סופוקליס שחורציאניטיס הורחק משבעה משחקים

בעקבות אירועי הדרבי האחרון, הטיל בית הדין המשמעתי של איגוד הכדורסל עונש כבד על הסנטר היווני. בנוסף, הורחק מ-13 משחקים על תנאי וספג קנס על סך 65 אלף שקל

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריה ליבנת
אריה ליבנת

שחקן מכבי ת"א סופוקליס שחורציאניטיס ספג עונש כבד מידי בית הדין המשמעתי של איגוד הכדורסל, כשהורחק משבעה משחקים בפועל ו-13 נוספים על תנאי למשך שנתיים, בנוסף לקנס על סך 65 אלף שקל. עונש ההרחקה קטן במשחק אחד לעומת דרישת היועץ המשפטי של האיגוד, אולם הקנס גבוה ב-25 אלף שקל.

שני הדיינים תיארו כך את המעשה של סופו בסיום הדרבי מול הפועל תל אביב, אשר שעלה ליציע האוהדים כדי לרדוף אחר אוהד הפועל: "המרדף אחר האוהד כלל בתחילה ריצה על שדה המגרש, לאורך היציע ובסמוך למשטחי הלדים. בהמשך התפרץ השחקן ליציע האוהדים ועלה מספר שורות, עד שנבלם על ידי אוהדים, סדרנים וחבריו לקבוצה. המרדף ארך כ-20 שניות. במהלך המרדף נעשו נסיונות רבים לעצור את השחקן. השחקן לא שעה לנסיונות אלה, דחף והתחמק ממי שניסה לעוצרו עד שלבסוף נוצרה מסה קריטית אשר השחקן לא יכל לה. השחקן רץ בפראות כאחוז עמוק כשהוא מתעלם מפגיעתו באוהדים שעמדו בדרכו. בכלל זה מירוצו הפראי של השחקן גרם השחקן פגיעה בשני ילדים שהיו בשורה הראשונה וכן באדם בשם אשר סטולר (לשעבר נשיא הפועל ת"א; א.ל), אשר נצפה מועד ונופל במורד היציע עת ניסה ליסוג לאחור".

הדיינים דחו את טענת באי כוחו של סופו כי במעשה שלו יש משום התנהגות בלתי הולמת בלבד, והרשיעו אותו גם בהתנהגות בלתי ספורטיווית והפרת סדר. יחד עם זאת, דחו את טענת היועץ המשפטי של האיגוד שסופו ביצע גם עבירה של השתתפות בקטטה, שכן הוא לא הצליח ליצור מגע עם האוהד.

סופו ביציע של אוהדי הפועל. בסופו לא נוגעים

את העונש הכבד הסבירו הדיינים בכך שמעשיו חמורים וחסרי תקדים, שכן לא זכור מקרה בו שחקן התפרץ לעבר קהל במשחק רשמי. הם הבהירו כי משחקן נדרשת יכולת איפוק כלפי פרובוקציה מצד אוהדים. לדבריהם, כשחקן בכיר בקבוצה בכירה, הוא אמור להוות דמות חיקוי לכל הספורטאים. הם מזכירים כי סופו התנצל בדיון המשמעתי על המעשה שלו, אבל טוענים כי היה צריך לעשות כך באופן מפורש ופומבי אחרי האירוע.

סופו החל לרצות את עונשו כבר במשחק הליגה מול הפועל ירושלים לפני שבועיים, והוא ייעדר גם הערב (21:00) מהמשחק האחרון בליגה מול מכבי חיפה. בנוסף, יחמיץ את חמשת המשחקים הראשונים של מכבי בסדרות הפלייאוף. על פניו, עיקר הנזק של סופו ושל מכבי עלול לבוא לידי ביטוי דווקא ביורוליג. מכבי יכולה להסתדר בלי סופו בפלייאוף בארץ, שכן גם כך יש לה יתרון של זר על פני יריבותיה (למעט הפועל ירושלים, אותה היא יכולה לפגוש רק בגמר). הבעיה של סופו תהיה שהוא לא ישחק במשך 23 יום, מהמשחק האחרון בסידרת רבע הגמר מול מילאנו לפני שבוע, ועד חצי גמר הפיינל-פור מול צסק"א. לא מן הנמנע כי במקום "להקריב" הפסדים בסידרת רבע הגמר כדי שסופו יוכל לשחק ברוב סידרת חצי הגמר, מכבי תשאף דווקא לנצח ברבע הגמר בצורה חלקה ואז למצוא יריבת אימון בארץ או באירופה כדי שסופו יטעם קצת מגרש לפני המפגש מול הענקים הרוסיים.

הפועל ת"א נקנסה ב-20 אלף שקל על התנהגות בלתי ספורטיווית של אוהדיה לאור הקריאות שהשמיעו נגד רגב פנאן ושמעון מזרחי. עונש של שני משחקי רדיוס וקנס בסך 50 אלף שקל שעומדים כנגדה יחולו עד סוף העונה הבאה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ