שחקני הכדורסל הסכימו על המשך השבתת הליגה

55 שחקנים הצביעו בעד המשך ההשבתה, אוחיון ופניני ממכבי ת"א ואורלנד מנתניה התנגדו. המחזור במוצאי שבת ככל הנראה ידחה שוב

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ארגון השחקנים קיים אמש (רביעי) אסיפה בבית עם בבצרה, בה השתתפו 58 שחקנים משתי הליגות הראשונות, בהם שחקני מכבי ת”א, גיא פניני ויוגב אוחיון, ושחקנה המתאזרח של מכבי חיפה, חנן קולמן. שחקני הפועל אילת לא הגיעו בשל המרחק הרב, והביעו את עמדתם דרך הטלפון.

לפני הכנס, עידו קוז'יקרו ומאיר טפירו הסתודדו עם שלישיית ראשי הארגון; היו"ר ניר אלון, הדובר ירון מיכאלי והיועץ המשפטי עו"ד רן קידר, כנראה לצורך תיאום כוונות. כמה דקות לאחר המועד המקורי, כמה מהשחקנים מבקשים להתחיל. אלון מודיע: "נתחיל כשמתן יגיע".

מתן נאור מול גיא פניניצילום: ניר קידר

שלוש שנות היעדרות מליגת העל לא הפחיתה בכלום ממעמדו של מתן נאור, אם כבר להיפך. הוא חזר חזק, חכם, מנוסה ומנהיג מתמיד. כשנאור מגיע, הישיבה מתחילה. כשהוא מדבר, כולם שותקים. לפעמים נדמה שבאולמו הביתי של אלון, תושב בצרה, נאור הוא זה שמנהל את הישיבה. עד כדי כך ששלב מסוים הוא מחליט על הצבעה: 'מי מתכוון לא לשבות אם נחליט שכן?' גיא פניני, יוגב אוחיון ויהוא אורלנד היחידים שמצביעים. קוז'יקרו וטפירו חזקים לא פחות, הם אלו שעונים לנתנייתי אורלנד שמפליג במפתיע בשבחי ההצעה של המנהלת. "חמישה זרים וחוק רוסי זה דבר טוב, אם יש שחקן צעיר שלא יפרוץ בחוק הזה, כנראה שהוא לא מתאים לליגת העל". פניני ואוחיון הודיעו כי הם נגד השבתת הליגה ובעד קיום המחזור הקרוב במוצאי שבת. אורלנד הודיע כי אם הם מתנגדים לשביתה, הוא מצטרף אליהם. שאר השחקנים היו בעד המשך השבתת הליגה.

על אף התנגדותם של השלושה, הצביעו שאר השחקנים בעד המשך ההשבתה והודיעו כי לא יופיעו למחזור הקרוב, אלא אם תניח בפניהם מינהלת הליגה הצעה חדשה. ארגון השחקנים הודיע כי שחקנים שיפרו את ההחלטה ויופיעו למחזור ייפלטו מהארגון. לאחר שהבינו כי הם בעמדת מיעוט, הסירו השלושה את התנגדותם והחליטו להצטרף לשביתה.

השחקנים הביעו רצון להמשיך לדון בהצעתו של יו"ר האיגוד אבנר קופל: חמישה זרים, חוק רוסי ושלושה צעירים עד גיל 24 בשנתיים הבאות; ארבעה זרים, חוק רוסי ושלושה צעירים עד גיל 23 בשנתיים לאחר מכן. אלא שלאחר שבמינהלת הבהירו כי הצעה זו אינה מקובלת עליהם ואינה רלוונטית, לא המשיכו השחקנים לדון בכך.

כבר 12 שנה שהשחקנים מאיימים - על האיגוד, על המנהלת, על הקבוצות, אבל הכי רחוק שהם הגיעו היתה השבתה של אימון נבחרת. אם לא על הצעת הפשרה הראשונה שהגיעה מהצד השני, הרי שלבטח על השנייה היו קופצים בשמחה ונסוגים מעמדותיהם המקוריות. אז מה השתנתה הפעם הזו שנראה כי בכוונת השחקנים ללכת עד הסוף? ההבדל הוא במנהיגים שלהם, ובעיקר בזהות הקבוצות מהן הם מגיעים.

אוחיון. נשאר במדים הצהוביםצילום: ספי מגריזו

גם אתמול, כמו במקרים הקודמים, היה לזה ריח של סיום, של ויתור. הרי רק שלשום נקבע כנס שחקנים לשבת, שעתיים לפני פתיחת משחקי המחזור האחרון. לא משנה מה יוחלט, הנוכחים באירוע לא יוכלו ולו גם מבחינה טכנית לקחת חלק במשחקים. במילים אחרות מישהו כבר קיבל החלטה לא להופיע למשחקים. ואז, הפלא ופלא ולבקשת כמה שחקנים, הכנס הוקדם לרביעי בערב, הווה אומר, מישהו רוצה לבטל את השביתה, להיכנע, להרים ידיים. 

אלון לא מדבר יותר מדי, בשביתה בליגת הנשים הייתה לו ליעד סואץ-קרני המיליטנטית ועכשיו נאור, טפירו וקוז'יקרו עושים עבורו את כל העבודה. הרי מי יוביל בצורה יותר מוצלחת את העדר מאשר שחקנים שהם בשר מבשרם. כאן גם טמון ההבדל בין האיום הזה לקודמיו, אז הכח היה אצל שחקני מכבי ת"א - טל בורשטיין וגור שלף - היום מכבי שולחת רק שני נציגים לאסיפה, פניני ואוחיון, שרק מביעים עמדתם נגד השביתה. המנהיגים של היום לא משחקים, לא שיחקו וגם לא ישחקו לעולם במכבי. אחד מהם אפילו הצהיר שאם מכבי לא תהיה בליגה, זה יעשה רק טוב.

בסופה של האסיפה משתכנעים כולם לשמור על אחדות ולהמשיך להיות חזקים ואיתנים במאבק מול הקבוצות. קצת לפני חצות, מעדכן אלון אדם שמתווך בינו לבין ראשי הקבוצות, האלמוני כבר רומז לפגישה אפשרית מחר. סימן נוסף לכך להצלחת הכנס.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ