יום כיפור מכפר |

אוחיון: "מתנצל ומתחרט על מה שנעשה"

במסיבת עיתונאים שהתנהלה באווירה סלחנית, הסבירו הנהלת מכבי ת"א ויוגב אוחיון כיצד התגברו על קיץ רווי האשמות הדדיות. "כולם עושים טעויות", אמר פדרמן

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ספורט הארץ

המושג "יום הכיפורים" חזר על עצמו מספר פעמים במסיבת העיתונאים של הנהלת מכבי תל אביב ויוגב אוחיון. הנרטיב היה ברור: טעה, טועים, טעינו, סליחה וכפרה. דייויד פדרמן דיבר ברוגע ובזהירות, שמעון מזרחי השלים את הקו הפייסני ואת השורה התחתונה סיפק שחקן המריבה עצמו. "אני מתנצל ומתחרט על כל מה שנעשה", הבהיר אוחיון. אז מי האנשים הרעים בסאגה? ובכן, אף אחד לא רצה לענות על שאלות בנוגע לסוכניו של השחקן. סוג של רמז, כנראה. "ההחלטות שלי נבעו ממידע כזה או אחר שרובו לא נאמר", הודה אוחיון, "אבל אני לוקח את כל האחריות עלי ולא בורח ממנה. הסוכנים שלי פעלו באיזשהי דרך ואני איתם. ממקרה כזה רק טיפשים לא ילמדו".

מוקדם יותר סיפר פדרמן על הפגישה עם אוחיון ומשפחתו ששינתה כיוון עבור כל המעורבים. "כל נציגי הבעלים היו מעורבים, כולם ישבו והקשיבו למה שיוגב אמר", אמר פדרמן, "בסופו של דבר ההחלטה מה לעשות היתה יותר שלו משלנו. אם היה מחליט אחרת, זה היה בסדר. יוגב אוחיון שחקן כדורסל מבריק, הוא יכול להוביל את מכבי ואנחנו מצטערים על מה שקרה. אבל נפגשנו, שמענו אותו והבנו שכולם עושים טעויות".

אוחיון. משחק חוץ לא פשוט מצפה לו ולמכביצילום: ניר קידר

אוחיון נפגש מוקדם יותר עם נציגי האוהדים, ופדרמן שם דגש גם על העניין הזה בדבריו: "אף אחד לא ביקש מיוגב לבוא לכאן ולתת הצהרות אלא פשוט להסביר מה קרה, וזה קשור לנושא האוהדים. האוהדים של מכבי זה זן מיוחד, הרבה אוהדים שיושבים בהיכל עשרות שנים, ומצפים מאיתנו להתנהל לפי עקרונות של מוסר שמקובלים על הקהל הזה. הטלפונים והמיילים מהאוהדים חשובים לנו. חלק אמרו שיום כיפור מגיע ושצריך לחשוב אחרת, חלק אחר אמר 'מה פתאום' וכו'. אני משוכנע שאם כל אחד מהאוהדים היה שומע את השיחות עם יוגב, הוא היה נוהג באותה צורה כמו ההנהלה. אני מסורתי, יום כיפור משפיע על כולנו. בואו ננסה לפתוח דף חדש".

אוחיון נראה כמו מישהו שלא יכול לחכות שזה יקרה. "ההחלטות שלי בקיץ הזה נבעו ממידע כזה או אחר", אמר, "חלק או רוב הדברים לא נאמרו, וזה גרם להתנהלות שפגעה בשם שבניתי במהלך הקריירה. זה מתחבר לצד של האוהדים. אני יודע שיהיה לא קל לקבל אותי בחזרה, יהיו כאלה שיאהבו אותי יותר ויהיו כאלה שפחות, אבל אהיה מחויב לסמל. ברגע שהחלטתי לשבת עם כל בעלי הקבוצה, החלטתי שאני רוצה להישאר במכבי לשנים. לא סתם חתמנו על חוזה ארוך טווח.

"אני רוצה להודות לדייויד פדרמן, שמעון מזרחי, שי רקנאטי ודני פדרמן שנתנו לי עוד צ'אנס, למרות כל המשקעים ומה שעברנו בקיץ האחרון. אני מבחינתי מתחייב לתת את כל כולי ואהיה על כל כדור. אין לי האשמות כאלה או אחרות לאנשים מסוימים. בסופו של דבר החלטתי שהמקום שלי הוא במכבי. אני רוצה לשים את כל הדברים שקרו מאחוריי. היתה לי ברירה, אבל בחרתי להישאר במכבי. עשינו את השיקולים שלנו ללא אגו, ליבנו את הדברים וניקינו את השולחן".

על הפרסומים לפיהם נפגע מהמאמן דייויד בלאט, שצעק עליו לאחר ההפסד בסדרת רבע גמר היורוליג לפנאתינייקוס, אמר אוחיון: "בלאט מעולם לא קילל אותי, וכמאמן זו זכותו גם לחנך ולצעוק על כל שחקן שהוא רוצה. אין לי בעיה שיצעק עלי כל השנה. זה היה מצב לא נעים ואני שמח אנחנו הולכים לדרך חדשה ולשנה מוצלחת. המטרה שלי כעת היא לשים את הדברים מאחור, ולבוא ולשחק כדורסל. כל הפאנל שיושב כאן נועד כדי שנוכל לשכוח הכל ולהתרכז בהצלחת מכבי תל אביב".תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ