כדורסל |

הפועל ת"א הודיעה: "לא נופיע לדרבי"

הקבוצה הודיעה למינהלת הליגה כי לא תופיע למשחק השלישי בסדרת רבע הגמר מול מכבי ת"א ביד אליהו, בעקבות החלטת היריבה העירונית למנוע לכאורה כרטיסים מאוהדי הפועל. המינהלת: "רואים בחומרה ניסיון לפגוע בתוכנית המשחקים"

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ספורט הארץ

שני המשחקים הראשונים בסדרת רבע הגמר בין מכבי להפועל תל אביב היו צמודים. השלישי, כך נראה, עשוי להיות מוכרע במקום שאינו הפארקט. הנהלת הפועל תל אביב הודיעה היום למינהלת הליגה כי אינה מתכוונת להתייצב למשחק השלישי ביד אליהו, שצפוי להתקיים ביום חמישי. העילה: מכבי תל אביב אינה עומדת בהתחייבות הקבוצה המארחת לכמות הכרטיסים שצריכה האורחת לקבל.

מטעם הפועל תל אביב נמסר כי "על אף ניסיונות חוזרים ונשנים מצד הנהלת הקבוצה לפתור את המשבר ולקבל את המגיע לנו על פי תקנון המינהלת, עליו חתומות כל הקבוצות כולל מכבי תל אביב, לא זכו פניותינו ודרישותינו לאוזן קשבת ולשיתוף פעולה מצד מינהלת הליגה, אשר תפקידה לאכוף את תקנונה.

"אין בכל ניסיונותיה של מכבי תל אביב להציג כאילו המשטרה אינה מאשרת מכירת 750 כרטיסים לאוהדי הפועל אמת, אלא זריית חול בעיני הציבור. משיחות שקיימה הפועל תל אביב עם המשטרה עולה תמונה שונה לגמרי לפיה ההחלטה לגבי כמות הכרטיסים והקצאת המקומות נתונה בידי הקבוצה בלבד, וכל שהחליטה המשטרה הוא להגביל את מספר הכיסאות ביציע מסוים. אין כל סיבה שהחלטת משטרה להקפיא מספר כיסאות תפגע באוהדי הפועל בלבד".

היקמן בדרבי האחרון. יזכה לשחק בדרבי נוסף?צילום: ניר קידר

במינהלת מיהרו להגיב וטענו כי בעקבות אירועי הדרבי הקודם שנערך ביד אליהו, אז נזרקו כיסאות מהיציע העליון, החליטה המשטרה לסגור את ארבע השורות הראשונות למשחק הקרוב. כמו כן, לא אושר למכבי לספק להפועל 200 כרטיסים בתפזורת באולם עקב חשש לערבוב קהלים. לטענת המינהלת, בפועל קיבלה הפועל ת"א 635 כרטיסים, והופחתו להם 115 כרטיסים בלבד מההקצאה המקורית.

"המינהלת תדאג לעמוד על כל תקנוניה", נמסר בהודעה, "אבל במידה שיש התערבות של משטרת ישראל, שהינה אחראית על שלום הציבור, המינהלת לא יכולה לקחת על עצמה התרחשות של אירוע חריג, לרבות פגיעה פיסית באוהדים - כפי שהיה בדרבי האחרון, בו הושלכו כיסאות לעבר אוהדים וכן הושלכו סיגריות ומטבעות על אוהדים.

"בהמשך להודעת הפועל כי לא תופיע למשחק, המינהלת רואה בחומרה רבה כל נסיון לפגוע בתוכנית המשחקים, דבר שלא קרה מיום הקמת המינהלת. הנזקים הכספיים בעקבות אי הופעה זאת הינם כמאות אלפי שקלים. המינהלת קוראת להנהלת הפועל תל אביב לפעול באחריות, למגר את תופעות האלימות ולא לפגוע בתוכנית המשחקים המקורית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ