ספורט הארץ
ספורט הארץ

בעקבות פרשת גיא פניני, שקרא ליונתן שולדבראנד "נאצי" במהלך הדרבי התל אביבי, ושירי השואה של אוהדי הפועל תל אביב, הגיעו הבוקר (רביעי) כל 12 קבוצות ליגת העל לביקור במוזיאון יד ושם בירושלים. השחקנים (כולל פניני המושעה ושולדבראנד), המאמנים ואנשי הצוות ערכו סיורים מודרכים במוזיאון לתולדות השואה והשתתפו בטקס, בו קפטן ושחקן זר מכל קבוצה הניחו זר באוהל יזכור.

"הביקור כאן חשוב ביותר ואני חושב שכולים יוצאים מפה יותר טובים, ובטח יותר רגישים", אמר מאמן מכבי ת"א, דייויד בלאט, "זה מהלך חינוכי, מחשבתי וגורם לשים את העולם בפרספקטיבה קצת שונה ממה שאנשים הכירו לפני שנכנסו למקום המדהים הזה".

אפי בירנבוים, מאמן מכבי ראשון לציון, אמר בנאומו כנציג הקבוצות: "העובדה שלישראל מגיעים שחקנים יהודים מחו"ל ושחקנים זרים מכל העולם היא לא מובנת מאליה, ומרגשת עוד יותר כשאנחנו נמצאים ביד ושם. אנחנו המאמנים כמחנכים והשחקנים כדמויות לחיקוי צריכים לצאת מכאן עם מסר של שלום ואהבה, מסר נגד אלימות ומסר של קבלת האדם באשר הוא".

מאמן מכבי חיפה היהודי-אמריקאי, בראד גרינברג, הוסיף: "הביקור פה הוא תזכורת למשהו נורא שקרה ואסור לשכוח אותו. אמנם הגענו לכאן בנסיבות לא נעימות, אבל אני חושב שיצא מזה משהו טוב".

פניני ושחקני מכבי תל אביב, היום ביד ושםצילום: עודד קרני / מינהלת הליגה
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ