"רוב הסיכויים שג'ף רוזן יעזוב את מכבי חיפה"

פרשת החוזים הכפולים ברוממה: נראה שמס הכנסה יבקש לעקל את הערבויות שהפקיד הבעלים בבקרה בסך 2.5 מיליון ש"ח

יצחק גולדשטיין, כלבו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יצחק גולדשטיין, כלבו

איום ממשי מרחף על המשך פעילותה של מכבי חיפה בעידן ג'ף רוזן, זאת בעקבות פשיטת שלטונות מס הכנסה השבוע על משרדי הקבוצה ברוממה וכן על משרדי הבקרה התקציבית. במהלך הפשיטה נלקחו מהמשרדים עשרות מסמכים הקשורים בפרשת החוזים הכפולים של המאמן בראד גרינברג וכן של ארבעה שחקנים.

כמו כן, סגנו של הבעלים, ארנון שירן, נעצר בגין חשד להעלמת מס בסך 500 אלף דולר, ובהמשך שוחרר בערבות. גורם במכבי חיפה טען השבוע כי "רוב הסיכויים שרוזן ישאיר הכל מאחור ויעזוב את הקבוצה".

בשלב זה יבקשו שלטונות מס הכנסה להוציא צווי עיקול על 2.5 השקלים אותם הפקיד רוזן בתחילת העונה כערבויות בבקרה התקציבית, ונראה כי הפרשה רק בראשיתה. אותו גורם הוסיף: "מדובר במהומה על לא מאומה, כי על האמריקאים משלמים את המסים שלהם בגין החוזים בארצות הברית ולא בישראל. אבל החשש שלי הוא שרוזן חש נרדף ולכן ירים ידיים".

ג'ף רוזן. "אני חושש שהוא ירגיש נרדף ולכן ירים ידיים", אמר מקורב לבעליםצילום: שרון בוקוב

במהלך הדיון בעניין שחרורו בערבות של שירן, חשפו רשויות המס טענות כלפיו, וכן כלפי רוזן והקבוצה: "יש בידינו חומר ראיות הקושר, לכאורה, את החשוד בביצוע עבירות השמטת הכנסות, ניהול ספרים כוזבים ושימוש במרמה, עורמה ותחבולה במזיד, ובכוונה להתחמק ממס".

מדובר בחוזים שעליהם חתמו המאמן גרינברג, פול סטול, ג'יימס תומאס, דונטה סמית' ובראיין כהן - במסגרת עבודתם בתחנת הטלוויזיה של רוזן במיאמי. כל החמישה נחקרו השבוע ושוחררו ללא כל מגבלות. עם התפוצצות הפרשה העביר רוזן לבקרה את החוזים שנחתמו בארצות הברית, ואותם אספו השבוע אנשי מס הכנסה בפשיטתם.

מהחוזים הללו עולה כי אמנם "ההסכם הראשון שהופקד דווח בבקרה, אולם ההסכם השני - אשר שיקף תשלום שכר נוסף בגין שירותים שסיפקו בארץ, לרבות בונוסים עבור זכייה באליפות והשתתפות בפיינל פור - לא הוצג בבקרה ולא דווח לפקיד שומה". היקף הסכום שהושמט מוערך בכ־500 אלף דולר. הבקרה, שכבר הגיעה לסיכום עקרוני עם עורכי הדין של מכבי חיפה בעניין, הודיעה כי היא מקפיאה אותו עד סיום הליך החקירה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ