הפעם הלך קשה, אבל מכבי ת"א עדיין מושלמת

פתיחת המשחק סימנה כי החבורה של בלאט שוב בדרך לניצחון קליל, אך אלבה ברלין הוכיחה אופי, שלא מנע ממנה להפסיד 76-78

אלעד זאבי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלעד זאבי

6 דקות, 8 שניות ויציאה אחת לזריקה שביצע ליאור אליהו – שמוביל בהפרש ניכר את הקטגוריה הסטטיסטית האלטרנטיבית "ספיגת הכי הרבה סלים בפרצוף בזריקות מבחוץ" – נדרשו לאלבה ברלין כדי להכניס את הכדור לטבעת. מכבי תל אביב הובילה עד אז 0-12, הפרש שהיה צריך להיות כפול.

ודאי אם לוקחים בחשבון ששחקני אלבה – שמאבדים 10 כדורים בלבד בממוצע למשחק, מקום שני מהסוף ביורוליג – התעקשו למסור ברבע הראשון לא פחות מתשע פעמים בעין עקומה. ולא במובן החיובי של שאראס.

סמית בין שלל ידיים גרמניות, הערב בברליןצילום: אי-אף-פי

אלא שהעליבות של אלבה בדקות הפתיחה פשוט הסתירה את העובדה שגם מכבי לא הגיעה למשחק חדה במיוחד. היצר החייתי - זה שהפגינה מול שאלון - לא היה שם הפעם, מה שרמז על כך שבניגוד לתסריט בצרפת, הפעם המשחק לא ייגמר לפני שיתחיל.

בינתיים עשה סשה אוברדוביץ' מה שעושים מאמנים כשכלום לא הולך ואלבה החלה ללחוץ על כל המגרש. עד סוף הרבע זה היה רק 10-16 למכבי, אבל החדשות הרעות באמת מבחינת דייויד בלאט היו שהגרמנים החלו להבין כמה דברים.

הם הבינו, למשל, שניק קיינר-מדלי הוא שחקן שעושה הכל לאט. הוא זז לאט, מוסר לאט ובאופן כללי משדר כבדות מהולה בגעגועים לדייויד בלו. כנ"ל גיורגי שרמדיני, רק שאת המלה "לאט" מחליפה "גמלוני" במשוואה. בתחושה שיותר גרוע מכפי ששיחקו הם כבר לא ישחקו, המארחים הפנימו שאין שום דבר מאיים באזור הצבע של מכבי ושמלקולם תומאס רק נראה מפחיד. דיון תומפסון וניהאד ג'דוביץ' החלו לתקוף בלי חשש, ושלוש דקות לסיום הרבע השני זה כבר היה 30-30. רק התעלות של דווין סמית' הורידה את מכבי למחצית ביתרון 35-38.

בתחילת הרבע השלישי גם סמית' כבר לא עזר, והמהפך של אלבה הושלם כשעלתה ליתרון 40-46. הגארדים של מכבי שיחקו כמו שגארדים משחקים כשאף אחד מהם לא מרגיש בעל בית – לרוחב, עם יותר מדי כדרורים מיותרים והחלטות רעות. יוגב אוחיון, בעל הבית המיועד, נקלע לאחד מאותם ערבים חסרי תכלית. מי שחילץ את מכבי מהעצירות ההתקפית היה אליהו, עם פעולות טובות בהגנה ובהתקפה. בהמשך הצטרף אליו גיא פניני, ואיכשהו מכבי החזירה את היתרון בסוף הרבע, 52-56.

הצמד פניניהו הצית את המומנטום גם בתחילת הרבע האחרון, אבל אלבה ארבה מאחור במשך כל הזמן. ההפרש של מכבי ננגס בשיטתיות, וחצי דקה לסיום הוא עמד על שתי נקודות בלבד, 76:78. סמית', שהתקפה אחת קודם לכן קלע סל גדול, איבד את הכדור, אבל גם לגרמנים לא היה בעל בית ברגע הנכון, ושלשה רחוקה של שפארציק מצאה רק אוויר. אז מכבי אמנם נותרה מושלמת ביורוליג, אבל היא עדיין רחוקה מאוד מלהיות כזו באמת.

הצטרפו לדף הפייסבוק של ספורט הארץ

מהלך המשחק:

רבע ראשון (16-10)
משחק מבלובל של שתי הקבוצות בפתיחה, אבל מכבי מצילהח לעלות ליתרון 0-4 אחרי שתי דקות. מכבי פותחת טוב והיא כבר ביתרון 0-7. חמש וחצי דקות מהפתיחה, הגרמנים עדיין ללא נקודות ויש רק קבוצה אחת על הפארקט.

3:50 לסיום הרבע הראושן אלבה מתכבדת בסל ראשון. שמונה איבודים של אלבה לא מאפשרים לה להתקרב למכבי שמענישה, הפעם היה זה פניני ששם שתיים קלות. שלשה של המאחרים מצמקת את ההפרש לשש בלבד, דקות טובות של המאחרים.

רבע שני (22-25)
חמש נקודות מהירות של אלבה מצמקות את ההפרש חלנקודה בלבד. תומאס עונה עם סל ועבירה. ג'דוביץ' מקשה מאוד על הגנת מכבי והוא כבר עם שבע נקודות. הבוסני גם עובד בהגנה וחטיפה שלו מובילה למתפרצת שמורידה את ההפרש לנקודה לטובת האורחים.

שלשה של הגרמנים קובעת שוויון 30-30, 2:36 לסיום המחצית. לוגאן עם עבירה שנייה, עדיין ללא נקודות. שלשה של סמית מעלה את היתרון הצהוב לארבע נקודות.

רבע שלישי (18-17)
אלבה עולה ליתרונה הראשון במשחק - 40-41, דקה וחצי בתוך הרבע השלישי. איבוד למכבי שפתחה לא טוב את המחצית השנייה. נראה כאילו הגרמנים פשוט רוצים יותר, כשהם משיגים יותר מידי הזדמנויות שניות בהתקפה.

שלשה של שפארציק מעלה את ההפרש לשש לטובת אלבה. אליהו נכנס וקולע את הנקודות הראשונות שלו במשחק. שלשה של לוגאן חמש דקות בתוך הרבע השלישי, מורידה את ההפרש לנקודה בלבד. נקודות ראשונות של הגארד הערב.

שלשה של סמית מעלה בחזרה את מכבי ליתרון - 47-48, שלוש וחצי דקות לסיום הרבע. סל נוסף של לוגאן גורם לאוברדוביץ' לקחת פסק זמן. הצהובים כבר החלו לברוח אבל ג'דוביץ' עם שלשלה, לא נותן להם לברוח.

רבע רביעי (22-24)
פניני פותח את הרבע האחרון עם שלשה והקפטן כבר עם 11 נקודות הערב. מהלך של סל ועבירה של שרמדיני מעלה את היתרון של מכבי לשבע נקודות, 54-61, 8:20 דקות לסיום המשחק. התקפה יפה של מכבי מסתיימת בהטבעה של הסנטר הגיאורגי והוא כבר עם שבע נקודות.

שלשה של ווד מורידה את ההפרש של מכבי בחזרה לחמש נקודות. מתפרצת של אוחיון ותומאס מסתיימת בדאנק של האמריקאי שמעלה את מכבי ליתרון 6. אך אלבה לא נשברת ועונה עם סל מהיר.

שלשה של ווד מורידה את היתרון של מכבי לארבע בלבד, שלוש דקות לסיום המשחק. ג'יימס משתלט על הריבאונד מהחטאה של אוחיון ומחזיר את היתרון לשש, שתי דקות לסיום. הגרמנים מצמצמים לארבע, דקה וחצי לסיום המשחק, כדור גרמני.

הגרמנים קולעים ומורידים את ההפרש לשתי נקודות. סמית לוקח על עצמו את האחריות, קולע את הצעד וחצי וומעלה לארבע. סל של אוודלוביץ' מצמק בחזרה לשתי נקודות, 36 שניות לסיום המשחק המרתק, כדור של מכבי. סמית מאבד, אך אלבה מחטיאה שלשה. ניצחון למכבי שעולה למאזן 0-5.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ