השופט ירון זריף לשוטר: לא מבין למה אתה לא יורה באוהדי חולון

לאחר שהאוהדים קיללו אותו במהלך המשחק נגד אילת, יצא השופט בליווי משטרתי מהאולם: "הפוגרום שהחיילים עברו ברמאללה הוא אפס מול מה שעברתי"

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריה ליבנת
אריה ליבנת

לאחר דו"ח השיפוט החמור על הפועל חולון ואוהדיה במשחק מול הפועל אילת ביום שני, פורסם הבוקר (רביעי) דו"ח השיטור, בו דיווח של הבלש שליווה את השופט ירון זריף לרכבו לאחר המשחק. "בעת שליוויתי את השופט אל רכבו שהיה ברחוב סמוך, קהל רב זועם רץ אחריו תוך קריאות גנאי, השופט אמר לי במילים אלו במדויק 'הייתי שם לכל אחד מהם כדור בראש'", כתב סמ"ר ברק סטון, "הערתי לשופט כי אמירה כזאת אינה מקובלת וכי הם מקללים אותו בלבד ולא מהווים כל סכנה ממשית לחייו ומטרתי היא ללוות אותו בשלום אל רכבו. בתגובה השופט אמר לי במילים אלו במדויק 'תוציא אקדח ותירה בהם, אני לא מבין למה אתה לא מוציא אקדח ויורה בהם'.

"ליווינו את זריף לרכבו, בדרך לשם ליוו את הליכתנו כ-50 אוהדים שגידפו וקיללו, אולם לא היו בטווח מגע עם השופט. כשהשופט החל בנסיעה פתח את החלון והוציא את יד שמאל ועשה תנועה מגונה באוויר".

זריף מסר בתגובה כי אכן חש מאוים ואינו מבין למה התקשורת לא תוקפת את אוהדי חולון אלא אותו. "אתה מבין מה עברתי שם? הפוגרום ששני החיילים עברו ברמאללה הוא אפס מול מה שעברתי בחולון. אם אני לא בורח עם האוטו, אני לא יוצא בחיים. השוטרים הם אפסים. למה הם לא תפסו את אוהדי חולון, למה לא הזמינו ניידת?", אמר זריף לאתר ערוץ הספורט.

ירון זריף (משמאל). מה הנימוק שעמד מאחורי העונש הקשה?צילום: ספי מגריזו

מצד שני, זריף מכחיש חלק מהדו"ח: "אם השוטר אמר שלא נשקפה לי סכנה הוא שקרן, הוא פשוט שקרן. מאוד עצוב ששוטרים במדינת ישראל שמישהו אומר להם שהוא חושש לחייו, טוענים שזו עבירה פלילית, הוא בטח גם מחולון ועשה יד אחת עם האוהדים. זו בושה וחרפה מה שקרה שם".

אתמול (שלישי) החליט היועץ המשפטי של איגוד הכדורסל להעמיד לדין משמעתי את הפועל חולון על התנהגות אלימה של אוהדיה כלפי זריף, במשחק מול אילת בו הורחקו הכרוז של הקבוצה גדי רבינוביץ' וחבר ההנהלה איתן לנציאנו. אולם בעקבות דו"ח השיטור נראה כי זריף עצמו יועמד לדין משמעתי באיגוד השופטים ולא מן הנמנע כי יושעה לתקופה ארוכה.

בדו"ח השיפוט הוסיף זריף על האירועים במשחק: "44 שניות לסיום המחצית הראשונה, עזב כרוז המשחק ודובר הפועל חולון, מר גדי רבינוביץ את מקומו בעמדת הכרוז והילך לעבר תחומי שולחן המזכירות, קרוב לספסל הקבוצה האורחת הפועל אילת ומחה בטענות כנגד השופט ירון זריף, תוך שהוא מסנן בצעקות לעברו את המילים: 'תגיד לי, מה אתה שורק?!'. רבינוביץ הורחק מיידית ע"י השופט ירון זריף והוחלף ע"י כרוז אחר. 

אוהדי הפועל חולוןצילום: ספי מגריזו

"בסמוך להרחקת רבינוביץ, נכנס לתוך תחומי המגרש אדם שטען בפני השופט ירון זריף כי הוא חבר הנהלת הפועל חולון, תוך שהוא סינן לעברו 'חכה אני אזיין אותך'. השופט ירון זריף ביקש מצוות השוטרים שירחיקו אותו מהמגרש, אך אותו חבר הנהלה המשיך בשלו, תוך שהוא צועק לעבר זריף, 'מי אתה שתרחיק אותי?! אני איתן לנציאנו, חבר הנהלת הפועל חולון'. מר לנציאנו סרב לעזוב את תחומי המגרש, וזאת על אף שזריף הפציר בו לעשות כן באופן חוזר ונשנה, כי סירובו לעזוב את המגרש מנוגד להוראות החוקה. לבסוף, מר לנציאנו הורחק מהמגרש ע"י צוות השוטרים והאבטחה.

"עוד נציין, כי במהלך כל אותם אירועים חריגים שהתרחשו במשחק וכן לפניהם, קיללו אוהדי חולון את אמו של השופט ירון זריף במילים אלו: 'אמא של זריף זונה'. למותר לציין, אמו של השופט נפטרה לפני מספר שנים. באופן שאינו נתפס, שלא נאמר שערורייתי, המשיכו אוהדי הפועל חולון לגדף ולקלל את שופטי המשחק ולדפוק בחוזקה על חלונות חדר ההלבשה של השופטים עם סיום המשחק. נאלצנו לצאת מהאולם בחסות צוות השוטרים וצוות האבטחה שנכח במקום.

יו"ר איגוד השופטים הגיב על המקרה ואמר ל"ספורט הארץ": "העברנו את החומר ליועץ המשפטי של איגוד השופטים. הוא פנה לזריף לקבל תגובתו. מגיעה לכל אדם זכות התגובה. רק לאחר תגובתו יחליט כיצד לנהוג, אם יגיע למסקנה שזריף ביצע עבירת משמעת, הוא יגיש נגדו כתב תביעה, אולם מוקדם מדי להגיע למסקנות".

מינהלת ליגת הכדורסל מסרה בתגובה: "המינהלת רואה בכל גילוי אלימות דבר חמור ואנחנו נחושים לעקור כל גילוי של אלימות בעודו באיבו. המינהלת רואה בחריפות את מכלול האירועים כנגד השופטים במהלך המשחק בחולון ולאחריו. למרות כל זאת, ובהתאם לדו"ח השיטור, מגנה המינהלת את התנהגות השופט בסיום המשחק. אנו מאמינים כי השופטים חייבים להישאר ממלכתיים ולא להיגרר אחר פרובוקציות המגיעות מכיוון הקהל ו/או הקבוצה. אנו סומכים על איגוד השופטים כי יידע להתמודד מול מקרה זה ויידע לדאוג כי מקרה כזה לא יישנה". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ