כמעט סופית: איגוד הכדורסל יימתח להקשב

נשיאות בית הדין העליון דחתה את ערעור סיעת עוז ואישרה סופית את מינויו של דני חלוץ ליו"ר איגוד הכדורסל. "הדרך הנכונה קיבלה גושפנקה סופית", סיכם שמעון מזרחי. שאול איזנברג: "חייבים ללכת להכרעה של בית משפט אזרחי"

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריה ליבנת
אריה ליבנת

אחרי סאגה ארוכה, שכללה ערעורים, דחיות וערעורים נוספים, נדמה שכבר אפשר להכריז: דני חלוץ ייכנס מחר לתפקידו כיו"ר איגוד הכדורסל. הרמטכ"ל לשעבר, שמונה לתפקיד בישיבת ההנהלה שהתקיימה ביום שלישי שעבר לאחר ש-20 חברים הצביעו בעד המינוי ושמונה התנגדו, ביקש לדחות את כניסתו לתפקיד עד להחלטת נשיאות בית הדין העליון לגבי הערעור שהגישה סיעת עוז. היום אחר הצהריים ניתנה ההחלטה בעד מינויו. 

נשיאות בית הדין העליון, בהרכב הנשיא יהושע גלברט, עו"ד בן ציון כהן, עו"ד יורם ואסרצוג, עו"ד גדעון פרייטג והשופט בדימוס אלון גילון, דחתה את ערעור סיעת עוז ואת כל הטענות המשפטיות. כמו כאן נקבע כי הנהלת איגוד הכדורסל פעלה לפי התקנון  וכי מינויו של דני חלוץ כחבר הנהלה וכיו"ר האיגוד מאושר.

דני חלוץ. עכשיו הוא יכול להתחיל לעבודצילום: דודו בכר

"אנו נמנעים מלהטיל על המבקשים הוצאות במקרה זה, אך ורק מאחר וברצוננו לתרום גם את תרומתנו לסיכויים שבעקבות החלטתנו זו יחליטו סיעת עוז וחבריה כי הגיע הזמן לפתוח דף חדש ביחסים שבין כל הנוגעים בדבר ולשתף פעולה עם היו"ר החדש של האיגוד לטובת ענף הכדורסל", קבע בית הדין, "אנו רוצים לקוות כי בשנה החדשה הבאה עלינו לטובה לא ייאלץ בית דין זה לשבת לדיונים בקשר לטענות מהסוגים שנזקקנו להם בשנה זו".

שמעון מזרחי, שיחזור כעת לתפקיד ממלא מקום יו"ר האיגוד לאחר ארבעה חודשים בהם שימש יו"ר בפועל - מאז התפטרותו של אבנר קופל - סיכם: "הדרך הנכונה קיבלה גושפנקה סופית. החל ממחר דני חלוץ הוא יו"ר איגוד הכדורסל, ואני מאחל לו הצלחה גדולה". חלוץ, שלא נכח בישיבת ההנהלה האחרונה, ייכנס היום לראשונה לבניין האיגוד ובקרוב יכנס ישיבת הנהלה.

אלא שבסיעת עוז עדיין לא ויתרו. בימים הקרובים היא מתכוונת לפנות לבית משפט מחוזי כדי להילחם נגד המינוי. "אחרי שראינו היום לראשונה את המסמכים, אנחנו חייבים ללכת להכרעה של בית משפט אזרחי", אמר חבר הסיעה, שאול איזנברג, "כל המינוי היה לא תקין". לאחר הישיבה ביום שלישי שעבר הודיעה הסיעה כי תנסה להיפגש עם חלוץ, ובמידה שתבין כי הוא מתכוון לבצע שינויים גדולים באיגוד בהתאם לדרישותיה, היא תמשוך את העתירה נגד המינוי - אולם הפגישה לא יצאה לפועל. "חברים בסיעת חמשת המרכזים לא אישרו לו להיפגש איתנו", טוען איזנברג. חבר סיעת הפועל, חיים אוחיון הגיב: "ארגנתי לחלוץ פגישה עם צביקה שרף. סיעת עוז כולה תיפגש אתו רק אחרי מפגש שלנו, אלו שמינו אותו. צריך גם לזכור שהוא חבר סיעת הפועל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ