אריה ליבנת
אריה ליבנת
אריה ליבנת
אריה ליבנת

בשלושה מארבעה קיציים נבחרת הנשים של ישראל הפסידה בכל משחקי האימון. לפני שנתיים זה הוביל להתרסקות באליפות אירופה. היום, כמו לפני שלוש שנים הנבחרת החליפה דיסקט בזמן, ונעזרה בעידוד נחמד של 1,000 אוהדים כדי לפתוח את טורניר קדם אליפות אירופה ברמלה בניצחון על גרמניה 57-68.

"ניצחנו את ישראל במשחק הכנה אבל היא לא הפתיעה אותנו. ידענו שהיא מסוגלת ליותר. הן רצו יותר מאיתנו וניצחו בצדק", החמיאה המאמנת הגרמניה אלכסנדרה מאארץ. המאמן הישראלי המאושר, אלי רבי: "אני לא זוכר מתי היתה לנו הכנה טובה. אנחנו תמיד מפסידים משחקי אימון. מה שחשוב, זה שהיום ניצחנו בצורה משכנעת, ואני מאוד שמח על כך".

כוכבת המשחק היתה ג'ניפר פליישר. את הקריירה שלה מעבר לים היא התחילה בקיץ 2006 בנבחרת ישראל. היא גם בחרה לסיים אותה בנבחרת, בתום הקיץ הנוכחי היא מתכוונת לחזור לארה"ב לעבוד כרופאה. במהלך השנים לא הספיקה פליישר להטביע חותמה - לא בנבחרת ולא בליגה הישראלית - אבל היום ב-17 דקות היא רשמה תפוקה מדהימה של 12 נקודות, 10 ריבאונדים, 4 חטיפות וחסימה.

שי דורון, קטיה לויצקי ושאר הבנות, חוגגות את הניצחון הנהדר, הערב ברמלהצילום: עודד קרני, איגוד הכדורסל

"אני שמחה מאוד לעזור לנבחרת, זה כבוד גדול עבורי", היא אמרה בסיום. רבי לא חסך ממנה מחמאות: "ג'ניפר אמרה לי בתחילת הקיץ שהיא באה לפה בלי לראות בעיניים. במשך השנים לא הצלחנו להשתמש בה מספיק גם בגללנו וגם קצת בגללה, היום היא היתה נפלאה".

אחד השינויים שבלטו במשחק היום לעומת השנים הקודמות היה ויתור כמעט מוחלט על הרכב נמוך. הנבחרת פתחה בהרכבה הרגיל - כהן, דורון, אפשטיין, לויצקי ופליישר. באמצע הרבע השלישי רבי אפילו עבר להרכב של שלוש גבוהות עם קטיה אברמזון כמספר שלוש. ההרכב הזה עשה עבודה הגנתית נהדרת והוביל ליתרון דו ספרתי. ישראל ניצחה את הנבחרת הגרמנית הגבוהה 33-39 בריבאונד, כולל 6-13 בריבאונד התקפה.

פליישר: "זה כיף לשחק בהרכב גבוה, זה עזר לנו להשיג את הניצחון. היום זו היתה פעם ראשונה ששיחקנו כך, מאמינה שייקח לנו זמן להתרגל, וזה ללא ספק יוסיף הרבה לנבחרת". רבי: "ג'ניפר מבקשת כל קיץ לשחק ביחד עם לויצקי כצמד גבוהות. עכשיו כשהרוטציה התרחבה, אפשר לעשות את זה, ורואים את התוצאות".

רבי אוהב להמר. לפעמים זה עובד לו לפעמים לא. מעבר להרכב שני בסוף הרבע הראשון עלה לישראל באובדן יתרון דו ספרתי, אך הוא בא על שכרו ברבע האחרון, כאשר כל המהלכים עבדו. לויצקי החזיקה מעמד כמעט רבע שלם עם ארבע עבירות, שירן צעירי נכנסה במקום פליישר ובהרכב זמני נמוך ישראל הגדילה את היתרון, פליישר חזרה במקום אפשטיין (רבי: "אפשטיין כמעט רצתה להרוג אותי. היא היתה חזק במשחק") וזה היה האות למהלך שגמר את המשחק. הניצחון בהפרש יפה מחזק את סיכוייה של ישראל לסיים כראש בית ולהמשיך הלאה. מאארץ: "זה היה משחק מפתח בבית למרות שפורטוגל נבחרת קשה". רבי: "אנחנו לא יודעים אם גרמניה יותר טובה ממקדוניה ופורטוגל".

קלעו לישראל: דורון 19, לויצקי 12, פליישר 12, כהן 11.
לגרמניה: ברייטנר 9, פיקייל 9.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ