ג'ף רוזן ישלם 450 אלף שקל למס ההכנסה

בכך יסיים בעלי מכבי חיפה את פרשת החוזים הכפולים ויוכל להגיע ארצה. האלופה סירבה להצעת היורוליג לשחק במוקדמות המפעל

יצחק גולדשטיין, כלבו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יצחק גולדשטיין, כלבו

בעלי מכבי חיפה ג'ף רוזן ישלם כופר קנס בסכום של 450 אלף שקל לשלטונות מס ההכנסה בארץ כדי לסגור את פרשת החוזים הכפולים. משמעות הדבר היא שהחל מהשבוע הבא יוכל רוזן, המשמש גם כבעלים של חברת טרייאנגל יוזמה בע"מ, להגיע ארצה לאחר חודשים ארוכים שבהם נמנע מכך מחשש שיעוכב לחקירה או ייעצר.

נוסף על כך, שילם ארנון שירן, סגנו של רוזן, 50 אלף שקל בגין אותה עבירה של חוזים כפולים. יצוין כי הסכומים נקבעו בתום משא ומתן עיקש שנמשך כחצי שנה, שבסיומו הגיעו הצדדים להסכם תשלום כופר הקנס למס ההכנסה כדי לסיים את פרשת החוזים הכפולים. כזכור, מדובר בחוזים שעליהם חתם רוזן עם בראד גרינברג ועם ארבעה שחקנים אמריקאים, שבמסגרתם קיבלו שכר עבור עבודתם בתחנת הטלוויזיה שלו במיאמי נוסף על משכורתם בחיפה.

דוברת מס ההכנסה עירית לב אישרה את הפרטים: "מס ההכנסה רשאי להטיל כופר קנס על אדם כחלופה לפתיחת הליך פלילי. לצורך כך קיימות ועדות כופר שבסמכותן לדחות או לקבל בקשות נישומים, וכך היה גם פה".

רוזן. מעכשיו, חוזה אחד בלבד לכל שחקןצילום: שרון בוקוב

למעשה, מעתה לא יוכל רוזן לשלם לעובדיו בארצות הברית בנפרד מהתשלום שהם מקבלים במכבי, ולפיכך ייאלץ להגדיל בעשרות אחוזים את תקציב הקבוצה בעונה הבאה.אגב, רוזן כבר שילם סכום של 250 אלף שקל למינהלת ליגת העל ולאיגוד הכדורסל בגין הסתרת החוזים הכפולים, כאשר גם במקרה זה מדובר בהסדר טיעון בין הצדדים.

כעת מקווים בחיפה כי סיום הפרשה יזרז את ההכנות לקראת העונה הבאה, כאשר רוזן אמור להגיע לישראל ולהחתים מאמן במקום גרינברג שככל הנראה לא ימשיך בקבוצה.

יורוקאפ, וזה סופי

הנהלת היורוליג פנתה באמצע השבוע למכבי חיפה והודיעה לה כי היא מאשרת את השתתפותה במוקדמות של שלב הבתים, זאת במקום רומא האיטלקית שברגע האחרון ויתרה על מקומה. לחיפה הוקצו שלוש שעות לשוב עם תשובה, אלא שגם סגן הבעלים ארנון שירן וגם ראשי מינהלת הליגה לא הצליחו להשיג את אישורו של ג'ף רוזן, השוהה בארצות הברית, בשל הפרשי השעות. כזכור, חיפה כבר הודיעה בעבר, לאחר זכייתה באליפות, כי בחרה להשתתף ביורוקאפ, המפעל השני בחשיבותו באירופה, בין השאר משום שהשתתפות ביורוליג תחייב את רוזן להגדיל באופן משמעותי את תקציב הקבוצה.

עדלי מרכוס, מנכ"ל המינהלת, הצדיק השבוע את החלטתה של מכבי לוותר על ההזדמנות לשחק ביורוליג: "זה לא היה פייר מצד הנהלת היורוליג, אבל גם הם היו בלחץ ולא היה ניתן לקבל מחיפה תשובה בתוך כמה שעות. הנהלת היורוליג התנצלה ואנחנו מצדנו יודעים עד כמה חבל שאלופת המדינה לא תשתתף במפעל הטוב באירופה".

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ