אריה ליבנת
אריה ליבנת

ארגון שחקני הכדורסל בישראל הכריז היום (חמישי) באמצעות ההסתדרות על סכסוך עבודה מול מינהלת ליגת העל בכדורסל ומול ראשי הקבוצות בשל אי הסכמה לגבי כמות הזרים בעונה הבאה בפגישה שהתקיימה בין ראשי המינהלת לבין נציגי השחקנים, ובראשם יו"ר הארגון ניר אלון, הציע מנכ"ל המינהלת, מרכוס אדלי, על השארת המצב הקיים – חלופה בין ארבעה זרים בטופס או חוק רוסי (חמישה זרים בטופס, שני ישראלים בחמישייה). ארגון השחקנים דרש שינוי לפיו יווצר מצב של רוב לשחקנים הישראלים בחמישייה (שלושה לפחות).

הפגישה הסתיימה ללא הסכמות ונקבע מועד לדיון הבא – 10 במארס. ניר אלון אמר לנציגי המינהלת כי מאחר וקיים חשש כי לא יגיעו להסכמות, הוא מתכוון להכריז כבר היום על סכסוך עבודה שיוביל להשבתה החל מה-11 במארס. אדלי ויו"ר מכבי ת"א שמעון מזרחי, אמרו בתגובה שאם הארגון רוצה להשבית אין מניעה מבחינתם לעשות זאת בלי תקופת צינון של 14 יום.

אלא שלמחרת הודיעה המנהלת כי היא חוזרת בה מההחלטה שניתן להשבית פעילות בלי תקופת צינון, ולפיכך החליט ארגון השחקנים להכריז על סכסוך שעשוי להוביל להשבתה כבר ב-17 במארס.

ניר אלון, יו"ר ארגון השחקנים

ממינהלת הליגה נמסר בתגובה: "ביום שני האחרון התקיימה ישיבה בין ארגון השחקנים ונציגי המינהלת אשר בסופה היה סיכום להמשך המשא ומתן ב-10 במארס, אי לכך תמוה שאחרי פגישה אחת וכאשר נקבעה פגישת המשך, ארגון השחקנים הכריז על סכסוך עבודה והשבתה בעקבות טענת שווא אשר מופיעה בהודעתם "סירוב המעסיקים והמינהלת לנהל מו"מ לחתום על הסכם חדש. ברור לכל כי כוונת ארגון השחקנים היא לפגוע במהלך התקין של הליגה ומשחק האולסטאר וזאת ללא כל סיבה ובתוך תקופת הסכם שמסתיימת בסוף העונה, דבר המצביע כי ארגון השחקנים לא מקיים את ההסכמים שלו עם המינהלת. אנו רואים בחומרה רבה את הצעד החד צדדי של ארגון השחקנים וקוראים לארגון לקחת חזרה מיד את הכרזת הסכסוך ולהמשיך להיפגש לשיחות כפי שנקבע בין הצדדים בפגישה השבוע".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ