דן חלוץ מונה ליו"ר איגוד הכדורסל

הרטמכ"ל לשעבר, שעדיין מחכה לאישור נשיאות בית הדין העליון של האיגוד, מונה לתפקיד על אף שלא לקח חלק בישיבה המיוחדת

אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריה ליבנת

הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ מונה היום אחר הצהריים (שלישי) ליו"ר איגוד הכדורסל. חלוץ נבחר הודות לתמיכתם של 20 חברי חמשת המרכזים, מול הימנעותם של שמונה חברי סיעת עוז, שסרבו למשוך את עתירתם, דבר שלא מנע את השגת הרוב הדרוש לאישור המינוי. "אנו לא רוצים לפגוע בכבודו של חלוץ, אין לנו שום דבר נגדו", הסבירו בעוז את החלטתם להימנע.  חלוץ עצמוף אגב, כלל לא הגיע לישיבת ההנהלה, שנערכה במשרדי האיגוד בתל אביב.

ביום ראשון תדון נשיאות בית הדין העליון של האיגוד במינויו של חלוץ, שעדיין אינו חבר באיגוד הכדורסל, בהרכב של חמישה דיינים. חלוץ ביקש לדחות את המינוי עד לאחר קבלת אישור מטעם בית הדין, ולכן לא לקח חלק בישיבה.

דן חלוץצילום: חגי פריד

"אינני חבר האיגוד", הסביר במכתב מיוחד שהוציא ובו פירט את הסיבות להיעדרותו, "אחד מהנושאים על סדר היום הוא ההודעה על הצטרפותי להנהלה והצבעה על אישור מינויי לתפקיד היושב ראש. מן הרגע בו פורסמה האפשרות של מינויי לתפקיד יושב ראש האיגוד, הועלתה הסתייגות מצד חלק מחברי ההנהלה של האיגוד באשר לתקינות התהליך. מאחר ואינני צד לתהליכים ואינני אמון על בדיקת תקינותם, אני מבקש להבהיר שגם אם יאושר המינוי לתפקיד, אני מבקש להמתין עם התחלת ביצועו בפועל עד לאחר השלמת ההליך המשפטי בפני בית הדין העליון של איגוד הכדורסל. כמי שהחוק הוא נר לרגליו, אני חושב שראוי לתת לבירור המחלוקת המשפטית בין איגוד הכדורסל לסיעת עוז למצות את עצמו, בטרם אתחיל למלא התפקיד".


עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ