שאול אייזנברג חולל מהומה, אך לא מנע את מינוי ארז אדלשטיין למאמן הנבחרת

חבר סיעת עוז המושעה הגיע לישיבת הנהלת איגוד הכדורסל וסירב לעזוב את המקום. לבסוף, אושר המינוי, ללא נוכחותו של היו"ר דני חלוץ

אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריה ליבנת

המינויים של ארז אדלשטיין למאמן הנבחרת הבוגרת ושל עדן ענבר למאמן נבחרת הנשים אושרו היום בצהריים על ידי הנהלת איגוד הכדורסל בישיבה שלא מן המניין, וללא נוכחותו של היו"ר דני חלוץ.

"כבוד גדול עבורי להיכנס לרשימה של מאמנים גדולים שאימנו בנבחרת ישראל", מסר אדלשטיין לאחר כניסתו הרשמית לתפקיד, "אני מודה לכולם על המינוי. העבודה רבה, הזמן קצר ואני מצפה לאתגר הגדול. בעזרת עבודה קשה ומחויבות נביא את הנבחרת שוב לאליפות אירופה".

לישיבה, שהחלה בשעה 15:00, הגיע במפתיע חבר סיעת עוז, שאול אייזנברג, שהושעה לפני מספר חודשים מחברותו בהנהלה עקב האשמות נגדו על אי תשלום חובות לקבוצת הנשים של הפועל ת"א, ובשל תלונה שהגיש האיגוד בחשד לעבירות פליליות. אייזנברג הבהיר כי על אף שאינו מכהן כעת כחבר הנהלה, מותר לו להגיע לישיבותיה. חברי הנהלה - ובראשם חלוץ - ביקשו מהלה לצאת מהחדר, אך זה סירב. חלוץ בתגובה הודיע על ביטול הישיבה ופרש ללשכתו.

אייזנברג. בסוף, הצביע בעדצילום: אוליבייה פיטוסי

לאחר שחמישה חברי הנהלה עזבו את החדר, הציע מומו לוצקי לקיים בכל זאת ישיבה שלא מן המניין כדי לאשר את המינויים למאמני הנבחרות, בהתאם להמלצות הוועדה המקצועית ו-ועדת הנשים. "הנבחרות חייבות כבר להתחיל לעבוד, בואו נדון באופן חריג רק במינויי המאמנים", הסביר. חברי ההנהלה נענו להצעה, ובהצבעה הרימו כולם - לרבות אייזנברג, משולל הזכויות - את ידם בעד המינויים.

כעבור דקה הסתיימה הישיבה ללא דיון בנושאים שהיו על הפרק כמו שינויים פרסונליים ומבניים באיגוד השופטים ושינוי תקנון. "זה יום עצוב לספורט בישראל שאדם לוקח את החוק לידיים ובגללו מתפוצצת ישיבה", אמר חבר ההנהלה, נאור גלילי, ל"ספורט הארץ". "גם אם הוא חושב שמקומו בהנהלה, שיעשה את זה באמצעים חוקיים. זה בזיון. אני מאמין שעד הישיבה הבאה כבר יוציאו לו צו הרחקה משטרתי", הוסיף.

לאחר המהומה, בירך חלוץ על המוגמר: "מדובר בלי ספק במאמן מוכשר, מתאים לתפקידו והאיגוד יעמיד לו ולנבחרת את התנאים המיטביים לקראת המשימה שבפתח - העפלה לאליפות אירופה. לאמן את נבחרת ישראל זו זכות גדולה ואני מאמין שארז ימלא את התפקיד בצורה הטובה ביותר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ