שרף: "מצב הכדורסל גרוע, ארוץ לתפקיד יו"ר האיגוד"

המאמן הלאומי לשעבר התנה את מועמדותו בכך שיתקיימו בחירות חשאיות. האיגוד: "צביקה צריך לבוא בטענות לעצמו, בד"כ הוא מסתכסך עם מעסיקיו"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

רק לפני ארבעה חודשים הפסידה סיעת 'עוז' במאבק מול הסיעה הגדולה ממנה פרשה, 'הפועל', כשסיעות 'מכבי' ו'אליצור' הושיטו יד תומכת בהדחתו המיידית של שי שני מראשות איגוד הכדורסל ומינויו של אבנר קופל למ"מ יו"ר האיגוד. רק שחברי 'עוז', שאול איזנברג, אורנה אוסטפלד, גבי גולן, וכן היו"ר המודח שני, לא טמנו ידם בצלחת ולקראת הבחירות המחודשות להנהלה, שבעקבותיהם ייבחר יו"ר קבוע לאיגוד, הם מעמידים בראשם אדם בעל שם גדול יותר – צביקה שרף.

הבחירות, שהיו אמורות להתקיים ב-4 ביוני, נדחו בינתיים\ מאחר שעל פי התקנון הנוכחי של האיגוד לא ניתן לעמוד בדרישה של סיעת 'עוז' לקיים בחירות חשאיות. בשבועיים וחצי הקרובים אמור להגיע היועץ המשפטי של האיגוד, עו"ד רונן וינברג, להסכמה עם רשם העמותות בנוגע לצורת ההתנהלות של הבחירות. לאחר מכן ייקבע המועד, כשההערכה היא שהבחירות יהיו בתחילת יולי.

מדובר בבחירות להנהלת האיגוד והן מיועדות לראשי קבוצות מכל הליגות שמפעיל האיגוד. על פי ההסכם שנקבע בינואר השנה, 'הפועל', 'מכבי' ו'אליצור' ירוצו ברשימה משותפת וחלוקת המנדטים בהנהלה שמורכבת מ-39 חברים תהיה על בסיס זהה של החלוקה הנוכחית – 22 חברים להפועל (כולל נציג בית"ר אבנר קופל), 11 למכבי ושישה לאליצור. הרשימה השנייה תהיה של סיעת 'עוז' כשייתכן ששרף יעמוד בראשה.

צביקה שרף. הרבה זמן לא היה איש כה חזק, מעניין וצבעוני בראשות האיגודצילום: ספי מגריזו

ב'עוז' מקווים שהשם הגדול של שרף יגדיל את מספר הקולות בהם תזכה הסיעה, וכי ניתן יהיה לפרק את ההסכם בין שלושת המרכזים כדי להביא לאחר מכן, בהנהלה החדשה, למינויו של שרף ליו"ר האיגוד. במכבי והפועל סיפרו אתמול כי למרות הקשר של שרף למכבי ת"א, יו"ר סיעת מכבי באיגוד, שמעון מזרחי, לא יבטל את ההסכם עם הפועל ויתמוך בקופל.

צביקה שרף קיים הבוקר (רביעי) במסיבת עיתונאים מאולתרת, אשר בשל התנגדות האיגוד כי היר תתקיים במשרדיו, נערכה לבסוף ברחוב, מחוץ לבניין איגוד הכדורסל. מאמן הנבחרת לשעבר הודיע כי יתמודד על ראשות האיגוד, בתנאי שהבחירות יהיו חשאיות.

שרף סיפר כי ראשי קבוצות אמרו לו כי יתמכו בו אם הבחירות יהיו חשאיות, ואז התפנה לתקוף את קופל: "צריך להודות לרון חולדאי שסידר שדרה יפה, כי למרות שהשקעתי פה עבודה במשך 30 שנה, לא נותנים לי להיכנס לפה. יש יושב ראש זמני שטוען שביקשו והתחננו בפניו לשמש בתפקיד, ולאט לאט מתגלה הדרך שבה הוכשר. מבקשים ממני מאות אנשים בכדורסל הישראלי להתמודד על ראשות איגוד הכדורסל ולנסות לשנות דברים. הקדשתי 50 שנה מחיי לכדורסל. הכדורסל במצב קשה, ובחודשיים-שלושה האחרונים הוא הידרדר עוד יותר".

מאמן מכבי לשעבר המשיך לתקוף: "מזה חודש וחצי הרהרתי, חשבתי ובדקתי, ואז הגיעה סיעת 'עוז' שהציעה לי להתמודד במקום הראשון שלה. היא נמצאת באיגוד הרבה שנים והיא פלטפורמה שנלחמת. אמרתי שזה יקרה בתנאי שיהיו בחירות חשאיות ודמוקרטיות. לפני שלושה ימים, אחרי שמ"מ יו"ר האיגוד אמר שיהיו בחירות יותר חשאיות מחשאיות, דחו את הבחירות כביכול ב-45 יום. הכדורסל נמצא במצב גרוע ומתעסקים בדברים אחרים, אני חושב שצריך לתת דגש לקו המקצועי"

באשר למצבו הקשה של האיגוד, אמר שרף: "היום כל הנושא המקצועי מוזנח. במקום להקדיש כל אגורה לטיפוח הצעירים, הדבר הראשון שעושים זה שיפוץ הבניין. ניסו לשווק לי תדמית של נהנתן של כספים. אני באיגוד הזה במשך 35 שנה בשביל גרושים. לא אימנתי רק את הנבחרת הלאומית, אלא גם את נבחרת הקדטים, הנוער, נבחרת העתודה, הייתי עוזר המאמן של רלף קליין ז"ל, יש לי תשע הופעות באליפות אירופה, ואותי הפכו לחולה כספים. הם הצדיקים, הם הישרים. שאף אחד לא יטיל דופי בערכים שלי, באהבה ובתרומה שלי לכדורסל. צריך לכבד את מה שאמר פיני גרשון. כל אנשי הכדורסל בארץ לא רוצים את אבנר קופל ומוטי אמסלם".

שי שני. "מרבית הטענות מהוות כתב אישום כלפיו" נמסר מהאיגודצילום: שרון בוקוב

שרף התייחס גם למערכת היחסים עם השותפים לסיעת עוז, שאול אייזנברג ושי שני: "יש לי דברים טובים ורעים עם שאול, אבל הוא והאחרים הבינו שאני רוצה לעשות לטובת הכדורסל. אין לי שום בעיה עם זה. המצב כל כך גרוע שצריך להתאחד למען הבאת הכדורסל לניהול אחר ברשותי. אם לא אזכה, אז אשאר חבר אופוזיציה טוב".

מהאיגוד נמסרה תגובה חריפה עוד יותר: "מרבית הטענות שהועלו מתייחסות לתקופה בה כיהן מר שי שני כיו"ר איגוד הכדורסל, ומהוות כתב אישום ישיר כלפיו. לעניין הבחירות, הנהלת איגוד הכדורסל כבר החליטה כי הבחירות יתקיימו באופן חשאי ובתיאום מלא עם רשם העמותות, וכך יעשה.

"הדובר מר צביקה שרף שהביע את 'דאגתו' הכנה לאיגוד הכדורסל וענף הכדורסל, שכח כנראה כי במשך שנים רבות הוא זה שעמד בראש המערכת המקצועית באיגוד, ולכן טענתו בנושא זה אמורה להיות מופנית בעיקר כלפי עצמו. זאת ועוד, רק לאחרונה הגיש מר שרף תביעה קנטרנית ונדירה כנגד איגוד הכדורסל, בגין הלנת פיצויי פיטורין לאחר שקיבל סכומים רבים לפנים משורת הדין. מר שרף ידוע כמי שמצליח להגיע לסכסוכים כאלו ואחרים עם רבים ממעסיקיו לאורך השנים בארץ ובחו"ל".

תגובת האיגוד נמשכת: "לגבי הדובר הנוסף מר שי שני, האם ייתכן כי העובדה שהוא בחר לתקוף את האיגוד קשורה קשר ישיר לכך שלראשונה בתולדות האיגוד, הודח מר שני לפני כשלושה חודשים בגין תפקודו הכושל בניהול ענף הכדורסל, ברוב מוחלט של חברי הנהלת האיגוד?! לגבי הדובר שאול איזנברג ו'תרומתו' לספורט הישראלי, על זה יאמר הפוסל במומו פוסל. רק לאחרונה קבע בית הדין של איגוד הכדורסל על הפסקת פעילות קבוצת הפועל ת"א נשים, בגין חוב כספי שלא שולם. בהזדמנות זו מברך האיגוד את קבוצת הפועל ת"א, שהצליחה להתרומם מהחורבן הציבורי שהשאיר מר אייזבנרג ולהעפיל לליגת העל.

"השילוב המופלא של שלושת חברים אלו במסיבת רחוב בגן ציבורי, ובהתחשב בהישגיות האישית של כל אחד מהם וטביעת אצבעותיו על הכדורסל הישראלי, מחזקים את דעתנו כי יש לערוך בחירות בהקדם האפשרי ביותר בתקווה לצאת לדרך חדשה לטובת הקהל וציבור חובבי הכדורסל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ