ספורט הארץ

כמו לא מעט פעמים העונה, גם הערב מכבי תל אביב היתה היריב האמיתי של עצמה. למרות שהליטאים פתחו עם ריצת 3-17 מסחררת, הסיבה לכך היתה נעוצה יותר בשחקניו של דייויד בלאט מאשר האורחת הנאיבית מוילנה. הנאיביות התפרצה בכל כוחה בשתי הדקות האחרונות של הרבע הראשון, אותן ניצלה מכבי כדי לקזז ל-19-11.

את הרבע השני הצהובים כבר פתחו כמו שצריך, ו-4:43 דקות לפני המחצית עלו ליתרון ראשון, 23-24. מאותו רגע מכבי שמרה על ההובלה, אך לא מבלי לסדר דפיקות לב לאוהדים. בכל פעם שנראה היה שהנה מכבי בורחת, טעות בהגנה או חוסר פרגון בהתקפה סידר לליטאים הזדמנות לחזור למשחק, אך למזלה של מכבי, הליטאים לא עשו עם זה כלום. 71-78 בסיום.

"לא נרתום את העגלה לפני הסוס, אבל אני מקווה שנהיה במקום הראשון", אמר בסיום בלאט, "אנחנו לא קבוצה בריאה עדיין, וזה ככה מתחילת השנה. בכל פעם כמה שחקנים לא בריאים ואני מחכה לרגע שנוכל לצאת למלחמה כשכולם בריאים. לא משנה מה נעשה, יהיו טענות. אני מקווה שנמשיך לנצח באירופה כמו שניצחנו עד עכשיו, זה יספיק".

קלעו למכבי תל אביב: רייס 14, סמית' והיקמן 14, בלו 11, ג'יימס וטיוס 9, אוחיון 4, אינגלס 2, שחורציאניטיס 1. הובילו את ריטאס: דאודל 16, בבראוסקס 12, פלאסיוס 11.

מהלך המשחק:

רבע ראשון (19-11):
מכבי מתקשה למצוא את הטבעת בדקות הפתיחה, הליטאים ממש לא, והם רצים ליתרון 3-13 מהיר. 2:12 לסיום הרבע הראשון ומכבי עדיין עם חמש נקודות בלבד. הבעיה העיקרית של בלאט היא שגם בהגנה השחקנים שלו לא בדיוק מוצאים את עצמם. למרות שמונה דקות זוועתיות של הצובים, הם יכולים לצאת מהרבע הראשון מרוצים, אחרי שהצליח לקצץ את הפיגור לשמונה נקודות בלבד, 19-11.

רבע שני (13-26):
מכבי פותחת את הרבע עם שלשה של טייס, שכבר מקרבת אותה מרחק חמש נקודות בלבד מהליטאים. מכבי עולה ליתרון ראשון במשחק, 4:43 דקות לסיום הרבע, 23-24. מכבי מייצרת עצירות בהגנה, מבצעת טוב את התקפות המעבר ומקבל בונוס בדמות יתרון 30-37 על סף המחצית. 

רבע שלישי (19-24):
מכבי ממשיכה  לשמור על היתרון גם בפתיחת הרבע השלישי. ריצה טובה של הליטאים מקרבת אותם עד ל-45-42, אך בלו התעורר, החל לצלךוף והחזיר את מכבי ליתרון 42-50. שלשה פנויה של סביוטיס קובעת 45-50, 3:33 דקות לסיום הרבע. חטיפה של אוחיון גוררת עבירה של הליטאים ומכבי כבר מובילה בהפרש דו ספרתי, 47-58, 40 שניות לסיום הרבע.

רבע רביעי:
ריטאס ממשיכה להחטיא לייאפים, מכבי ממשיכה לרוץ והיתרון הצהוב הדו ספרתי נשמר נכון לשתי דקות בתוך הרבע האחרון. ריצת 0-6 של הליטאים מחייה את המשחק, 59-63 למכבי, 6:32 דקות לסיום המשחק. מהלך של סל ועבירה של רייס מרגיע את בלאט ומקפיץ את ההיכל. רייס ממשיך להיות האיש של מכבי בדקות הללו, הפעם חדירה יפה שלו מסדרת עוד שתי נקודות קלות לצהובים. 

סופו לכוד בין שני ליטאים, הערב ביד אליהוצילום: שרון בוקוב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ