משחק רדיוס להפועל תל אביב

"האוהדים הגיבו באופן מאוד לא מידתי", נכתב בפסק הדין בעקבות האירועים במשחק נגד אשקלון. בנוסף, ספגו האדומים קנס של 60 אלף ש"ח והפחתת נקודה ע"ת

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בית הדין המשמעתי של איגוד הכדורסל העניש היום (ראשון) את הפועל תל אביב במשחק רדיוס ללא קהל, 60 אלף ש"ח והפחתת נקודה על תנאי, זאת בעקבות התפרעות אוהדיה ועקירת 48 כיסאות באולם באשקלון בסיום המשחק בין שני המועדונים. כנגד אשקלון פסק בית הדין קנס בסך 20 אלף ש"ח בפועל וקנס זהה על תנאי, הפחתת נקודה על תנאי ומשחק רדיוס אחד על תנאי.

"אין התנהגות אוהדי אליצור אשקלון ואף אנשי הביטחון מטעם קבוצה זו, מצדיקים את ההתנהגות הוונדלית של אוהדי הפועל תל אביב", כתבו הדיינים, "כפי שמבחנם 'הספורטיבי' של האוהדים נמדד כשקבוצתם מפסידה, כך מבחנם 'המשמעתי' נמדד כאשר עליהם להבליג ולנהוג באיפוק דווקא באותן סיטואציות קשות בהן הם מקונטרים. אוהדי הקבוצה האורחת הגיבו באופן מאוד לא מידתי והתנהגות בפראות ואלימות. ניתן להבין את רוגזם, אך לא ניתן לקבל את התנהגותם ומעשיהם הוונדלים".

אוהדי הפועל. לפחות יזכו לראות את הדרביצילום: ניר קידר

לגבי אשקלון ציינו הדיינים: "צילומי הטלוויזיה ומצלמות האבטחה חשפו תמונה קשה של חוסר שליטה של הקבוצה המארחת במתרחש על הפארקט, שהתבטאה באלימות קשה כלפי אנשי הפועל תל אביב".

משמעות העונש, לבד מהנזק הכספי, היא שהפועל תזכה לארח הדרבי הקרוב בבית מכבי. כזכור, היועץ המשפטי של איגוד הכדורסל, עו"ד רונן ויינברג, ביקש להפעיל את עונש התנאי בן שני המשחקים העומד כנגד הפועל תל אביב.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ