אריה ליבנת
אריה ליבנת
אריה ליבנת
אריה ליבנת

נבחרת הנשים של ישראל פגשה הער במשחקה הרביעי במוקדמות אליפות אירופה את נבחרת פורטוגל החלשה, אך קל זה לא היה.

הפורטוגליות, שהובסו בהפרש ממוצע של 39.3 במשחקיהן הקודמים באליפות, היוו יריב עיקש, ולמרות שהבנות של אלי רבי הובילו לאורך כל המשחק בהפרשים שנעו בין 5-10 נקודות, הן נשארו במשחק.

יתרון של 10 נקודות ברבע האחרון היה אמור להספיק לנבחרת הישראלית, אך הפורטוגליות הצליחו להשוות את התוצאה 19 שניות לסיום משתי קליעות עונשין של דה סילבה. קודם לכן החטיאה ג'ניפר פליישר שתי זריקות עונשין לישראל.

הכדור האחרון הלך לשי דורון, שסחטה עבירה חמש שניות לסיום. בקור רוח קלעה דורון את שתי הקליעות, ובהתקפה שנותרה לפורטוגל, החטיאה קרלה נצ'ימנטו נסיון זריקה שיכולה היתה להשוות את המשחק.

שי דורון. 23 נקודות שלה לא הפסיקו

דורון: "היה משחק לא קל, התקשינו בעיקר בגלל התנאים של האולם ובמחצית השנייה התעייפנו. דורון סובלת מפציעה בכף רגלה, עקב כך התקשתה לשחק במשחק הקודם מול הונגריה. "אני מרגישה שיפור מהמשחק הקודם ומשערת שעד הבא מול אוקראינה ארגיש הרבה יותר טוב. היינו צריכות את הניצחון הזה ולא חשוב אם בנקודה או אם במאה, העיקר לנצח". מאמן הנבחרת אלי רבי: "אחרי המשחק הלא טוב מול הונגריה היה חשוב לנצח היום. קיווינו שיהיה יותר קל, אבל מניסיון העבר אין נבחרת באירופה שאנחנו מצליחים לנצח בקלות. לשמחתי המטרה הושגה, אך את איכות המשחק עלינו לשפר".

מאמן הנבחרת אלי רבי סיכם: "קיווינו שיהיה יותר קל, אבל מניסיון העבר אין נבחרת באירופה שאנחנו מצליחים לנצח בקלות".

קלעו לישראל: דורון 21 (8 ריב', 6 אס'), כהן 12, לויצקי 8, אברמזון 7, אורן 6, צעירי ופליישר 3 כ"א, אלוהים 2

הירבו לפורטוגל: פרייטס 19, פיליפה 11, דה סילבה 8

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ