אריה ליבנת
אריה ליבנת

עונת הכדורסל הנוכחית עדיין לא הסתיימה, אבל אפשר כבר להכין טבלה של העונה הבאה. הפועל ת"א במקום האחרון עם 1-. בית הדין המשמעתי של איגוד הכדורסל הרשיע הערב (חמישי) את הפועל ת"א על התפרעות אוהדיה בשני משחקי הדרבי ברבע גמר הפלייאוף שנערכו ביד אליהו, והחליט להפעיל את העונש על תנאי שהיה לה – הפחתת נקודה. כלומר, את העונה הבאה יפתחו האדומים במינוס נקודה. כמו כן, במשחק הביתי הראשון שלהם בעונה הבאה, תותר הכניסה לנשים בלבד.

עוד קיבלה הפועל ת"א הפחתת שתי נקודות ליגה על תנאי למשך העונה הבאה, קנס על סך 50 אלף שש"ח בפועל ו-50 אלף על תנאי, זאת בנוסף לתשלום מלוא הנזקים למכבי ת"א בגין שבירת הכיסאות ביד אליהו.

שני העונשים הנוספים שעמדו על תנאי כנגד האדומים - משחק ללא קהל ומשחק רדיוס עם קהל, לא הופעלו והתנאי הוארך לעוד שנה. בית הדין ציין כי זו ההרשעה החמישית של הפועל ת"א העונה בגין התפרעות אוהדים וכבר מספר פעמים הוחלט להאריך להם את העונשים.

הפועל מתכוונת לערער על העונש בפני בית דין העליון של האיגוד. לתקשורת היא העבירה תגובה חריפה: "הפועל תל אביב המומה מהעונש שפסק כנגדה היום בית הדין המשמעתי של איגוד הכדורסל. בדיון שנערך היום התגלו סתירות רבות בין טענת התובע, עדות השוטר ומפקד כוחות האבטחה, כאשר לא סופק הסבר הגיוני לכניסת המאבטחים השגויה ליציע אשר יצרה את כל המהומה

"יתר על כן, לא ניתנה למועדון אפילו האפשרות להתבונן בחומר הראיות מראש ולהתכונן לדיון בצורה ראויה. הפועל תל אביב מתנגדת לכל גילוי של אלימות ואין אנו מצדיקים את התגובה שבאה בעקבות אותה פרובוקציה. יחד עם זאת, העונש חסר פרופורציות, לא מידתי ואין בו קשר למציאות. לצערנו נראה כי בעונש זה יש ניסיון ברור להביא לפירוקה של הפועל תל אביב ופגיעה אנושה בעונה הקרובה עוד טרם החלה. הפועל תל אביב מתכוונת לערער על גזר הדין ותמשיך להיות אופוזיציה גאה להתנהלות הקלוקלת רבת השנים. ניסיונות השתקה וחיסול מסוג זה, לא יצליחו ולמנוע מאיתנו להביע את עמדתנו לכל עת בה נדרש לכך".

איגוד הכדורסל מסר בתגובה: "איגוד הכדורסל דוחה את טענותיה של הפועל ת"א. בית הדין שקיבל את ההחלטה הינו עצמאי ובלתי תלוי. יש לזכור שזו אינה הפעם הראשונה שהקבוצה עומדת לדין העונה".

אוהדי הפועל תל אביב. "לוועד המנהל של העמותה יש את הזכות לראות את הדוחות הכספיים כי הוא חלק מהבעלים"צילום: שרון בוקוב

המשחק החמישי והמכריע בחצי גמר הפלייאוף בין מכבי חיפה להפועל אילת יערך ביום ראשון (19:45) ברוממה. חיפה אמנם הורשעה הערב בגין זריקת אבוקה והתפרעות אוהדים במשחק מול הפועל אילת ביום רביעי שעבר, אולם העונש על תנאי – משחק ביתי אחד ברדיוס של 50 ק"מ, הוארך לה בעוד שנה. חיפה נקנסה ב-25 אלף ש"ח בפועל ועוד 20 אלף על תנאי. בנוסף, ספגה הקבוצה הפחתת נקודה על תנאי למשך כל העונה הבאה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ