המחלוקת סביב מינויו של חלוץ ליו"ר האיגוד נמשכת

העתירה שהגישה סיעת עוז לבית הדין של האיגוד נדחתה: "משאירים את העניין לשיקול דעת הנהלת האיגוד" . היועץ המשפטי: "המינוי הצפוי אינו נוגד את התקנון"

אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריה ליבנת

יומיים לפני ישיבת הנהלת איגוד הכדורסל, והקרב בין סיעת חמשת המרכזים לסיעת עוז בנוגע למינויו האפשרי של דן חלוץ ליו"ר האיגוד מתגבר. הדיון בעתירה שהגישה סיעת עוז נגד המינוי נדון בבית הדיון העליון של האיגוד, שדחה את העתירה. "אנו משאירים לשיקול דעת הנהלת האיגוד ולהחלטתו, אם לדון בנושאים השנויים במחלוקת בישיבה שתתקיים ביום שלישי, או לדחות את הדיון בהם לתאריך אחר", נמסר מבית הדין. 

על פי מכתב של היועץ המשפטי של איגוד הכדורסל, עו"ד רונן וינברג, לבית הדין העליון, עולה כי חלוץ כבר משמש כעת כחבר הנהלה בפועל בסיעת הפועל, לאחר שהחליף את החבר המתפטר איתן רוב. עוד מסביר וינברג כי נשיאות בית הדין כבר אישרה ביום חמישי האחרון לקיים את הישיבה השנויה במחלוקת בתאריך המיועד. "אנו משאירים לשיקול דעת הנהלת האיגוד ולהחלטתו אם לדון בנושאים השנויים במחלוקת בישיבה שתתקיים ביום 20.8.13 או לדחות את הדיון בהם לתאריך אחר".

דני חלוץ. עכשיו הוא יכול להתחיל לעבודצילום: דודו בכר

וינברג מסביר עוד כי המינוי הצפוי של חלוץ אינו נוגד את תקנון האיגוד הכדורסל שכן נכתב בסעיף 6 ב (1) (ח): "חבר הנהלה שיתפטר או נפטר יוחלף רק על ידי חבר שימונה ע"י אותו ארגון ספורט מרכזי אליו השתייך החבר המתפטר או הנפטר". לטענת וינברג עצם העובדה שנכתב 'ימונה' בלשון עתיד ולא 'יבוא במקומו' מלמד שלא קיימת דרישה שהחבר החדש יופיע ברשימת המועמדים.

וינברג כותב עוד כי מזה למעלה מחודשיים מתנהל האיגוד ללא יו"ר פעיל ועל כן ההנהלה צריכה לבחור יו"ר בהקדם האפשרי מקרב חבריה (וחלוץ כאמור הוא כבר חבר הנהלה).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ