גביע המדינה |

מכבי ת"א תפגוש את הפועל חולון ברבע הגמר

בהגרלת משחקי רבע גמר הגביע עוד נקבע שאילת תגיע למלחה והרצליה תארח את מכבי חיפה. הוגש כתב אישום נגד הפועל תל אביב

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ספורט הארץ

הגרלת משחקי רבע גמר גביע המדינה נערכה היום (שלישי) במשרדי איגוד הכדורסל. במוצאי שבת ה-2.2.13 יתקיימו המשחקים הבאים: הפועל ירושלים – הפועל פתאל אילת ובני הרצליה – מכבי חיפה. שני משחקים נוספים ייערכו למחרת: מכבי באר יעקב – מכבי אשדוד ומכבי ת"א – הפועל חולון.

מנצחות המשחקים ייפגשו בחצי הגמר ביום שלישי, 5 בפברואר 2013. מאיגוד הכדורסל נמסר שבימים אלו נפתחת מכירת הכרטיסים למשחקי חצי הגמר והגמר.

הקפטנים, יושב הראש והגביע הנכסףצילום: עודד קרני / איגוד הכדורסל

הפועל ת"א מואשמת באי מתן הגנה לשופט

היועץ המשפטי לאיגוד הכדורסל הגיש כתב אישום חמור נגד הפועל ת"א בגין האירועים במהלך ולאחר המשחק מול ברק נתניה ביום ראשון. כתב האישום כולל את דו"ח המשחק החריף שכתבו שופטי ומשקיף המשחק, והקבוצה תעמוד לדין בגין הסעיפים "אי קיום חובות הקבוצה הביתית", "אי מתן הגנה לשופט המשחק", "התפרצות לשדה המשחק", "התנהגות בלתי ספורטיבית של אוהדים", "פגיעה על ידי אוהדים" ו"התפרעות אוהדים".

היועץ המשפטי דורש מבית הדין להעניש את הקבוצה על ידי סגירת שלוש השורות הראשונות ביציעים מאחורי הסלים במשחקיה הביתיים עד לסיום העונה, הצבת גדר מסביב לכל סל, ומימון כוח שיטור ביציעים – גורמים שלטענתו יפחיתו את האלימות הפיזית והמילולית בקרב האוהדים, וימנעו את קירבתם לפארקט ולשופטים.

כתב האישום מכיל בקשה להפעלת עונש על תנאי של משחק רדיוס עם קהל של 50 ק"מ, עליו יתווסף עוד משחק רדיוס, וכן הטלת שני קנסות כספיים על הקבוצה: הראשון, בפועל, בסך 15,000 שקלים, והשני, על תנאי, בסך 30,000 שקלים. בכל הנוגע ליו"ר הקבוצה, רמי כהן, מוכן היועץ המשפטי להסתפק בהתרעה בלבד. כזכור, זוהי התלונה השישית הנוגעת לאוהדי האדומים מפתיחת העונה.

הפועל תל אביב הגיבה לדברים: "אכן נערכה היום פגישה בין נציגי הקבוצה לאנשי המינהלת אולם לא הושגו שום הסכמות. הפועל תל אביב הגיעה לפגישה במטרה לקבל תמיכה מהמינהלת, שתביע את קולה להתנגדות לעונשי רדיוס אשר אינם ספורטיבים ופוגעים בענף החשוב לכולנו וציפתה מהמינהלת לחבק ולקבל את הפועל תל אביב והקהל הנהדר שלה".

"במהלך הפגישה,  ציין הניצב בדימוס דוד צור, כי אכן לא היה אירוע אלים או חריג במשחק המדובר מבחינת אלימות אוהדים וכי במשחק כדורסל מותר לקלל, כל עוד הקללות לא חורגות מהדין הפלילי. בהתייחסות לאירועי המשחק אמרו בקבוצה כי להפועל יש קהל חם ותומך אך בשום שלב לא נרשם אירוע אלים. כפי שעד היום, במשך שש שנים, מאז הקמתו מחדש של המועדון כקבוצת אוהדים, לא התרחשו אירועים עם אלימות פיזית במשחקי הקבוצה – כך לא יהיה גם בהמשך".

לגבי נקודות כאלו ואחרות אשר דורשות שינוי – הפועל תל אביב קוראת למינהלת ולאיגוד לאפשר לה להמשיך ולפעול בדרכה. בנושאים עליהם אין מחלוקת כגון נענוע הסלים אשר פוגעים בחוקי הכדורסל, הקבוצה תפעל ותדאג להפסקתם - כפי שעד היום הוכיחה הקבוצה כי כאשר היא מבטיחה דבר מה היא עומדת בדבריה. יחד עם זאת, הבהירו בהפועל למינהלת כי חובה על כולנו לשמור על חופש ביטוי ולא לבלבל בין נורמות המקובלות בתוך מגרש ספורט לנורמות המקובלות במקומות אחרים וכי הדין צריך להיות שווה לכל הקבוצות. כשם שקבוצות אחרות לא עומדות לדין ובצדק על מקרים דומים, כך אין כל סיבה להעמיד את הפועל תל אביב לדין".

"הפועל תל אביב סרבה להסכים למסמך אותו הכינה מנהלת הליגה מבעוד מועד אשר מעיד למעשה על הודאת הקבוצה בהאשמות החריפות והלא פרופורציונליות כנגדה. אנו טוענים לזיכוי מוחלט עקב העובדה שגם אם המשחק הפך להיות אירוע קשה לצפיה מבחינת הכדורסל שבו – אין לנו אלא להסכים עם דבריו של הניצב לשעבר דוד צור, אשר טען כי עדיין לא היה בו אירוע אלים או חריג".

"אנו קוראים למנהלת הליגה לפעול לטובת האינטרס של הכדורסל בישראל – לקבל את הפועל תל אביב כמועדון עם הערכים והאידיאלים שלו ולחדול מהניסיון לשבט אותה ולהפוך אותה למשהו שהוא אינו היא. אנו מצפים מהמנהלת לפעול למניעת עונשי רדיוס/משחקים ללא קהל אשר כבר הוכיחו בכדורגל כי הם מסבים נזק לענף ולאפשר לנו להמשיך ולפעול כקבוצה שווה מבין 12 קבוצות ליגת ווינר סל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ