלבועצילום: ספי מגריזו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ