בכפר תפוח לא מארחים קבוצה ערבית באישור איגוד הכדורסל

לאחר שקבוצה ערבית נרגמה באבנים בביקור הקודם בהתנחלות, הועבר המשחק הערב מול הפועל טירה לקרני שומרון. האיגוד: "קבוצה רשאית לשנות מגרש ללא סיבה"

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריה ליבנת
אריה ליבנת

איגוד הכדורסל לא פירט את הסיבה שמשחק הכדורסל שאמור להיערך הערב (שלישי) בין אליצור מועצה אזורית שומרון להפועל טירה במסגרת ליגה א' שרון הועבר מכפר תפוח לקרני שומרון. לפני שלושה שבועות, בסיום משחק בתפוח מול קבוצה ערבית-ישראלית נוספת, נרגם האוטובוס של הפועל ג'ת באבנים.

כפר תפוח הינה התנחלות דתית במזרח השומרון שבעבר איכלסה ישיבה ברוח משנתו של הרב כהנא. בשנים האחרונות, בעקבות גידול באוכלוסייה, אחוז המשפחות הימניות הקיצוניות ביישוב קטנה באופן משמעותי, אך ישנה החלטת מזכירות שעל פיה מותר להכניס ערבים להתנחלות לצורכי בנייה בלבד.

לפני כשלושה שבועות, ב-2 בינואר, אירחה אליצור שומרון את הפועל ג'ת בתפוח. כמה צעירים הגיעו לפני המשחק והביעו התנגדות להכנסת השחקנים הערבים ליישוב ואף קראו לסלק את הקבוצה. בעקבות כך נאלצה מזכירות היישוב להזמין משטרה, לאבטח את המשחק - בו ניצחה ג'ת 54-64 - וללוות את האורחים בסיומו אל מחוץ ליישוב.

בתלונה שהגישה ג'ת לאיגוד הכדורסל נכתב כי על האוטובוס שהסיע את הקבוצה נזרקו סלעים, אבנים וביצים והם נאלצו להישכב על הרצפה. האיגוד קיבל את הדו"ח המשטרתי, שקבע כי ככל הנראה נזרקו על הקבוצה ביצים על ידי ילדים, וסרב להעמיד את אליצור שומרון לדין.

בליגה א' שרון משחקות 12 קבוצות, אחת מעבר לקו הירוק, אליצור שומרון, ושתי קבוצות ערביות- ישראליות - ג'ת והפועל טירה. טירה, שהתארחה הערב אצל שומרון, וניצחה לעיני 30 צופים שלווים 66-72, פנתה בשבוע שעבר לאיגוד בעקבות האירועים במשחק מול ג'ת ודרשה לאסור על אליצור שומרון לארח את משחקי הבית שלה בכפר תפוח. האיגוד לא השיב לפנייה, אולם שלשום הודיע רכז הליגות נפתלי גושן לשתי הקבוצות כי המשחק הועבר מכפר תפוח לקרני שומרון. שורת הסיבה נשארה ריקה.

לשאלת "הארץ" מדוע האיגוד העביר את המשחק לאולם אחר והאם קיימת כוונה שכל משחקיה של אליצור שומרון יהיו מעתה בקרני שומרון ולא רק משחקים נגד קבוצות ערביות, ענה האיגוד בשמו של גושן: "קבוצה רשאית לשנות מגרש בהתראה מוקדמת ללא סיבה. גם מכבי ת"א בשנה שעברה אירחה את נתניה בזיסמן ולפני שנתיים העבירה משחק לחולון. לכולם חוקים שווים, גם למכבי ת"א, גם לאליצור שומרון וגם להפועל טירה מותר להעביר משחק מבלי לציין סיבה". עם זאת, משחקה של מכבי ת"א הועבר בגלל שיד אליהו היה תפוס באותו ערב. האולם בכפר תפוח פנוי כמובן לארח את המשחק.

אמנם טירה לא תיאלץ לשחק בכפר תפוח כפי שעשתה ג'ת, אבל את היו"ר שאקר סמארה זה לא מספק: "לא ייתכן כי בישראל של 2014 יהיה יישוב שיאסור על כניסת אזרחים על רקע לאום או דת, ושאיגוד הכדורסל ייתן לכך יד. החלטת האיגוד הינה בגדר פרס לגזענות, שכן במצב הנוכחי המשחק של הפועל טירה יתקיים מחוץ לתפוח, בעוד ששאר המשחקים יתקיימו כסדרם".

"אין החלטה של כפר תפוח לא לארח קבוצה ערבית" מסר דובר היישוב, משה מאיסדורף, "אני לא יודע למה המשחק הועבר לקרני שומרון". מאמן אליצור שומרון, אמיר מנחם, טוען כי העברת המשחק לקרני שומרון נעשתה מסיבה מקצועית: "אנחנו מתאמנים בקרני שומרון כבר ארבע שנים וגם שיחקנו שם. נגד הפועל ג'ת שיחקנו בתפוח, ומסתבר שזה לא עובד. אני לא פוסל אפשרות שנמשיך לשחק בקרני שומרון, זה תלוי בתוצאת המשחק מול טירה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ