אלכס טיוס הורחק משלושה משחקים, מורן רוט נקנס ב-10,000 שקל

ניתן עונשם של שני השחקנים עקב אי הגעתם לקמפיין מוקדמות אליפות אירופה 2015 של נבחרת ישראל. בנוסף, טיוס נקנס ב-30 אלף ש"ח

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ספורט הארץ

איגוד הכדורסל קבע היום (שלישי) כי אלכס טיוס יורחק משלושה משחקים וייקנס ב-30 אלף שקל בעקבות אי הגעתו לקמפיין מוקדמות אליפות אירופה 2015. "אנו מקבלים את עמדת האיגוד ומאמן הנבחרת לפיה ההשתתפות של מי שהוזמן לסגל נבחרת ישראל הינה בגדר השתתפות חובה", נכתב בהחלטת האיגוד. "כל עוד לא שוחרר השחקן על ידי המאמן או רופא הנבחרת, הוא חייב להתייצב לאימונים ולמשחקים. אי התייצבות שחקן, ובפרט שחקן בכיר, פוגעת בנבחרת הן מבחינה מקצועית והן מבחינה מוראלית".

טיוס יחמיץ את המשחקים של האלופה מול נס ציונה בחוץ, הפועל חולון בבית והפועל אילת בחוץ. יו"ר מכבי תל אביב, שמעון מזרחי, הודיע עוד לפני פסק הדין כי הקבוצה תערער אם יוחלט על הרחקה ממשחקים, משום שלטענתו מכבי תל אביב אינה צד בעניין ולכן לא צריכה להיפגע.

לאחר מכן, הורשע גם מורן רוט באי הופעה לאימוני נבחרת ישראל, והוטל עליו קנס בסך 10,000 שקל. "אי התייצבות שחקן ובפרט שחקן בכיר, פוגעת בנבחרת, הן מבחינה מקציעית והן מבחינה מוראלית", נכתב בהחלטת בין הדין, "אנו מקבלים את עמדת האיגוד ומאמן הנבחרת לפיה ההשתתפות של מי שהוזמן לסגל נבחרת ישראל הינה בגדר השתתפות חובה, כל עוד לא שוחרר השחקן על ידי המאמן או רופא הנבחרת הוא חייב להתייצב לאימונים ולמשחקים". עם זאת, נימקו הדיינים מדוע הקלו בעונשו לעומת טיוס: "לאי כשירותו הרפואית של רוט במועד הרלוונטי יש חשיבות כשאנו באים לשקול את העונש הראוי; לו היה השחקן פועל על פי התקנון ופונה לרופא הנבחרת, ניתן להניח כי היה משוחרר כדין מאימוני הנבחרת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ