אלעד זאבי
אלעד זאבי

25 נקודות היו למריו צ'אלמרס. 12 מהנקודות הללו הגיעו ברבע האחרון. הן כללו חדירה באמת גדולה וטאץ' נהדר בסופה, מעל ידו המושטת של רב-חסמן ראשי, סרג' איבקה, וקליעות עונשין שסגרו עניין. לא פשוט לבוא לידי ביטוי בקלאץ' כשאתה משחק לצד שניים מהשחקנים הטובים בעולם, שכמעט כל כדור בדקות הללו נמצא בידיים שלהם. הלילה, כשלברון על ברכיו בצדי הפארקט הודות להתכווצויות, היה הצ'אנס של צ'אלמרס להוכיח שיש לו את זה. הוא לקח אותו בשתי ידיים, עם טאץ' נהדר.

12 אסיסטים היו ללברון ג'יימס, כמו בכל שלושת המשחקים הראשונים יחד. כמעט כל אחד היה שחזור מדויק של קודמו: לברון בפוסט-אפ, מכדרר וגורם לשומר נחות ממנו פיסית להתחנן חרישית לעזרה. כשזו הגיעה, הכדור נמסר בתזמון מרשים לנוריס קול, קרי מריו צ'אלמרס, קרי ג'יימס ג'ונס החופשי על קו השלוש. המהלכים הללו היו המפתח לקאמבק של מיאמי ממינוס 17 בשלב מוקדם מאוד במשחק, אבל גם תרמו מאוד להכרעתו – כפי שמלמד הנתון הבא.

מריו צ'אלמרס מבהיר מי מספר אחת. רמז: זה לא ג'יימס הארדןצילום: אי–פי

10 שלשות היו למיאמי במשחק. הן הגיעו ב-39%, ולא פחות חשוב, מידיהם של שישה שחקנים שונים. עבור קבוצה שהתקשתה לייצר סל שלא מגיע מאזור הצבע במשך 60 דקות – כל המשחק השלישי ועוד הרבע הראשון של הרביעי – מדובר בנתון קריטי. אוקלהומה כבר ציפתה לחדירות הסיזיפיות של מיאמי לסל, לקחה מטר אחורה בהגנה ועיבתה את העזרה ברדיוס הקרוב לחישוק. השלשות, שהתחילו דווקא עם הרוקי קול, טרפו את הטקטיקה. עד שהת'אנדר התארגנו מחדש, הם איחרו שוב ושוב לקלעים והיתרון שלהם נעלם. כמעט כמו ג'יימס הארדן.

8 נקודות, 4 איבודים, 5 עבירות ו-2 מ-10 מהשדה ב-37 דקות. משהו מוזר עובר על ג'יימס הארדן בסדרה הזו, וללוק המוזנח אין קשר לכך. אחרי סדרה באמת גדולה מול סן אנטוניו, הממוצעים צנחו ל-10.8 נקודות ב-35% מהשדה במשחקים מול ההיט, מספרים שוודאי גורמים לו להרהר בקצף גילוח. גם חוסר האונים מול ג'יימס בהגנה במשך דקות ארוכות לא תרם להרגשה הכללית שהארדן עדיין לא הגיע לסדרה הזו. ונדמה שאין לו עוד הרבה זמן לדפוק הופעה.

43 נקודות היו לראסל ווסטברוק. הוא קלע 20 מ-32 זריקות, 63% מהשדה. הוסיף 7 ריבאונדים ו-5 אסיסטים. המספרים קובעים פה אחד כי נתן משחק לפנתיאון, אבל מה זה משנה. המספר החשוב ביותר, האיי-קיו של האיש, הטיל כתם ענק על כל השאר. 13.8 שניות לסיום, כשקבוצתו בפיגור שלוש, ווסטברוק רץ כאחוז אמוק לעשות עבירה טיפשית במיוחד על צ'אלמרס. את הסיכוי הקלוש שנותר לאוקלהומה לנצח את המשחק – זה שהחזיק בחיים במו ידיו באמצעות מחצית שנייה של 25 נקודות – הוא גם הרס בעצמו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ