הבחירות לאיגוד הכדורסל |

כולם תומכים בקופל

נציגי כל הסיעות בעד מינויו של אבנר קופל לתפקיד יו"ר איגוד הכדורסל. מזכ"ל הפועל אורנשטיין: "הספורט הוא לפני הפועל"

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריה ליבנת
אריה ליבנת

ראשי שלושת מרכזי הספורט המובילים בארץ: הפועל, מכבי ואליצור, וכן ראשי קבוצות וחברי הנהלה מטעמם, הגיעו אחר הצהריים למסיבת העיתונאים הרשמית בה הוצגה מועמדותו של יו"ר מרכז בית"ר, אבנר קופל, לראשות איגוד הכדורסל. הבחירות להנהלת האיגוד יתקיימו ב11 ביולי.

מזכ"ל מרכז הפועל, יורם אורנשטיין, הסביר מדוע הוביל את המהלך למינויו של קופל, שמשמש כממלא מקום יו"ר האיגוד מחודש פברואר האחרון: "זה נראה מוזר שנציג בית"ר עומד בראש המומלצים שלנו, אבל הספורט מבחינתי הוא לפני הפועל. בכל ענף אנחנו מחפשים אנשי ציבור שמתאימים ולא מעניין אותנו באיזה מרכז הם. אבנר יכול לעשות את השינוי באיגוד כמו שהמנהלת בראשותו התנהלה למופת".

ראש סיעת מכבי באיגוד ויו"ר מכבי תל אביב, שמעון מזרחי: "אם הפועל ובית"ר יתאחדו, מה יעשו מכבי ואליצור? אבנר עשה מלאכה נאמנה מאוד במנהלת. יורם אורנשטיין ומוטי אמסלם פנו אלי בחודש ינואר שנעשה רשימה משותפת, כפי שעשינו בעבר. הרשימה לא נועדה להיות נגד אף אחד, היא אך ורק לטובת הכודרסל. נצעד ביחד כשאבנר הוא המוביל".

קופל (מסמאל) ומזרחי. "זה הישג מרשים", אמר היו"ר הנבחר. מזרחי מצדו, התעמת עם אייזנברגצילום: ניר קידר

הבעלים של גלבוע גליל חיים אוחיון: "אבנר מייצג נחישות, התמדה וחדשנות. הדרך הזו יכולה לעזור לאיגוד. הוא ימצא מכנה משותף לעשייה משותפת באיגוד, כפי שעשה במנהלת. צריך להקהות את נושאי המרכזים אם אבנר שבא ממרכז קטן ומרכזים גדולים בחרו בו, זה אומר משהו".

האיגוד ראוי לרענון. צריך להביא משאבים רבים, כבר הבאנו מיליון ו700 אלף שקל לפעילויות של הנבחרות וצריך להביא יותר, צריך להחזיר את הנבחרות הצעירות לדרג א', צריך להוזיל עלויות לקבוצות, לתת להם שירותים ולשמור עליהם".

קופל החמיא לשמעון מזרחי וירד על חבר סיעת עוז, שאול אייזנברג: "שמעון מזרחי מנהל מועדון גדול ומצליח כבר 40 שנה, בצד השני של הכביש היה מועדון גדול, אבל אדם אחד לקח אותו אחורה ובאה קבוצה של אנשים ועם ניהול אחר הביאה אותו לליגה הראשונה".

על מועמדותו של צביקה שרף לתפקיד יו"ר האיגוד מולו, אמר קופל: "אני מעריך כל אחד שמתמודד על התפקיד, זה לגיטימי. אני מקבל את זה באהבה. עד היום לא הצלחתי להיות עם הרוב, אבל הפעם עומדים מאחורי אנשים המובילים בספורט הישראלי ואני מרגיש שהקרקע שלי בטוחה".

על הטענות כנגדו לכוחניות, השיב קופל כי "אין פה כוחניות, אלו סטיגמות. רצו לעשות פה שינויים. לא אני זה שרציתי. מותר לי להתעניין ולעסוק בהכל, אבל לא רק אני, יש פה נשיאות וועדות".

על הטענה שהשתמש בכספי האיגוד כדי לשפץ את משרדו באיגוד אמר קופל: "החלפתי כמה מנורות, וילונות ופרקט שעמד 30 שנה, אם אני לא מקבל כסף, אז לפחות שיהיו לי תנאים מתאימים, גם הבאנו 1.7 מיליון שקל לנבחרות".

שמעון מזרחי הבהיר כי על פי התקנון של האיגוד בבחירות ניתן להצביע בעשרה אחוז יפויי כוח, אולם הם החליטו על חמישה אחוז בלבד, ואם רשם העמותות יחליט שלא יהיו יפויי כוח בכלל, הרשימה המשותפת תקבל את זה.תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ