מכבי ת"א הפסידה לאולימפיאקוס בתום מותחן

אחרי פתיחה רעה, חזרו הצהובים, אך לא הצליחו לנצח את המשחק שהוכרע בשניות הסיום, הפסידו 78-77 והתרחקו מההצלבה

אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריה ליבנת

מהלך המשחק

רבע ראשון (30-19):

שחקני מכבי מאוכזבים בסיום המשחקצילום: ניר קידר

בלאט פתח עם אוחיון, היקמן, סמית', אליהו ופלאניניץ'. מנצאריס פותח את המשחק עם שלשה לזכות היוונים. אחרי פתיחת 0-5 של האורחים, דאנק של אליהו מעלה את הצהובים על הלוח. בזריקה הראשונה שלו הערב ספאנוליס הכה מדובר מעניש את מכבי עם שלשה. סמית' עונה עם שלשה משלו ומוריד את היתרון היווני לארבע - 7-11, שלוש דקות מפתיחת המשחק. ספאנוליס נשאר חופשי ומשחיל את השלשה בקלילות. 3:23 מפתיחת המשחק בלאט לוקח פסק זמן מהיר, במטרה להעיר את שחקניו שנראים מבולבלים ומפוחדים.

הפעם ההגנה של מכבי עובדת טוב עם החזרה מפסק הזמן ומכריחה את ספאנוליס לזרוק מטווח ארבע ולא לפגוע בכלום. שוב ההגנה של מכבי פגיעה מאוד, הפעם זה פרפרוגלו שקולע מחוץ לקשת.  שני סלים מהירים של ג'יימס ולוגאן נענים עם עוד שלשה, השלישית של  פרינטזיס והיוונים בורחים ל-11 הפרש. לוגאן עוצר את הריצה של אולימפיאקוס עם שלשה, אך התשובה מגיעה מיד בצד השני כששוב ההגנה של מכבי פשוט לא מצליחה לעצור את האורחים. ההתקפה של מכבי שוב תקועה ולוגאן מציל אותה עם שלשה על הבאזר. רבע ראשון איום של מכבי.

רבע שני (14-14):

שוב מכבי נתקעת עם סוף שעון, הפעם זה רוט שמצליח למצוא את אליהו פנוי ולהמציא נקודות יש מאין. ספאנוליס כבר עם 13 נקודות, אחרי 11 דקות של כדורסל. למכבי פשוט אין תשובות עבורו. שוב ספאנוליס, הפעם על תקן המוסר, כשהרכז המצוין מוצא את פפאניקולאו פנוי לגמרי מתחת לסל. שוב שיתוף פעולה יפה בין רוט לאליהו מפיק סל לצהובים. 

שתי עבירות לג'יימס, תומאס עולה במקומו. סל של סמית' מחצי מרחק מוריד את הפיגור לחד-ספרתי - 35-27, 6:09 לסיום המחצית. דקות טובות של מכבי. מהלך אישי יפה של לוגאן ממשיך את המומנטום הביתי, אבל שוב זה ספאנוליס שמצנן את האוירה בנוקיה. לוגאן יורד לנוח אחרי 12 נקודות ב-100% מהשדה. 

רבע שלישי (13-29):

מכבי פותחת טוב את הרבע עם חטיפה של לנדסברג ושלשה של סמית'. הצהובים פותחים את הרבע עם הרבה אנרגיות והתלהבות. סל של ג'יימס, שחופר על שרמדיני, גורם לברצוקאס לקחת פסק זמן מהיר. חטיפה של ג'יימס מאפשרת לסמית' דאנק ענקי שמרים את יד אליהו ומוריד את היתרון היווני לארבע בלבד - 44-48, 6:20 לסיום הרבע.

סמית' עם רבע נהדר עד כה, הפעם הסנטר משיג את ריבאונד ההתקפה וסוחט סל ועבירה. מכבי לא מסתדרת עם ריבאונד ההגנה ומפספסת הזדמנות להשיג את ההובלה. היקמן מבזבז הזדמנות להוריד את היתרון לנקודה בלבד, ושרמדיני מעניש בצד השני עם סל ועבירה. שלשה של לנדסברג מורידה את היתרון היווני לנקודה בלבד, 3:30 לסיום הרבע. אוחיון מעלה את מכבי ליתרונה הראשון במשחק, 55-56, 3:17 לסיום הרבע. אליהו מגדיל את היתרון בזריקה פנויה מחצי מרחק. אליהו קולע עם הבאזר ומסיים רבע ענק של הצהובים.

רבע רביעי:

שלשה משוגעת של ספאנוליס מורידה את היתרון הצהוב לשתיים בלבד. שלשה של סלוקאס מחזירה את היתרון ליוונים. הפיגור גדל אחרי פתיחת רעה של הרבע מבחינת המארחים ובלאט לוקח פסק זמן. שלשה של אנטיץ' קובעת ריצת 0-11 מפתיחת הרבע. אוחיון עם סל ראשון של מכבי ברבע, אחרי 2:53 דקות. מבצע נהדר של סמית' שחוטף, עולה ללי-אפ וסוטח את העבירה מאנטיץ'. נקודה הפרש ליוונים - 67-68, 6 דקות לסיום המשחק. 

חדירה של אוחיון מחזירה את היתרון למכבי. שלשה ענקית של לוגאן מעלה את היתרון של מכבי ל-4, 68-72, 4 דקות לסיום המשחק. דאנק של ג'יימס מגדיל את היתרון, אך בצד השני מבצע הסנטר עבירה רביעית. שתיים של ספאנוליס מהקו מורידות את ההפרש הצהוב לארבע, שלוש וחצי דקות לסיומו של המשחק. ג'יימס עם עבירה חמישית והוא מסיים את המשחק, פלאניניץ' עולה במקומו כשנותרו 3:09 לסיום.

הקרואטי רק נכנס וכבר עם ריבאונד התקפה וסל חשובים מאוד עבור הצהובים. ספאנוליס עם עוד שתיים מהקו, מוריד אתץ ההפרש לשתי נקודות בלבד, 2:30 לסיום המשחק. פלאניניץ' נשלח לקו וקולע זריקה אחת בלבד, שלוש הפרש למכבי. הצהובים עם הגנה מצוינת משאירה את היוונים עם זריקה על סוף שעון, אך שוב נכשלים בריבאונד ההגנה והיינס נאשים עם שתיים קלות. פלאניניץ' שוב ניגש לקו, הפעם הוא מחטיא את שתי הזריקות, סמית' עם הכדור החוזר אך אוחיון מחטיא את הצעד וחצי ומאבד. ספאנוליס, מי אם לא הוא, קולע מחצי מרחק ומעניק ליוונים יתרון נקודה, 51 שניות לסיום. אוחיון מחטיא את הליי-אפ על סוף השעון, אבל הכדור נשאר של מכבי, כשנותרו 16 שניות. סמית' עם הכדור האחרון אבל מחצי מרחק מחטיא ומכבי מפסידה את המשחק ומתרחקת מההצלבה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ