אריה ליבנת
אריה ליבנת

48 שעות לאחר אי-ההופעתם של רוב השחקנים הישראלים למחזור הליגה בשבת, ביטלו חלק מהקבוצות אימונים, בעוד האחרות התאמנו רק הזרים. הישראלים שכן התייצבו באולמות התיישבו בצד. מכבי ת"א התאמנה כרגיל, הפועל אילת תחזור להתאמן מחר בהרכב מלא. גלבוע/גליל הזמינה את קבוצת הנוער מעיינות/גליל לאימון הבוקר, מתוך כוונה לעלות מחרתיים למשחק בליגה הבלקנית מול רילסקי הבולגרית עם חמישה זרים ושבעה שחקני נוער.

נשיאות איגוד הכדורסל התכנסה בצאת החג לישיבה דחופה כדי לדון במשבר בליגת העל. יו"ר האיגוד אבנר קופל אמר כי יש להגיע לפשרה עם השחקנים כדי להחזיר אותם למגרש, אולם שאר החברים דיברו נגד השביתה. לבסוף יצאה לתקשורת הודעת תמיכה במינהלת הקוראת לשחקנים לחזור לשחק לאלתר, ובמקביל דרשה להגיע עד סוף החודש להסכם לגבי מספר הזרים בשנים הבאות.

"אני תומך במינהלת הליגה", אמר חבר הנשיאות איתן רוב, "השביתה היא פראית, מנוגדת להסכמים. יש פה מצב לא נורמלי, האיגוד והמינהלת כרגולטור קובעים את כללי המשחק, אבל משהו השתבש אצל השחקנים. השחקנים המבוגרים מובילים את השביתה, דור הביניים נגד והצעירים נסחפים אחר ניר אלון. השביתה מסכנת את הענף".

דירקטוריון מינהלת הליגה יתכנס מחר בצהריים כדי לדון בהמשך הדרך. בניגוד להודעות האיום שנשמעו בעבר, החלטה על סיום העונה, לפחות בשלב הזה, לא עומדת על הפרק. ייתכן כי המינהלת תנסה להיאבק באופן משפטי נגד השביתה, אולם האפשרות למציאת  פשרה ריאלית יותר.

ניר אלון ואבנר קופל בזמנים יפים יותר. "שביתה פראית"צילום: ספי מגריזו

משרד התרבות והספורט נדרש אף הוא לנושא. ראש מינהל הספורט, ד"ר אורי שפר, אמור להיפגש מחר בבוקר עם יו"ר המינהלת שמואל פרנקל ובצהריים עם נציגי ארגון השחקנים.

מאיגוד הכדורסל נמסר: "נשיאות איגוד הכדורסל קיימה הערב ישיבת חירום בשל השביתה בליגת העל ולהלן הודעתה שהתקבלה פה אחד: איגוד הכדורסל רואה בחומרה את ההתנהלות ואת 'השביתה הפראית' של השחקנים והכל תוך כדי העונה המשוחקת ותחת הסכם. איגוד הכדורסל רואה חשיבות בקידום הכדורסל והכדורסלן הישראלי, אך הדרך לכך הינה על המגרש תוך כדי משחק ואימונים. איגוד הכדורסל קורא לשחקנים לחזור לאלתר למגרש ללא תנאים ובמקביל קורא למנהלת הליגה וארגון השחקנים להכנס למו"מ מיידי ולהשלימו עד 30.4.2013 תוך כדי שהליגה משוחקת והכל לטובת ענף הכדורסל.

"המצב האבסורדי חייב להיפסק, האיגוד והמנהלת כרגולטורלים יקבעו כללי וחוקי משחק הכדורסל. ארגון השחקנים לא יכול לקבוע את כללי המשחק אלא לדאוג לתנאי העסקתם של השחקנים".

ארגון השחקנים מיהר להגיב: "ארגון שחקני הכדורסל רואה חשיבות רבה בקידום הכדורסל והכדורסלן הישראלי לא פחות מחברי נשיאות איגוד הכדורסל, זו תמצית המאבק שמנהל הארגון בימים אלה.

"ארגון השחקנים אינו מבקש לקבוע את חוקי המשחק, הארגון היה שותף בעבר וימשיך ולהיות שותף גם היום בקביעת תנאי העסקתם של השחקנים, כאשר למספר השחקנים הזרים המשחקים בליגה יש השפעה ישירה על השחקנים הישראלים. אנו מבקשים להחזיר לליגה את הזהות הישראלית שאבדה לה בשנים האחרונות. אנו קוראים לראשי המניהלת: בואו לשולחן המו"מ בלי תנאים מוקדמים ויחד נשיג את ההסכם הטוב ביותר לכדורסל הישראלי".

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ