עמירם הלוי נבחר ליו"ר איגוד הכדורסל

המועמד של סיעת חמשת המרכזים גבר על צביקה ליבר בבחירות לראשות האיגוד, ויחליף בתפקיד את דן חלוץ, שהתפטר לפני שלושה חודשים

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריה ליבנת
אריה ליבנת

עמירם הלוי נבחר היום (שישי) לתפקיד יו"ר איגוד הכדורסל. בהצבעה שהתקיימה בין 39 חברי הנהלת האיגוד, קיבל הלוי 27 קולות. יריבו, צביקה ליבר, קיבל רק תשעה. חבר הנהלה אחד שם פתק לבן, שני חברים כלל לא הצביעו. ליבר, הבעלים והיו"ר של ברק נתניה, קיבל ככל הנראה את קולותיהם של שמונה אנשי סיעת עוז, אולם רק אחד מתוך שלושה פורשים מסיעת אליצור - ממנה הגיע במקור - הצביע עבורו.

סיעת חמשת המרכזים, שהציבה את הלוי - איש הפועל - ניצחה בבחירות בגדול. הלוי יחגוג בעוד כחודש יום הולדת 70. הוא איש כדורסל ותיק ושימש כשופט כדורסל, כולל בליגות הבכירותף בין השנים 1963 עד 1980. בין היתר ניהל את מחלקת הספורט במועצה האזורית עמק יזרעאל במשך 30 שנה. כיום, כפנסיונר, הוא עדיין עוסק בענייני תרבות ופנאי בעמק ובמקביל מנהל משק עיזים.הלוי משמש חבר הנהלת האיגוד מאז יוני 1980, השני מבחינת ותק אחרי שמעון מזרחי, אך כאמור הוא הגיע לענף אפילו לפניו.

הלוי רצה להיבחר לתפקיד כבר לפני שנה, לאחר עזיבתו של אבנר קופל, אולם סיעות מכבי ואליצור לא רצו לתמוך בו ואז הוצנח לתפקיד דן חלוץ. הרמטכ"ל לשעבר החזיק מעמד שבעה חודשים, ורק כעת - שלושה חודשים לאחר התפטרותו - נמצא לו מחליף. הלוי אמור לשמש בתפקיד עד סיום הקדנציה של ההנהלה הנוכחית, בעוד שנתיים.

סיעת עוז מתכוונת לערער על תוצאות הבחירות, אחרי שכבר ביום חמישי בערב היא טענה כי בפני הבוחרים הונחו בדיוק 39 פתקי הצבעה לכל מועמד - כך שבכל רגע נתון היה יכול חבר הנהלה פשוט לספור את הפתקים ולדעת בדיוק כמה הצביעו עבור כל מועמד. לטענת ליבר, בשיחות שהתקיימו בין ראשי סיעות המרכזים נאמר כי הם יודעים בדיוק מה הצביע כל אחד מחברי ההנהלה. באיגוד דחו את ההאשמות, ובהודעה שהוצאה לתקשורת נכתב כי הבחירות היו אישיות וחשאיות. הן נוהלו על ידי עו"ד גדעון פרייטג יחד עם ועדת הקלפי - עודד נחמן, תומר ברזילי ועידית זלוף.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ