הווארד בק, ניו יורק טיימס

ראשי ה-NBA ינסו לגרום לכך שהמשחקים יתחילו בזמן העונה. האמצעי: הכחדת הטקס המתוזמן והמפורט של לחיצות ידיים בין שחקנים.

החל מהעונה יהיו לקבוצות בדיוק 90 שניות מסיום טקס הצגת השחקנים עד ההתייצבות לכדור הביניים. קבוצות שלא יעמדו בזמנים יספגו אזהרה. שתי הפרות כאלו במשחק אחד יגרמו לעבירה טכנית, כך שלמרות שהאזהרות עצמן אינן גוררות ענישה, הן אמורות לגרום לקבוצות להתייצב בזמן בעיגול האמצע. חלון הזמן בן 90 השניות כבר נמצא בספר החוקים של הליגה, אך החוק נאכף רק לעתים נדירות. העונה, ה-NBA הדגישה לשופטיה את סוגיית הזמנים. "המטרה היא פשוטה – להתחיל את המשחקים בזמן", מסביר דובר הליגה, טים פרנק.

90 השניות יופיעו על שעון המשחק בלוח התוצאות ויתחילו לספור אחורה ברגע שיסתיימו הצגות השחקנים. כשיישארו 30 שניות, תישמע צפירה קצרה. כשהשעון יגיע לאפס, השחקנים אמורים להיות מוכנים להקפצת הכדור – או לפחות קרובים לכך. הליגה סירבה לנדב מידע אודות משחקים שהתחילו באיחור, ולא גילתה גם מה הטריגר שעורר את הנושא. אלא שהשחקנים ראו מניע ברור: לקצץ בטקסי לחיצת הידיים שלהם לפני משחקים.

קווין דוראנט וחברים. כוכב אוקלהומה לא רואה היגיון בהחלטהצילום: אי–פי

"באופן אישי, איני אוהב זאת", אמר קווין דוראנט ל"אוקלהומן", שדיווח ראשון על הנושא, "לכל שחקן בליגה הזו יש טקסים שהוא עורך עם חבריו לקבוצה או ריטואלים מסוימים שהוא עושה לפני משחקים, לפני שעולים על הפארקט. האוהדים נהנים מזה. רואים אותם מחקים את הטקסים הקטנים של השחקנים האהובים עליהם. אין שום היגיון לקצץ בזה".

האכיפה של חוק ה-90 שניות אמורה להאיץ גם במאמנים, שייאלצו להסתפק בתדריך מקוצר יותר. מדובר בתופעה מוכרת שתורמת לעיכובים במשחקים. הליגה כבר דאגה לנזוף במאמנים שהחזיקו את קבוצתם יותר מדי זמן במהלך פסקי זמן במשחקים.

צפו בטקסים הקטנים של השחקנים שמעכבים משחקים:

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ