גביע ווינר לנשים - בלי הדאבליסטית

מנהלת הליגה לנשים הכריזה על קיום הטורניר לראשונה מאז 2009, אולם עקב תכנון לוקה ייערך משחק אחד בלבד, וללא מכבי אשדוד

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריה ליבנת
אריה ליבנת

טורניר גביע ווינר לנשים העונה יהיה משחק אחד בלבד בין אליצור רמלה לרמת השרון, שייערך ביום שני ה-29 באוקטובר באולם זיסמן. לאחר שחתמה על הסכם אימוץ בסכום של שני מיליון שקל לשנה, הודיעה מועצת ההימורים למנהלת ליגת הנשים כי היא מחייבת אותה לקיים טורניר גביע ווינר לפתיחת העונה, על סמך המתכונת הנהוגה בליגת הגברים. עד היום התקיים טורניר גביע ווינר נשים אחד בהיסטוריה, לפני שלוש שנים ביד מרדכי, בו מכבי אשדוד זכתה בתואר.

בגלל ההתראה הקצרה, כשהליגה אמורה להיפתח ב-5 בנובמבר, ניסתה המנהלת להכניס את משחקי גביע ווינר כחלק מאחד הטורנירים שנקבעו מראש: טורניר בן ארבע קבוצות שתוכנן לשבוע הבא בנתניה, או שבוע אחר כך בטורניר נוסף בגליל העליון. הטורניר בנתניה התבטל עקב פרישת אליצור רמלה, שרצתה מספיק זמן כדי להתכונן לפתיחת היורוקאפ.

בישיבת המנהלת שהתקיימה לפני שבוע הסכים נציג הגליל שגביע ווינר יתקיים אצלם בהשתתפות ארבע קבוצות בלבד, אלא שכמה ימים לאחר מכן ביטלה המארחת גם את גביע ווינר וגם את הטורניר שנקבע כבר בתחילת ספטמבר.

מכבי אשדוד עם צלחת האליפות בעונה שעברהצילום: ספי מגריזו

מנהלת הליגה שיכנעה את מועצת ההימורים לקיים משחק אחד על גביע ווינר. היא פנתה לדאבליסטית מכבי אשדוד ולאליצור רמלה כדי למצוא תאריך שיתאים לשתיהן, וגם לערוץ וואן, על מנת שישדר את המשחק. אולם כל התאריכים שהוצעו לאשדוד לא התאימו לקבוצה, ובעקבות כך נעשתה פנייה לרמת השרון, שהסכימה לשחק מול רמלה ב-29 באוקטובר.

כך יצא שבגביע ווינר ישתתפו רק שתי קבוצות, ללא מכבי אשדוד, הדאבליסטית ומחזיקת הגביע הקודמת.

במכבי אשדוד התקבלה ההחלטה בזעם, כדברי היו"ר טאלי קריאף: "אנחנו כועסים על הזלזול וחוסר ההתחשבות בנו. הזמינו אותנו לטורנירים בצ'כיה ויוון ודחינו אותם כדי להשתתף בטורנירים בארץ. בסוף ביטלו את כל הטורנירים. הציעו לנו תאריך לגביע ווינר שמתאים לרמלה ולערוץ וואן, אך לא לנו. אנחנו הדאבליסטים, אבל בחרו להתחשב קודם ברמלה, שכזכור היא זו שביטלה השתתפות בטורניר, ולא בנו, שבחרנו לכבד אותו. יצאנו עכשיו בלי אף טורניר וניאלץ להסתפק משחקי אימון".

ממנהלת הליגה נמסר בתגובה: "לאשדוד ניתנה זכות ראשונית להשתתף בגביע ווינר. היה רצון לראות אותם משתתפים, ניתנו להם תאריכים חלופיים אבל הם לא יכלו בגלל אילוצים שלהם, ועל כן נעשתה פנייה לקבוצות אחרות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ