הילה רז

פרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) שלחה היום מכתבי זימון לשימוע לאבנר קופל, יו"ר איגוד הכדורסל, לחברה שבבעלותו וכן לחברת הפניקס הישראלי חברה לביטוח בע"מ ולשלושה בכירים בחברה. הפרקליטות הודיעה לחשודים כי לאחר עיון בחומר הראיות שהועבר אליה ממחלקת חקירות ת"א ברשות המס, ולאחר לימוד החומר, הוחלט כי החשודים עברו לכאורה עבירות על פקודת מס הכנסה וחוק העונשין, והיא שוקלת להגיש כנגדם כתבי אישום, בכפוף לשימוע טענותיהם.

החשד הינו כי אבנר קופל וחברה בבעלותו, רב אור, לא שילמו במשך שנים ארוכות את המס המגיע מהם לרשות המס, אשר נקטה כנגדם הליכי גבייה. במסגרת הליכי גבייה אשר הפעילה רשות המס כנגד אבנר קופל וחברת רב אור החל משנת 2005, עוקלו כספים אשר הגיעו להם מחברת הפניקס, וכן בוטל הפטור מניכוי מס במקור שהיה לחברה.

לפי החשד, על מנת לעקוף הליכי גבייה אלה, פעל אבנר קופל, ביחד עם אחרים, בשורה של פעולות בדיה ומרמה, לרבות זיוף מסמכים, על מנת להציגם לחברת הפניקס, מסמכים אשר יאפשרו שחרור הכספים התפוסים אצלה, ויאפשרו התחמקות מניכוי מס במקור בגובה של מיליוני שקלים.

קופל. התפטר במפתיעצילום: אלן שיבר

בואו לדבר על זה בפייסבוק של "ספורט הארץ"

החשד הוא כי הפניקס, באמצעות שלושה בכירים, איפשרה לקופל ולחברת רב אור להשתמש בדרכי מרמה עורמה ותחבולה ולהציג לפניקס המחאת זכות מזויפת והכל על מנת למנוע ניכוי מס במקור לחברת רב אור, ולגרום לשחרור כספי עיקול שהוטל, לידי רב אור.

לטענת הפרקליטות חברת הפניקס שיתפה פעולה עם קופל ואפשרה לו להציג לה מסמכים כוזבים על מנת למנוע ניכוי מס במקור בסכומים של מיליוני שקלים.

"עורכי דינו של אבנר קופל, נבות תל-צור, שמואל קליין ורון רוטשילד, מסרו בתגובה: "אבנר קופל דוחה בתוקף את הטענות המיוחסות לו בהודעת הפרקליטות. אבנר קופל לא עבר כל עבירה וכל פעולותיו בפרשה זו נעשו בתום לב, בשקיפות מלאה ובהתאם להוראות הדין. צר לנו שהפרקליטות מיהרה לפרסם בתקשורת את ההזמנה לשימוע, לפני שחומר החקירה הועמד לעיון הסנגורים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ