בעלים חדשים להפועל ירושלים: אלון, חומסקי ואמארה

האופטרופוס הכללי, שמנהל את רכושו של גומא אגייאר, העביר את המועדון לקבוצת הרוכשים שהתחייבה להשקיע לפחות 15 מיליון ש"ח בשלוש העונות הקרובות

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ספורט הארץ

האפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים, שמונה לנהל את רכושו של גומא אגייאר, הגיע לסיכום על מכירת זכויותיו בהפועל ירושלים לקבוצת רוכשים בראשות איש העסקים אורי אלון, הפרסומאי אייל חומסקי, סוכן השחקנים האמריקאי ארן טלם וכוכב ה-NBA אמארה סטודמאייר, עבור 15 מיליון ש"ח

להסכם המכירה קדם הליך פומבי, בו הזמין האפוטרופוס הצעות לרכישת השליטה בקבוצה. בתום ההליך התברר כי המציעה היחידה היא קבוצת אלון. המציעים התחייבו להשקיע בקבוצה סכום שלא יפחת מ- 15 מיליון ש"ח, בפריסה על פני שלוש עונות הכדורסל הבאות. ככל שהמציעים ימכרו את זכויותיהם בקבוצה, מר אגייאר יהיה זכאי לחלק מן התמורה כהחזר על הלוואה שנתן לקבוצת הפועל ירושלים. הסכם המכירה כפוף לקבלת אישור בית המשפט המחוזי בירושלים. יש עוד לציין כי עמותת הפועל ירושלים, בראשותו של דני קליין, יכולה להציג גם היא הצעה עד 90 יום מהיום, אך ככל הנראה לא תנסה לטרפד את המהלך שאושר היום.

רק לפני כשבוע פרסמנו כאן ראיון עם אייל חומסקי, שהציג את משנתו לגבי הקבוצה. "המטרה של שלושתנו - של אורי, של ארן ושלי - היא לשנות את הדנ"א של הפועל ירושלים. אנחנו מאוד אוהבים את הקבוצה ומחויבים לה, וזו הקבוצה שלפחות שניים מאיתנו אהדנו תמיד. אבל אנחנו מחויבים לשנות את הדנ"א של המועדון, במובן שאנחנו רוצים להפוך אותו למועדון ווינר. עד היום, לצערנו, הוא לא היה מועדון ווינר, ואנחנו מאוד נחושים להפוך אותו לכזה".

תתחילו להתרגל: אורי אלון, הבעלים החדשצילום: אייל טואג

האפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים, פרופ' דוד האן: "כמי שאמון על ענייניו של מר גומא אגייאר בישראל, אני מברך על השלמת העסקה בה נמכרות זכויות הניהול והשליטה בקבוצת הפועל ירושלים לקבוצת המשקיעים בראשות מר אלון. רצונו של מר אגייאר היה לראות את קבוצת הפועל ירושלים כקבוצה מובילה, בעלת יציבות כלכלית, המעורה בחיים הציבוריים של העיר ירושלים ומייצגת אותה באופן ספורטיבי מכובד. ההשקעה החדשה תאפשר את המשך מימוש רצונו של מר אגייאר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ