אביעד סגל

1. נדרשו שלושה-ארבעה סיבובי חנייה, קצת לחץ בכניסה ושמועות על מחירי כרטיסים שקפצו כבר מעל לרף שגרר מחאה מתחת לבית של חיים רמון השבוע, אבל אי אפשר היה להימנע מהדגדוג הזה: משהו מוכר מתרחש כאן. מוכר כמו האולם כמה מאות מטרים דרום-מזרחה מבית מכבי, בגן נחום. עם הדגל הענק של צחובוי שפרוש מאחורי אחד הסלים, הבחור עם קבי העץ שהרעיש בצליל חלול בהתקפות היריב, עם ספנסר, בנקס, מיקי ברקוביץ', אסף ברנע והפסדים חוזרים ונשנים של הפועל תל אביב באולם הביתי של מכבי ראשון לציון בשנות התשעים, לפחות כל עוד האדומים שיחקו בליגה הראשונה.

המסע בדרך לאולם ההוא, בשביל המתארך של רחוב ז'בוטינסקי, לווה כל הדרך בצעיפים אדומים וצהובים-כחולים, שהומרו עם השנים בכתומים. חברים לבית הספר, לשכונה, שותפים להרגשה הנעימה הזו, כשהקבוצה שלך, מילדות, פוגשת את זו מעיר מגוריך. כמו לארח קרובי משפחה, מינוס המבוכה האינהרנטית. מרחק עשר שנים ומעלה, עם רכב ובלי צעיף, זו הרי לא עיר מגוריך וגם זו כבר מזמן לא מה שהכרת כילד - כאילו דבר לא השתנה.

2. בהתחשב בכך שבפעם המי יודע כמה הוכחה ממשותה של תסמונת פוסט מכבי - 15 נקודות לראשון לציון במחצית הראשונה; אדריאן יוטר, כל ההבדל מבחינת הכתומים, עם 22 נקודות ביד אליהו, לא עובר את מחסום ה-10 - אפשר להתפנות לתהיות בנוגע להמשך הדרך של הפועל תל אביב.

הפועל ת"א ומכבי ראשל"צ נאבקות הערב בבית מכביצילום: ספי מגריזו

הצטרפו לדף הפייסבוק של ספורט הארץ

עד עכשיו, כשהיא נישאת על גלי נוסטלגיה והדי שירים מהיציעים, נהוג היה להתייחס להפועל כאל אידאה, ניסוי חברתי המגולם על ידי קבוצת ליגה לאומית משודרגת, שתתמודד בכבוד רק עם קבוצות כמו גלבוע, נתניה ואשקלון. אלא שהניצחון הסוחף בבית מכבי - כמו גם היכולת היציבה עד כה של סטיט, שולדבראנד וגל איתן - מעמיד את הפועל בפני סט חדש של ציפיות.

במלים פשוטות, כמעט שכונתיות - קבוצה אחת הובסה על ידי קבוצה שנייה, שבוזתה על ידי השלישית. מה יקרה כאשר השלישית תפגוש את הראשונה, בדרבי התל אביבי בעוד פחות מחודש?

"אני יודע שרבים לא ציפו למה שהצגנו עד כה העונה", אמר דמונטז סטיט בסיום, "אבל אנחנו פשוט קבוצה טובה". מאמן הפועל, ארז אדלשטיין, הוסיף: "ראו שיש ברכה לעבודה שלנו. אנחנו עובדים מאוד קשה כדי להיות ביחד, כדי לשמור על השלם גדול מסך החלקים. נכון, אי אפשר להתכחש לזה, ניצלנו את החיסרון של ווילי וורן ולזאריק ג'ונס, אבל לעצור את יוטר עם המספרים המפלצתיים שלו ¬ זה היה המפתח". לאפי בירנבוים, מאמן ראשון לציון, נותר רק לסכם: "חלקים מהקבוצה לא הופיעו הערב".

3. מי מטריד את המבוגרים, משעמם את הילדים, מביך את הגברים ומבזה את הנשים? מי שמעלה לכל פסק זמן והפסקה מעודדות קופצניות ונער ברייקדאנס אייטיזי, מי שבטוח שכל שואו טוב חייב לכלול בגדים צמודים, איברים חשופים וקובי פרץ. ובכן, מי מטריד, משעמם, מביך ומבזה? מינהלת הליגה.

ברק נתניה, שגברה בחוץ 65-81 על אליצור אשקלון, עלתה לראשות הטבלה. הקבוצה של דני פרנקו, שנותרה היחידה בליגה ללא הפסד, הובילה לאורך רוב דקות המשחק ולא איפשרה למארחים להתקרב במחצית השנייה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ