ארי שמאי, עכבר העיר
ארי שמאי, עכבר העיר

ואלו העובדות: שערה משערותיהם של הריינישים לא נפלה; איש מאוהדי הפועל תל אביב לא חצה - ולו לשנייה - את המעקה המפריד בין היציע למגרש; ואף חפץ לא הושלך לעברם. ולמרות זאת, טוען שופט הכדורסל יערי רייניש כי חשש לחייו, ואף הגיש את אחד הדוחות החמורים ביותר שהוגשו אי פעם לאיגוד. ולמה חששו הריינישים לחייהם? כי כמה אוהדים צעקו להם "מושחתים" וש"יחסלו אותם". אה, ואם בגלל זה חששת לחייך, רייניש, אולי כדאי שתעזוב את המקצוע המכובד והמכניס שלך ותהפוך להיות גננת בפעוטון. אם המועצה לשלום הילד תאשר.
***
והנה עוד עובדה: ראמל בראדלי, שחקן ברק נתניה, סטר ללחיו של שחקן הפועל סטיט, שבסך הכל התעצבן ולא הצליח אפילו להתקרב לבראדלי. ומה פסק רייניש, שעמד כחצי מטר ממקום האירוע? עבירה טכנית דו צדדית, ואחר כך גם הרחיק. את סטיט, לא את בראדלי. טוב, יש לו מנטור טוב לרייניש - אותו ראובן וירובניק, שלא ראה בזמנו את לבאן מרסר מנחית אגרוף לתומר שטיינהאור. מדובר ב"דור שני". לְמה בדיוק החליטו אתם, אני מפחד שהקרמרים עוד יעמידו אותי לוועדת המשמעת.
***
ועובדה נוספת: הפועל תעמוד לדין למרות שבכל מגרש מקללים, ואת מכבי היקרה איש מהקרמרים והוויינברגים לא העמיד לדין על שאוהדיה מאחורי הספסל של הפועל נהגו כמיטב מסורתם והשליכו חפצים לכיוון הספסל של הפועל (ואף פגעו). כי לשמעון מזרחים מותר הכל, והקרמרים נותנים להם גב.
***
ועובדה נוספת: ידידי שמואל פרנקל, יו"ר המינהלת ואוהד מכבי תל אביב, הוא בין המבוקרים בדוח שהגיש מבקר המדינה הקודם לגבי שיפוץ ההיכל שאתם קוראים לו נוקיה. בשערוריות הרבות שמנה הדוח בלטה העדפתה הבולטת והתמוהה לכאורה של מכבי שלו על המינהל התקין, ועכשיו מודיע פרנקל כי יכול להיות שהפועל לא צריכה בכלל לשחק בראשון. הפרנקלים הרי ישמחו אם נשחק ביד אליהו. אולי צריך לערב עוד פעם את המבקר.
***
וגם זו עובדה: בעימות המילולי שהתרחש בין רייניש ובין האיש המקסים והעדין, יו"ר הפועל תל אביב כדורסל רמי כהן, בלט איש אחד צעקן שנהג בגסות רוח ובתקיפות לא נעימה ואיש שני שניסה בעיקר להסביר וכמעט לחש. טוב שהיו מצלמות שם, לפחות הציבור יידע את האמת. על ועדת המשמעת של האיגוד אסור לסמוך, הם תמיד יעדיפו את הדוחות המוטים של הריינישים על האמת, אף אם מצולמת היא.
***
וגם זו עובדה: מאיה רונן ודניאל זילברשטיין, שעובדים בערוץ של מכבי, ירדו לחייו של רמי כהן העדין, שהתארח באולפן. ולא שאני מצפה מהם לשאול את מזרחי למה לא העניש (למעשה) את פניני, ואיך זה יכול להיות שעל פי העסקה שנרקמה בין מזרחי לקרמרים הוא הושעה לארבעה משחקים בלבד כשהחמישי הוא במלחה. אה, הם בטח לא חשבו על זה. טוב, יש עוד תוכניות, אני בטוח שבאלו הבאות יוכיחו רונן וזילברשטיין שהם עיתונאים רציניים ולא הפודלים של רקנאטי.
***
ודרך אגב, לצעוק לשופטים שהם מושחתים ושיש לחסלם זה הרבה פחות גרוע מלשחד שופטי בית משפט בהזמנות למשחקי כדורסל ולהדיח עדים.
***
ואם כבר לצעוק מושחתים, אז תודה לידידי המשורר הלאומי גל סוקולובסקי, שהזכיר השבוע בדף הפייסבוק שלו שגם רייניש וגם המנטור שלו היו בין המעורבים העיקריים בפרשיית העלמות המס של השופטים הבינלאומיים שלנו. ולא שאני סבור שרייניש הוא מושחת בגלל זה. סתם נזכרתי.
***
וניב רסקין, ההוא ש"דימה" את המהומה הקטנה בראשון לפוגרום, הוא גם השדרן הישראלי היחיד שחילל את יום הזיכרון. וזה, יותר גרוע או פחות גרוע מלצעוק לשופטים?

הצטרפו לדף הפייסבוק של ספורט הארץ

השופטים על רקע הקהל האדום במשחק מול נתניהצילום: ניר קידר
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ