אריה ליבנת
אריה ליבנת
אריה ליבנת
אריה ליבנת

נבחרת ישראל נחתה הלילה ברייקיאוויק ב-01:44 (שעון מקומי), אחרי מסע שארך כ-15 שעות. לצד הבעיות המקצועיות (מאזן 2-0), נתקלה הנבחרת גם בפער מעיק של שלוש שעות בין שעון ישראל לזה של איסלנד, אליו השחקנים ייאלצו להתרגל כמה שיותר מהר לקראת המשחק מחר.

הנבחרת צפתה הבוקר בדיסק הוידיאו של ההפסד שלשום לאסטוניה ובזה של המשחק בין איסלנד לסלובקיה. "ברור שלא ציפינו להיות עם שני הפסדים אבל זו המציאות ואנחנו כאן כדי לשנות אותה", אמר הקפטן יותם הלפרין. אנחנו ממש לא מקלים ראש באיסלנדים ויודעים שהם נבחרת לא רעה בכלל. למרות כל זה, אנחנו עדיין מרגישים שהכל תלוי בנו ואם נשחק כמו בדקות הטובות שהיו לנו מול אסטוניה ומונטנגרו לאורך זמן, גם הניצחונות יגיעו. אין ספק שהפסדים זה דבר לא נעים, אבל אנחנו חבורה מנוסה שיודעת לצאת ממצבים קשים ואני מאמין שכבר מחר נתחיל את הדרך חזרה".

שיבק (מימין) ועוזריו. הנבחרת לא יכולה היתה לייחל להגרלה טובה מזוצילום: ניר קידר

לכתבות ועדכונים נוספים בקרו בדף הפייסבוק של "ספורט הארץ"

המאמן אריק שיבק צפה יחד עם עוזריו, עודד קטש ואריק אלפסי, במשחקיה של היריבה וסיפר: "זו קבוצה מאוד מאוד דומה בסגנון שלה לאסטוניה וגם לה יש קליעה טובה מאוד. ראינו שהם עשו הרבה צרות לסרביה, והתוצאה הסופית לא כל כך משקפת כי הם חזרו מ-12 הפרש ל-3-4. זו קבוצה מאוד לוחמנית שלא מוותרת לעולם, כשהכוכב שלהם סטנפסון הוא קלעי ברמה גבוהה, שמשחק שנים באיטליה ובספרד. נכון שהליגה המקומית לא חזקה, אבל כשעוברים על הסגל רואים שיש הרבה שחקנים שמשחקים בחו"ל, בשוודיה, באיטליה או בליגה השנייה בספרד".

על המצב והאווירה העגומים בנבחרת אמר שיבק: "אנחנו באים אחרי שני הפסדים כשברור שהשני היה סוג של סכין. אנשים פה לקחו את זה מאוד קשה וכך גם המערכת כולה. אנחנו מבינים את רמת הציפיות ורוצים קודם כל להוכיח לעצמנו ולחזור למסלול הניצחונות. ברור שזה לא סימפטי להגיע למשחק חוץ לא קל אחרי הפסד בית, אבל אנחנו יודעים שכדי להוריד את הלחץ ולהחזיר את הביטחון, צריך לפעמים לשחק פחות יפה ואטרקטיבי אלא יותר לוחמני. אני משדר לשחקנים שזה דבר שאפיין תמיד את הנבחרת וצריך להחזיר את הלוחמניות, היחידה המגובשת והביחד שהיו בנבחרת עד לפני שבועיים-שלושה".

כספי (משמאל) ושחקני הנבחרת מאוכזבים אחרי ההפסד לאסטוניה בשבתצילום: ניר קידר
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ