הערב גמר הפיינל-פור |

היה שלום, דייויד בלו?

לאט וכמעט מבלי שנרגיש, הפך בלו לאחד השחקנים המרכזיים במכבי ת"א של דייויד בלאט, האם הערב נראה אותו בפעם האחרונה?

טל בן עזרא
טל בן עזרא

דייויד בלו הבטיח שהדבר שהטריד אותו באימון המסכם לקראת משחק גמר הפיינל-פור הערב מול מכבי אשדוד הוא רק צינון קל ותו לא. אלא שניתן היה לראות כי דברים נוספים מטרידים אותו. בכל זאת, הערב יכול להיות משחקו האחרון של בלו במדי מכבי תל אביב. יותר מכך, זה יכול להיות משחק הכדורסל האחרון שלו בקריירה. "עברנו שנה ארוכה עם המון נסיעות וטיסות, וכל מה שאנחנו רוצים לעשות עכשיו זה לזכות באליפות הזו. עבדנו הרבה בשביל הרגע הזה", אמר אתמול בלו והתפנה לענות על השאלה הקבועה לאחרונה לגבי עתידו: "העתיד שלי במכבי תל אביב הוא רק משחק הגמר. העתיד שלי הוא תמיד רק המשחק הבא, ורק בזה אני רוצה להתרכז". אלא שמאמנו דייויד בלאט היה קצת פחות פוליטיקלי קורקט. "אני מאוד מקווה שדייויד יישאר אתנו בשנה הבאה. המחשבה שלא נהיה יחד היא לא מחשבה נעימה", אמר בלאט, "אני רוצה לראות אותו ממשיך, אבל ניתן לו את הזמן לחשוב ולהגיע להחלטות לגבי עתידו".

דייויד בלו. בקרוב שוב ביד אליהו?צילום: ספי מגריזו

האם לדעתכם מכבי ת"א זקוקה לבלו? שתפו אותנו בדף הפייסבוק שלנו

עומס המשחקים והנסיעות המתישות שעברה מכבי העונה בהחלט השפיעו על בלו בן ה-31 ("מיילים של מועדון הנוסע המתמיד", ענה בלו כשנשאל מה ייקח מהזכייה בתואר הליגה האדריאטית). אך זה לא סוד שבלו שואף כבר זמן רב לפנות לאפיקים חדשים, כמו משחק וקריירה טלוויזיונית. גם בפגרות, כשחבריו משתזפים בחוף כלשהו, משלים השחקן תואר בסוציולוגיה בקורסי קיץ מיוחדים במכללת USC. "זה אף פעם לא היה רק כדורסל", מספר גורם בקבוצה, "הוא סוג של איש העולם הגדול. הוא בודק, מתעניין בדברים, שואל. הוא תמיד אמר שיש לעולם הרבה מה להציע מעבר לספורט, וזה היה ברור שבשלב כלשהו יתעורר אצלו הקונפליקט הזה".

בלו בפוזה אופייניתצילום: שרון בוקוב

הצוות המקצועי והנהלת מכבי ת"א - בעיקר חברו הקרוב ועוזר המאמן דריק שארפ - מנסים להפעיל על בלו לחצים שונים ומשונים, אך מנסים לא להגזים. בכל זאת, התרפסות היא נקודת פתיחה לא מוצלחת במו"מ עתידי על חוזה חדש. מה גם שבמכבי מספרים כי כמעט בכל קיץ משתף אותם בלו בלבטיו לגבי המשך דרכו בכדורסל. "אנחנו מנסים לעשות את זה בטוב טעם", אומרים בקבוצה, "אין טעם ללחוץ עליו, הוא לא מהטיפוסים שלחץ עובד עליהם. הוא פשוט חייב את הזמן שלו. פה ושם זורקים לו משהו, פונים לרגש, ומקווים שזה יעבוד".

אוהדי הקבוצה, לעומת זאת, בוחרים בדרכים קצת פחות מעודנות לשכנע את השחקן להישאר. "מיד אחרי שנזכה באליפות, אנחנו רוצים לגנוב את בלו לבית דני, שם נראה לו כמה אנחנו אוהבים אותו", מספר האוהד אופיר פרבר, "חוץ מזה, אנחנו עובדים גם על קליפ ועל מסכת הצקות בפייסבוק. אנחנו מקווים שזה יעזור ושהוא לא יעזוב, כי זו תהיה אבידה קשה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ