יוגב אוחיון, ראה בכך שיעור בעסקים

רכז מכבי תל אביב הקשיב ליועציו, טעה ועכשיו ישלם את המחיר. אם יתעקש לעזוב, כפי שהוא צריך לעשות, זה יעלה לו ביוקר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

כבוד, חילוף משמרות ומסורת. אלו הגורמים ששיחקו תפקיד מרכזי במיני-סאגה של יוגב אוחיון ומכבי תל אביב. אוחיון הוא לא הראשון שגורר את מכבי לערכאות. היו לפניו ויהיו אחריו. אפילו מ-י-ק-י ברקוביץ' גרר את שמעון מזרחי ושות' לבית המשפט. בסוף הוא נשאר, עד שצביקה שרף הראה לו את הדלת.

השינוי המהותי במכבי הוא חילופי הדורות. מזרחי ודייויד פדרמן היו מסיימים את הסיפור עם אוחיון בעוד 100-50 אלף דולר, באזכור שכולנו משפחה וגם טובת העם היהודי לנגד עינינו וזהו. שי רקאנטי ודני פדרמן גדלו בסרט הזה, אבל הם לא חלק ממנו. הצעירים יודעים שמכבי מסיימת כל עונה בגרעון והכיסוי מגיע מהבית שלהם, מהארנק של אבא, מיליוני דולרים בכל שנה תקציבית. הם רוצים לשחק בחלום, אבל לשמור על מסגרת תקציבית. הרבה עסקים התרסקו בגלל חילופי משמרות, ומכבי בשבילם היא עסק. הם לא רוצים להתרסק.

דני פדרמן שוחח עם אוחיון, הם היו מיודדים. הוא אמר לו, פחות או יותר, "יש לך 200 אלף, מגיע לך יותר, אל תשתולל. נתת חודש וחצי גדולים, בוא נשמור על הכבוד של שני הצדדים. אתה רוצה עוד 50 אלף, אפילו 100, אנסה להעביר את זה בדירקטוריון". יוגב רצה עוד 500 אלף. לגיטימי, אבל יש חוזה. כאשר יותם הלפרין קיבל הצעה מאולימפיאקוס לשכר הגבוה פי שלושה מזה שמכבי הציעה, דייויד פדרמן נתן לו ללכת. יותם אמנם שילם למכבי 500 אלף דולר תמורת השחרור, אבל הוא השתכר 900 אלף לעונה ביוון והיו לו שלוש כאלה. אוחיון רצה להשתרר בחצי חינם, תמורת 200 אלף.

יוגב אוחיון. מכבי לא עמדה להציע לו עוד חצי מיליוןצילום: ניר קידר

כשיש לך סוכן איראני ויועץ ישראלי רע, אתה מתפתה להאמין שתנצח את מזרחי ופדרמן בפיב"א. בלי לפגוע בזכויות של יוגב, חבל שלא עודכן כי כאשר הוריו התלבטו לפני 26 שנה אם לעשות אותו או ללכת לסרט, מזרחי גנב סוסים עם פטריק באומן המזכ"ל. לא סוס אחד, עדרים של סוסים וסייחים, וזברות, ומה לא. מישהו שכח לספר את זה ליוגב בפרולוג של הסיפור.

עכשיו הילד שבוי, כי הוא לא רצה להתנצל על הפרה בוטה של החוזה. עכשיו הוא תלוי ברצון הטוב של שימון, דייויד והילדים הציניים שילמדו אותו קצת על כבוד בעסקים. זה יעלה לו חצי מיליון דולר, אולי יותר, כי צריך לשלוח מסר לכוכבים לשנייה הבאים בתור שינסו לתפוס טרמפ על טעות קולמוס. חדר ההלבשה של מכבי נכון לקיץ 2012 הוא קן הקוקיה בקטן, אף אחד לא יודע מה יהיה, ויוגב ישלם את המחיר. אם הוא יודע מה טוב בשבילו, שישלם, יילך למקום אחר ולא יביט לאחור. ובעיקר לא יקשיב ליועציו.

מעתה ואילך כל הסכם במכבי ייבחן ב-17 עיניים. תהיה קבוצה פחות טובה, אבל לא יהיו חריגות גדולות בתקציב. ישלמו 11-10 מיליון דולר שכר שחקנים מהתקציב כדי להגיע להצלבה, להשביע את הפרוות והרולקסים ביציע ולעשות להם חורף של בון-טון, של שייכות. כל עוד אין פה דבר אחר, וסביר להניח שלא יהיה בעשור הקרוב, מכבי ת"א היא עדיין ההצגה הטובה בעיר. עם אוחיון, ובלעדיו.

מימין: שמעון מזרחי, שי רקאנטי ודייויד פדרמן. ראשי הצהובים התנהגו בצביעות?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ