יורובאסקט |

הכישלון הוא יווני, הבינוניות ספרדית

בעוד היוונים יחמיצו לראשונה זה חמישה טורנירים את שלב רבע הגמר, הפסד של האלופה המכהנת לא הדיח אותה, אך הבליט את אי היציבות שלה

אריה ליבנת
אריה ליבנת
אריה ליבנת
אריה ליבנת

1. אחרי חמישה טורנירים רצופים, יוון לא תהיה ברבע גמר אליפות אירופה בכדורסל. בדיעבד, גם אם היתה מנצחת בצהריים את קרואטיה, היא היתה אורזת בלילה ולא בגלל ספרד, אלא דווקא בגלל פינלנד. אבל זה רק מעמיק את הכישלון היווני. יוון, אחת המועמדות לשלבים המכריעים, אולי אפילו לזכייה, סיימה את הטורניר במאזן 4-4 ובמקומות ה-11-12.

2. לראשונה מאז 2005 ספרד סופגת שלושה הפסדים (בינתיים) בטורניר. למזלה, היא עדיין איתנו, אבל ברבע הגמר תצטרך להתגבר על סרביה החזקה. יתרון של 13 נקודות, חמש דקות לסיום מול איטליה, לא הספיק לאלופת אירופה. ההגנה של ספרד היא הדבר הכי לא יציב בטורניר הזה. כשהיא רוצה, היא עוצרת יריבות על 60 נקודות. כשהיא לא רוצה, איטליה עושה 6 מ-8 מהשדה בחמש הדקות האחרונות של הזמן הרגיל ועוד 4 מ-4 בפתיחת ההארכה.

3. קרואטיה ידעה היטב למה היא נותנת את כל הלב והנשמה במשך 50 דקות מול יוון. ניצחונה השמיני ברציפות סידר לה יריבה נוחה ברבע הגמר, אוקראינה, וגם הגרלה לא רעה לגמרי בחצי הגמר - ליטא או איטליה. אם יש מגיע, קרואטיה תהיה בגמר. מי תהיה היריבה שלה? סלובניה נראית כמועמדת לא רעה. היא אמנם לא יציבה והערב, במשחק חסר חשיבות ספגה 17 שלשות והובסה בידי פינלנד הנחמדה, אבל ההתלהבות המקומית יכולה לסחוב אותה להפתעות מול צרפת ואחר כך מול סרביה או ספרד.

תוצאות הערב:

קרואטיה – יוון 88-92 (2 הארכות)
איטליה – ספרד 81-86 (הארכה)
פינלנד – סלובניה 76-92

משחקי רבע הגמר:

סרביה – ספרד
סלובניה – צרפת
ליטא – איטליה
קרואטיה - אוקראינה

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם

תגובות