אריה ליבנת
אריה ליבנת
אריה ליבנת
אריה ליבנת

"מכבי ת"א זכתה עד היום ב-97 תארים, אין לזה אח ורע בספורט המקצועני. השנה אנחנו יכולים להגיע ל-100 עגול", אמר דובר הקבוצה ניצן פררו במסיבת העיתונאים לקראת פתיחת העונה. "אנחנו בהחלט יכולים לזכות ביורוליג, זה כמובן לא יגיע בצורה קלה ויהיו מכשולים, אבל אנחנו בונים את עצמנו לאפשרות כזו", הצהיר דייויד בלאט. במכבי שמחים להיזכר בימים היפים ולחלום על דברים גדולים, רק האירוע המרכזי מהעונה שעברה - אובדן האליפות - הוצנע, או ליתר דיוק אפילו לא הוזכר עד השאלה האחרונה. וגם אז השיב בלאט רק לגבי הסגל הישראלי שעומד לרשותו במאבק מול קבוצות הליגה.

מאמן מכבי התייחס לשינויים שעשתה הקבוצה בקיץ. "עשינו עבודה יסודית, קולקטיבית, קואופורטיבית ומקצועית להכיר בדברים שהיה צריך לשפר ולחזק באופן נקודתי בקבוצה. הרחבנו את הסגל ועם איכות. הצלחנו להשאיר שחקנים שמאוד רצינו ולהחזיר כאלו שהיו בקבוצה. בשחקנים שהבאנו הלכנו על אישיות ועל יכולת כדי להגיע לקבוצה שתוכל להתמודד על כל תואר ללא יוצא מהכלל". על העובדה שמכבי הפסידה בשני משחקי ההכנה שקיימה מול קבוצת יורוליג אמר: "אנחנו סובלים מהצטרפות מאוחרת ולא עקבית של שחקנים עקב הנבחרות וגם פציעות, אלו דברים שבאים בחשבון, אבל אני מאמין שנראה העונה קבוצה מאוד חזקה".

סגן יו"ר הדירקטוריון שי רקנאטי סיפר כי תקציב מכבי ת"א ינוע גם בעונה הקרובה סביבות 20 מיליון דולר. על העובדה שמכבי שוב לא הביאה שחקן על במונחי יורוליג הגיב: "למכבי לעולם לא יהיה תקציב של 40 מיליון יורו, אנחנו משלמים מס 37% ולא 10%. השחקנים שהבאנו הם תותחי העל שלנו". דייויד פדרמן חידד: "במסגרת מה שיש לנו עשינו עבודה טובה, שחקן של 4 מיליון יורו לא פותר דברים. הסמל והלב חשובים לנו לא פחות. מכבי זה לא עוד קבוצת כדורסל - פה משחקים עם הלב ורק כולם ביחד. אם לא נשחק ביחד לא יהיה טוב". המנהל החדש, ניקולה וויצ'יץ', שמונה לאחרונה גם לעוזר מאמן הכושר: "אין לנו שחקן של 5 מיליון, אבל יש לנו שחקנים שיהיו שווים 5 מיליון. השחקנים יכולים להביא אותנו למטרה שלנו".

כל מכובדי מכבי תל אביב, היום בהיכל נוקיה. "הכרנו בגורמים שיש לשפר בקבוצה", אמר בלאט צילום: האינסטגרם הרשמי

יו"ר מכבי ת"א שמעון מזרחי התייחס לעובדה שבסגל החדש יש רוב אמריקאי, אגב מינוי שון ג'יימס לקפטן. "אנחנו וגלבוע היינו הקבוצות היחידות לפני שנה ששיחקו בחוק הרוסי. גם בקבוצות אחרות באירופה מדברים רק אנגלית. נסה לדבר עם סילבן לנדסברג בעברית". פדרמן: "אני מאוד גאה שיש לנו שמונה ילידי ארה"ב. זה מבורך. ארה"ב זה אחד הדברים הכי טובים שקרו למדינה".

בלאט התייחס לבית החזק אליו הוגרלה מכבי בשלב הראשון ביורוליג: "קשה עדיין לדעת מול מי אתה הולך להתמודד, אבל קיבלנו קבוצות מאוד ביתיות, מקומות בעייתיים בהגעה עם נסיעות וטרחה. זה בית מורכב, זה טוב ומחזק להמשך, אבל צריך קודם להגיע לשם ואין זמן לתקן כמו בטופ 16. פעם זה היה הפוך. לצאת מהבית הזה, זה גם דבר לא קל". עוד לפני שתנסה להגדיל את כמות הגביעים בארון, המטרה העיקרית והראשונה של מכבי העונה תהיה לעלות לטופ 16.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ