רשמית: שמעון מזרחי מונה ליו"ר איגוד הכדורסל

"אמנע מכל הקשור לניגודי אינטרסים", אמר מזרחי, שימשיך לשמש במקביל כיו"ר מכבי ת"א. הפועל ת"א הגישה תלונה נגד המינוי

אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריה ליבנת

רגע אחרי ששמעון מזרחי סיפר לתקשורת כי בישיבת הנהלת איגוד הכדורסל הוחלט שמתוקף היותו מ"מ בכיר הוא זה שיחליף את אבנר קופל שהתפטר מתפקידו, פנה אליו אשר פאר, חבר ההנהלה מסיעת מכבי: "אתה צריך להיות היו"ר". מזרחי ענה לו: "השתגעת? מה אתה רוצה לפגוע בבריאות שלי? היו לי שש הזדמנויות להיות יו"ר ולא רציתי. אמנם נלחמתי כל החיים שלי, אבל אני לא רוצה שיהיה פתחון פה לאנשים".

כמה שעות לפני הישיבה, הפועל ת"א - שתתמודד כנראה בסדרת רבע גמר הפלייאוף מול מכבי ת"א - שלחה מכתב לאיגוד בו היא דורשת למנוע את מינויו של יו"ר מכבי ת"א. "אין אנו רוצים לתאר מצב בו לקראת השלבים המכריעים של העונה, בעלי תפקידים בכירים באיגוד, האוחזים במקביל תפקידים בקבוצות שונות, יהיו בעמדות השפעה על איגוד השופטים ועל בית הדין".

בהנהלת האיגוד לא היו כל חילוקי דעות לגבי המינוי הפורמלי והזמני של מזרחי. קופל, שהביע תרעומת על כך שמזרחי עומד להחליפו ולפי כמה גורמים אפילו שקל לחזור בו מהתפטרותו, לא הגיע לישיבה. מזרחי, שכבר שימש כמ"מ זמני ליו"ר האיגוד (מיוני 2003 לאחר פטירתו של דני קסטן ז"ל ועד למינויו של ירמי אולמרט בפברואר 2004) אמר לתקשורת בעניין: "כמו בעבר, אמנע מכל הקשור לניגודי אינטרסים. אני ער לאפשרות של ניגוד עניינים שאולי יעלו על הפרק ואנהג בהתאם".

כבוד יושב הראש. "אני לא רוצה שיהיה פתחון פה לאנשים"צילום: ניר קידר

על פי ההסכמים בין המרכזים, סיעת הפועל אמורה לאתר את המועמד הבא לתפקיד היו"ר. הכוונה היא להביא איש מחוץ לאיגוד. "אנחנו צריכים למצוא אדם בעל שיעור קומה שיגיד לנו מה לעשות ולא שאנחנו נוביל אותו", אמר חבר ההנהלה חיים אוחיון, "אי אפשר להמשיך להתנהל ככה, במקום שאנחנו ננהל את הכדורסל, הכדורסל מנהל אותנו".

בישיבה הוחלט על החזרת שלוש הוועדות שקופל ביטל עם היבחרו ליו"ר האיגוד באוגוסט האחרון: ועדת מינהל, ועדת שיווק ו-ועדת ארגון. מזרחי מעוניין להכניס לוועדות את סיעת עוז ואף שוחח עם אנשיה עוד לפני הישיבה. "עוז צריכה להיות חלק בלתי נפרד מהאיגוד ולהכניס אנשים לוועדות לפי כישורים", אמר לתקשורת.

סיעת עוז, מצדה, הבהירה כי כל עוד לא יצאו מכרזים על מינויים חדשים לתפקידים שונים, בהם יועץ משפטי ורואה חשבון, הם יישארו באופוזיציה. במידה ותיכנס לקואליציה, תדרוש הסיעה את מינוי צביקה שרף לסגן יו"ר האיגוד וליו"ר הוועדה המקצועית, את שאול איזנברג ליו"ר ועדת שיווק ולהפוך את צביקה ליבר לבעל זכות חתימה.

בקרוב תתקיים אסיפה כללית של האיגוד כדי לאשר שינוי בתקנון, שיאפשר להגדיל את כמות חברי ההנהלה מ-39 ל-45. על פי דרישת משרד הספורט, בכל איגוד והתאחדות צריך ייצוג של 20% נשים, אולם בהנהלה הנוכחית יש רק שלוש חברות מתוך 39, נתון שעלה לאיגוד בקנס של 137 אלף שקל. תוספת החברים, אם כן, מיועדת להגדלת מספר הנשים מבלי לגרוע אף חבר הנהלה.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ