אלעד זאבי
אלעד זאבי

הפלייאוף הוא לרוב זמן הסופרסטארים, אבל הוא גם נוהג להבליט גיבורים מזדמנים. ת'אבו ספולושה, כבודו ההגנתי במקומו מונח, הוא בדרך כלל ההוא שמעביר זמן בעמדה מספר 2 של אוקלהומה עד שג'יימס הארדן והזקן ייכנסו למשחק. הלילה, לעומת זאת, מעמדו השתדרג. על קטיעת הרצף של סן אנטוניו והניצחון הראשון של הת'אנדר בגמר המערב, הוא אחראי לא פחות מקווין דוראנט – אם לא יותר.

אוקלהומה – סן אנטוניו 82-102 (1-2 לספרס)

האנרגיות של הת'אנדר היו שם מהרגע הראשון, אבל הם חיכו רבע אחד כדי להתפרץ. כשזה קרה, הספרס היו יכולים לשחק כל הלילה ועדיין להיכשל בניסיון להאריך את רצף הניצחונות שלהם ל-21. סדרת איבודים בפתיחה רמזה שזה הולך להיות ערב ארוך עבורם, וזה אכן היה. המספר 21 דווקא הופיע בסטטיסטיקה שלהם – בזו של האיבודים, לעומת 7 בלבד של אוקלהומה, שסיימה עם 14 חטיפות. ספולושה, מנעול הגנתי בימים כתיקונם, הוביל את המתקפה עם 6 - כולל ארבע בשלוש הדקות הראשונות - אבל גם היה מפתח בצד השני עם 19 נקודות. "שיחקנו עם אנרגיה ותשוקה לעיני הקהל הביתי, וזה העלה את הרמה שלנו", העיד בסיום.

ת'אבו ספולושה זורק לסל
ת'אבו ספולושה. בזמן המעצר נפצע ברגלו מהשוטרים וגמר את העונה, מה שהוביל אותו להגיש נגד משטרת ניו יורק תביעה על סך 50 מיליון דולרצילום: איי.פי

יותר מכל קטגוריה סטטיסטית, הספרס נותרו מאחור בעיקר במחלקת האנרגיה. טים דאנקן אמנם סיים עם חמש חסימות ועקף את קארים עבדול ג'באר בדרך ל-477 חסימות בפלייאוף, אבל בהתקפה הוא שוב נראה אנמי (11 נקודות, 5 מ-15 מהשדה). טוני פארקר קלע 16 ואיבד חמש פעמים, מנו ג'ינובילי נעצר על שמונה. הת'אנדר, שברחו ברבע השני אותו ניצחו 17-32, לא הסתכלו יותר לאחור. בהגנה הם עצרו את הספרס על מספר שנמוך ב-27 נקודות מהממוצע שלהם ברצף הניצחונות, ובהתקפה דאגו לעניינים דוראנט (22 נקודות), ספולושה והארדן (15). "גם כשהפסדנו להם, לא חשבנו שיש להם יתרון עלינו", סיכם דוראנט, "טוב להיות ב-2-1 ולא ב-3-0".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ