כל הדרכים שמובילות לאליפות אירופה בכדורסל

הניצחון על איסלנד קירב את נבחרת ישראל אל הכרטיס הנכסף, אולם בשני המחזורים האחרונים היא תזדקק ככל הנראה לעזרה מאחרות

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אריה ליבנת
אריה ליבנת

הניצחון על איסלנד 75-92 אתמול, כאשר במקביל הפסדים של הונגריה באוסטריה, בולגריה בגרמניה, בלגיה בשווייץ וטורקיה לאיטליה, קירב את נבחרת ישראל לאליפות אירופה בכדורסל. כרגע ישראל מדורגת ראשונה בטבלה הפנימית של המדורגות במקום השלישי בבתי המוקדמות. ארבע הנבחרות בעלות המאזן הטוב ביותר מתוך השש יעלו לאליפות אירופה.

לישראל עדיין קיים סיכוי להעפיל מהמקום השני בבית, במידה שתנצח עד סיום טורניר המוקדמות את סלובקיה וסרביה או שאסטוניה תנצח את סרביה, ישראל את סלובקיה ואז תוכל הנבחרת של שיבק להפסיד בבלגרד ביום שלישי בהפרש שלא עולה על 15.

כספי מול איסלנד, אתמול. מצב הנבחרת לא רע בכללצילום: ניר קידר

ריאלי יותר יהיה לקחת בחשבון ניצחון ישראלי על סלובקיה בשבת וניצחון סרבי על אסטוניה, מה שישלח את הנבחרת של שיבק לבדוק את תוצאות הבתים האחרים ולבנות על עלייה מהמקום השלישי. אם ניקח בחשבון שישראל צריכה לגבור על המדורגות במקום השלישי בשני בתים, נגלה שהדבר אפשרי.

תחילה, בית 2, בו נאבקות על המקום השלישי שוודיה, בולגריה ואזרבייג'אן. ישראל זקוקה לניצחון ביתי של גרמניה במחזור האחרון מול אזרבייג'אן, דבר ריאלי מאוד. אפשרות סבירה פחות – ששוודיה תפסיד בבית לגרמניה ושלא תנצח בלוקסמבורג בהפרש גבוה מ-30. את השלישית בבית 3 – אוסטריה והונגריה - ישראל תקדים כמעט בוודאות (הונגריה צריכה ניצחון בכ-100 הפרש מול קפריסין, אוסטריה תסתפק בכ-60 מול קרואטיה).

עדיף לא להסתמך על בית 4, בו לטביה וגאורגיה נאבקות על המקום השלישי. בבית 5 זקוקה ישראל להפסד ביתי של בלגיה מול פינלנד ושלא תנצח באלבניה בהפרש שגדול מ-30. בבית 6 ישראל תוכל להיעזר בהפסד טורקי בפורטוגל ועוד הפסד ביתי לצ'כיה.

לסיכום, בשבת זקוקה ישראל להתרחשויות הבאות (לפי סדר חשיבות): 
1. לנצח את סלובקיה, עדיף בהפרש גבוה ככל שניתן
2. שאסטוניה תנצח את סרביה
3. שגרמניה תנצח את שוודיה
4. שפינלנד תנצח בבלגיה
5. שפורטוגל תפתיע את טורקיה

מאוד סביר להמר שהסיפור הזה ייגמר בשנה הבאה בסלובניה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ