אריה ליבנת
אריה ליבנת

"העיסקה עם יוגב אוחיון סגורה, לא היינו עושים משהו לא חוקי", אמר אתמול גורם בלוקומוטיב קובאן לאתר "יורובאסקט" בתגובה להודעת מכבי ת"א כי הסיכום של שחקנה בעונה שעברה בקבוצה הרוסית אינה חוקית. אוחיון בן ה-25 שחתם בקיץ שעבר במכבי ת"א לשלוש עונות כרכז רביעי, השתדרג במהלך העונה לעמדת הרכז המוביל לאחר כמה תצוגות נהדרות, בהן ההופעות בסדרת רבע גמר היורוליג מול פנאתינייקוס (9.8 נק' ו-3.8 ריב' למשחק), והכתרתו כשחקן המצטיין בפיינל פור הישראלי עם 14 נקודות, 6 ריבאונדים ו-7 אסיסטים.

בסיום העונה סיכמו ביניהם אוחיון והנהלת מכבי ת"א על שדרוג החוזה של השחקן שעומד על 250 אלף דולר לעונה, אך לא הגיעו להבנות לגבי הסכום. מתוך הנחה שבחוזה שחתם אשתקד יש סעיף יציאה מדי קיץ תמורת פיצוי כספי, החליט אוחיון לבדוק הצעות שקיבל מקבוצות אירופיות ולבסוף בחר בקבוצת קובאן הרוסית, שהציעה לו 1.7 מיליון דולר לשנתיים.

לוקומטיב סיימה בעונה שעברה במקום הרביעי בליגה הרוסית ותשחק ביורוקאפ, כשאת הקבוצה יאמן בעונה הבאה יבגני פאשוטין. הרוסים מתכוונים לשלם למכבי פיצוי בסך 150 אלף דולר עבור אוחיון.

יוגב אוחיון. איפה ישחק בענה הבאה? בכל מקרה נראה שלא במכבי ת"אצילום: ניר קידר

מנגד, טוענת מכבי ת"א כי לשחקן יש סעיף יציאה רק בקיץ הבא והיא לא מתכוונת לוותר עליו. "הופתענו לקרוא היום בכלי התקשורת ידיעות לפיהן יוגב אוחיון סיכם בלוקומטיב קובאן מרוסיה. מאחר שהשחקן נמצא תחת חוזה במכבי ואף לא נעשתה אלינו כל פנייה רשמית בנושא, אנו מתקשים להאמין שהידיעות נכונות, אך אם יתברר שהשחקן אכן פעל כך, זהו מעשה שלא ייעשה ונפעל בכל האמצעים העומדים לרשותנו", נמסר בהודעה לתקשורת.

המחלוקת בין מכבי לאוחיון עשויה להיסגר בבוררות, אך בכל מקרה ספק אם יישאר אצל האלופה לאור הסכסוך שנוצר עם ההנהלה. במקומו עשויה מכבי להחתים רכז ישראלי, ושמותיהם של גל מקל, אפיק ניסים ומורן רוט כבר עלו. יותם הלפרין לא אמור להצטרף למכבי גם בעונה הבאה בגלל ענייני מיסים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ