משרד הכלכלה: קיום משחקים בארנה בירושלים - סכנה לציבור

רק אחרי שאתמול נחנך ההיכל החדש, מתריעה ראש מינהל הבטיחות במשרד כי עיריית ירושלים טרם קיבלה את האישורים המתאימים לקיום אירועים במקום. "קיבלנו את כל האישורים הדרושים", מגיבים בעירייה

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריה ליבנת
אריה ליבנת

רק אחרי שאתמול (שני) התקיימו בו שני משחקים במסגרת גביע ווינר שאירחו כ-6,000 צופים ולפני שהערב אמורים להתקיים בו משחקי חצי הגמר, הוציא מינהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית במשרד הכלכלה מייל המזהיר את הציבור על כך שקיום משחקים בארנה בירושלים מהווה סכנה לציבור, לאחר שטרם קיבל את האישורים המתאימים.  "אנו רואים בחומרה את התנהגותה של עיריית ירושלים", אמרה ראש מינהל הבטיחות, ורדה אדוארס, "לא רק שהפרה את הוראות החוק בנותנה אישור לקיים אירועים במקום, אלא אף היא עצמה מקיימת אירועים במקום שאין לו אישורים כנדרש בחוק ומסכנת בכך את שלום הציבור". אדוארדס ציינה עוד כי למינהל ידוע כי גם היום ובימים הקרובים צפויים להתקיים במקום אירועים וקראה לציבור להימנע מלהשתתף באירועים אלו.

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "עיריית ירושלים דוחה בתוקף את ההודעה חסרת האחריות של משרד הכלכלה. היכל הפיס-ארנה בטוח לקיום אירועי תרבות וספורט והתקבלו האישורים הנדרשים לפתיחתו בהם: תעודת גמר, טופס 4, אישור מהנדס קונסטרוקציה, אישור יועץ בטיחות אש, אישור כבאות, אישורי מהנדסי חשמל, אישור משרד התשתיות ורישיון עסק.

"גם טענת משרד הכלכלה באשר לעבודות המתקיימות על גג המבנה אינן נכונות - לא מתקיימות בזמן אירועים עבודות על הגג. עיריית ירושלים נוהגת באחריות רבה ומקפידה ומחמירה בכל נושאי הבטיחות ולא תסכן את המשתתפים באירועים בארנה. כל האירועים מלווים ע"י יועצי בטיחות שבודקים את ההיכל לפני ובמהלך כל אירוע.

הארנה. ממהרים להציג אותה, לארח, לפוצץ, להצטלם, לחתוך סרטיםצילום: נמרוד גליקמן

"לצערנו, אתמול במהלך סיור להצגת המקום עם נציגי משרד הכלכלה נטשו הנציגים את הסיור באמצע בשל עניין פרטי-אישי בביתו של ראש הצוות, ולא טרחו לשוב להיכל. לאור נטישתם פעלה העירייה באופן חלופי כפי שמאפשר לה החוק, ולאחר שהושלמו כלל הבדיקות ניתנו כלל האישורים הדרושים לקיום אירועי הספורט.

"העירייה מצרה על ההיסטריה והפחד שביקשה ראשת המינהל ליצור בציבור, ובמקום לבצע עבודה מקצועית מול צוותי ההקמה, כפי שעשו כל שאר הגורמים המאשרים, בחרה לזרוע בהלה בתקשורת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ